Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

Buna si de la noi! Lasa, Larisa, ca trec si colicii astia. O sa si uiti ca i-a avut vreodata. Cat despre urlat noaptea, Nicolas e drept ca n-a urlat cam niciodata, dar inca se trezeste de miiiinim 3-4 ori pe noapte. Am renuntat sa mai visez ca voi dormi o noapte intreaga vreodata in viata asta. La noi, asa cum am mai zis, a fost Revelion in 2: eu si putza. Barbatu' imi vine (cu putin noroc) vinerea asta si cu si mai mare 'noroc' vine si soacra duminica si se instaleaza la noi pana se face bine. Deja simt cum ma apuca pandaliile.. [bang] Nu ma deranjeaza sa o ajutam, Doamne fereste!, dar e genul de om care, desi un suflet foarte bun si saritoare, este cam prea saritoare. In sensul ca trebuie, dar TREBUIE, sa-si dea cu parerea despre toate: cum imbrac copilul, cum il spal, cum spal vasele, cum matur, cum sa hranim gainile, mai nou cum sa ma imbrac si as putea sa enumar la nesfarsit. Sper sa am nervii tari.. In rest, toate bune, Nicolas se face tot mai comunicativ, e tot mai haios si l-as dragali toata ziua. [:)] Gata, randul vostru sa povestiti. [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Craciun%202010/"]Pozici de Craciun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani si din partea noastra ! Fie ca anul 2011 sa va aduca tot ce va doriti si sa va bucurati de minunile de langa voi ! [flo] Si noi tot in doua am petrecut revelionul. Initial trebuia sa mergem la tata la masa, insa a napadit-o pe mandra mea prima raceala din viata ei si-am stat la desfundat nasucul de mucisori. Am urmarit amandoua artificiile si-am ciocnit cate-un paharel [:D]..mami cu sampanie si Aty cu lapte. La 1 ( a se citi ora unu [:D] ) ne-am bagat amandoua la somnic. Miercuri avem avion catre Atena. Sper sa nu avem probleme de zbor avand in vedere ca a nins azi cat n-a nins in toata iarna plus ca s-a anuntat ger si ceata exact pe 5 ian. Larisa, sper sa ne vedem. [pup] La sfarsitul saptamanii naste si cumnata mea, iar la sfarsitul lunii va naste si prietena mea romanca, la mitera. Sper sa reusesc sa vad pe toata lumea. Mai ales ca am fost solicitata pentru ajutor, ca o mamica experimentata ce sunt [alcool] almy, iti multumesc pt raspunsul detaliat. [pup] Va pupam [pup] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos ca va vedeti! Vreau si eu sa ma vad cu cineva! Pana una alta ma vad doar cu Nicolas si cu animalele domestice din dotare [bang] Nu vine careva prin Skiathos?.. Cazare, masa, ghid, toate asigurate. Plus una bucata bebe pentru 'entertainment'[:D] Vai, cred ca o iau razna pana imi vine barbatu' acasa. Nu pot sa ies nici cu masina ca nu sta putza in scaunul lui. Urla de zici ca sta pe pioneze. [alcool] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Craciun%202010/"]Pozici de Craciun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor,La multi ani pe 2011,sa fiti sanatase si fericite!!ce faceti?haideti la o cafelutza..caldaaa.eu 3 zile am tras cu o masea si urechea dreapta,cred ca ma tras curentul[bang]am luat amoxil,acum vad ca ma inteapa in gat[q]
noi revelionul l-am facut cu inca o familie de romani+vecina mea,a fost ok,macar nu am fost singuri[:D].
bya mi-a facut febra 2 zile,si e tare maraita[q]
anouk3,lasa depresiile,vino la cafelutza cu mine,de azi eu ma apuc iar dee bicicleta,dieta alea,alea,ca prea am mancat de sarbatori[:D]
pupici la toata lumea,o zi buna!![pup] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele Eu inca sunt in belgia dar va citesc sa stiti....am avut ocazia sa ma intilnesc cu prietenii mei de aici(chiar si cu o pralinuta) Totul e minunat! vineri calatoresc spre grijile si problemele din ro.....[bang]VACANTA MEA SE TERMINA. Pupici la cine ma citeste[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de peste ocean Eu de revelion am urmarit numaratoarea inversa la televizor cu copiii, care au rezistat eroic pana la ora aia, iar sotul era langa noi cu 3 paturi pe el, cu febra 39, frisoane, tot tacamul. Iar dupa ce l-a lasat pe el, a urmat Eleni, se pare ca au avut gripa asta urata care circula acum. Acum sunt bine, multumesc Lui Dumnezeu! Abia acum avem si noi zapada, ne-am dat cu saniuta aseara, copiii parca aveau 2 merisoare in loc de obrajori. Iar eu abia respiram, ca de la atatea kourabiedes si sarmalute bune, pantalonii de fash mi-au intrat cu incaltatotul, iar ca sa ii inchei m-am intins pe spate. Ma mir ca n-au pocnit. Rushinika! Anouk, nu mai fa invitatii de-astea, ca eu chiar vin ;-) ! Ca mi-e un dor de Grecia de numa'-numa'! M-as urca in primul avion dac-ar fi dupa mine. Mi-l mai alin cu cate un concert, de exemplu am fost anult trecut la Sfakianakis, suuuuper a fost! Iar acum 3 ani (ce zboara timpul, parca ieri a fost) la Anna Vissi. In aceasta nota melancolica, va doresc o saptamana usoara si binecuvantari multe! Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, ce s-a intamplat cu sarbatorile astea?! Pe cine am auzit ca povesteste, a avut cate o belea. Vad ca si voi pe aici, Alex, Alma, numai de 'bine' ziceti. Eu v-am zis deja despre mirobolantele mele sarbatori asa ca.. intru si eu in categoria "sarbatori de toata jena". Off, Alex, sper din suflet ca sunteti bine acum. Bya s-a inzdravenit? Care mai e treaba cu ensima sotului tau? Ati rezolvat ceva? A, si sa nu uit: spor la dieta si gimnastica! Almy, va astept cu mare drag prin Skiathos! Si tu cu calorii multe?.. Las' ca pica ele. Inca 2-3 ture la sanie, mai cara eventual sania in spinare nitel si gata kilogramele! [:D] Carmaw, ce ma bucur ca macar tu ca ai petrecut frumos. Nu te gandi inca la probleme, lasa-le pentru cand ajungi in Ro. Te mai asteptam pe aici. Eu nu prea intru ca mi-a venit in sfarsit barbatu' duminica cu una bucata soacra care este la noi acasa. Mi-e si mila de ea ca asa e de neputincioasa inca. Tare greu se recupereaza, saracuta de ea. Asa ca acum n-am timp de absolut nimic. Cand doarme putza, o mai ajut pe ea ca sa mai mearga si barbatu-miu la munca ca deja il fugaresc clientii. In rest totul e bine, Nicolas e tot mai smecheras, vrea sa cerceteze toate cotloanele, inventariaza toate sertarele si nu mananca decat ce are chef, adica paine si banane. Va pup acush ca am o gramada de treburi. Pupici de la noi! [pup][pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Craciun%202010/"]Pozici de Craciun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor la noi o tine pe ploaie azi...o vreme asa "blegoasa"...desi e zi de laiki...nu mi-a venit sa merg. Anouk3 sa stii ca sa e...sarbatorile astea au fost mai ghinioniste.Noi ne-am recuperat acum masina de la service si ne-am inzdravenit toti pu pu pu sa nu ne deochi:) ! carmawu sper sa te bucuri din plin de zilele ce ti-au ramas de petrecut in belgica...sa faci pozici si sa pui pe vreun FB ceva:) Anouk nervi de fier...rabdare la greu...si insanatosire grabnica soacrei ca sa va puteti linisti si voi... Almy invidiez plimbarile cu sania :)desi am avut parte in maratonul meu prin Ro de zapada...nu m-am bucurat de ea...n-am reusit(aveam stressul masinii/drumurilor) deci mi-e dor de o plimbare cu sania de un om de zapada si de o bataie cu zapada pe cinste:) Theo...ce mai faci?eu sa stii ca am program lejer de vara in perioada asta deci oricand in principiu sunt disponibila pt plimbari :) Cam atatica .....a...am facut panacotta super bun si simplu...mi-a venit asa alaltaieri....yammy:) [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...