Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

salutare fetelor,ce faceti?haideti la o cafelutza[cafea]si la noi ploua,mai sta,frig nu e asa rau dar oleaca se simte[:D].
anouk3,pai ensimele,le-am cumparat,nu am avut alta alternativa,asta e,sa fim noi sanatosi[:)].iti doresc si eu muuuulta rabdare,si recuperare rapida soacrei[pup] k sa nu mai stea pe capul tau(mie una nu-mi place sa-mi stea neamurile pe cap[bang])
eu m-am paucat iar de bicicleta,abdomene,ma abtin la dulciuri(astea sunt moartea mea[pofta]),nu mananc seara,sper ca din feb cel tarziu martie sa merg la sala(nu de alta dar in august sa incap in rochia de mireasa[:D])
theo,tu ce mai faci?stelios ce face?cum merge cu aerobicul?[pup]
moro_k,almy,vai si mie imi e dor de o bulgareala asa pe cinste,un sanius...[q]ei poate la anu,pana ajung in baston sigur prind una..[:D][:D]
pupici la toata lumea[pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai fetelor, imi pare rau ca v-am facut pofta de zapaduta. Avem din plin, a venit tarziu, dar a venit. Veniti, usa noastra e dechisa. Tragem o bulgareala, apoi un vinut fiert sau o cioc calda inapoi in casa, si gata! Cum zicea Anouk, cazare, masa, totul asigurat! Tot ce cerem e voie buna! Lasand visele la o parte, si eu am intrat pe un programel mai drastic, adica tot asa, fara dulciuri si fara masa de seara. Si imi e OK, ca eu lucrez pana la 7 seara, deci pana ajung se face 7:30, hranesc copiii, ii culc, atac dezastrul facut de ei prin casa, si nu imi mai e gandul la mancare. Plus ca trebuie sa fac toate pachetele pt a doua zi, deci ma satur numai uitandu-ma si mirosind. Tot ce-mi doresc este sa-mi fac timp si pt ceva gimnastica, am dvd-uri cu carul, si eu tare bine ma impac cu stiul asta de miscare, aerobic, preferatul meu e programul lui Jane Fonda, din '82. Antic si de demult, dar asa ce febra musculara ai dupa ce il faci, de nici nu stiai ca si muschii aia lucreaza. Am devenit prea sedentara, fundul in masina, apoi pe scaun la birou, apoi tzusht in pat. Si am citit ca organismul uman se adapteaza la orice conditii, iar daca nu-l obligi la miscare, pierde din masa musculara, "crezand" el ca nu-i trebuie. Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!ce mai fac fetele?cam slaba activitatea pe la noi pe aici... noi suntem bine,cand dormim cand nu dormim,dar trecem noi si de asta.. in rest sunt cam ocupata nu am mai scris de cava vreme,cu 2 copii,activitate nu gluma in casa asta,jucari in toata casa,dezordine si nu mai este nevoie sa descriu,cele care aveti copii stiti cum este... eu ma intreb,mamele care lucreaza cum reusesc sa faca fata?ca eu ma gandesc cu groaza,sa vi de la serviviu si sa gasesti toata casa intr-o nebunie... hai fetelor ,mai scrieti si voi cate ceva... va pup pe toate[pup][pup][pup] LARISA[mamica]de[zana]DIMITRA(2.02.2007) SI [bebic] (18.11.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui almy Lasand visele la o parte, si eu am intrat pe un programel mai drastic, adica tot asa, fara dulciuri si fara masa de seara. Si imi e OK, ca eu lucrez pana la 7 seara, deci pana ajung se face 7:30, hranesc copiii, ii culc, atac dezastrul facut de ei prin casa, si nu imi mai e gandul la mancare. Plus ca trebuie sa fac toate pachetele pt a doua zi, deci ma satur numai uitandu-ma si mirosind. Tot ce-mi doresc este sa-mi fac timp si pt ceva gimnastica, am dvd-uri cu carul, si eu tare bine ma impac cu stiul asta de miscare, aerobic, preferatul meu e programul lui Jane Fonda, din '82. Antic si de demult, dar asa ce febra musculara ai dupa ce il faci, de nici nu stiai ca si muschii aia lucreaza. Am devenit prea sedentara, fundul in masina, apoi pe scaun la birou, apoi tzusht in pat. Si am citit ca organismul uman se adapteaza la orice conditii, iar daca nu-l obligi la miscare, pierde din masa musculara, "crezand" el ca nu-i trebuie. Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
buna eu tocmai am reaparut pe meleagurile cu probleme si iata citesc despre platforma Wii Fit Plus un program pe consola wii cu sau fara' balance' si se zice ca da rezultate ff bune Eu nu am incercat asta si ma indrept catre ceva drastic Nimic in plus decit numai bine tuturor[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor,haideti la o cafelutza..gata mi-a trecut pofta de zapada,vreau sa vina primavara[:D],la noi e soare si caldut si ce imi place[pk].fetelor,de o saptamana ne-am apucat sa cautam formatie pt nunta,si am sunat si tot sunt si toti sunt luati[bang],nu credeam k si formatia se ia inainte cu 1 an de nunta,off si am numai nervi,am gasit una prin bucuresti,formatia norock,daca a auzit cineva de ei,spuneti-mi si mie cum sunt[flo]si cer romanii la banii de zici ca nu-i adevarat[bang].in rets suntem bine..
anouk3,cum e cu soacra?mai rezisti?[pup]
carmaw bine ai revenit!!am auzit si eu de platforma wit fit,ca e buna,dar nu am,deocamdata ma rezum la bicicleta mea...[:D]si la abdomene[q]
dimitra,asa e cu copii mici.unele care lucreaza mai au ajutor din partea parintitlor/socrilor sau dau copiii la gradinitza.fetita ta merge la gradi?
pupici la toata lumea,o zi buna[pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Buna fetelor! Ca de obicei tot zic ca scriu ca scriu si nu ma invrednicesc :) Ce mai ziceti ce noutati mai aveti? Eu m-am facut fata vrednica sambata ce-a trecu(numa sambata:))) am facut pt al meu care pleca 3 placinte...deci dp-amiaza eram lata ca am vrut sa fac eu foile si facusem bataturi in palme:)))...au iesit bune deci a meritat...da cred ca s-a saturat al meu nu-i mai trebuie:)))) In rest am avut si inca n-am terminat cu problemele cu o scurgere pe langa toaleta in baie...care e pana la urma de deasupra da..e de spart si la mine si deasupra...balamuc...si in afara de asta mi s-a revarsat si depozitul de apa...m-am speriat mama-mama ca imi curcea din tavan apa si nu stiam de unde ca de...era prima experienta de genul si am decis sa desfiintez depozitul de apa...dc e sa-mi faca d-astea sa ma inunde cand mi-e lumea mai draga mai bine ma lipsesc....Noi aveam depozitul ca solutie in cazul in care se opreste apa...ca de...acum 30 de ani asa faceau blocurile cu depozit de apa ca se oprea des si mult....da zic eu ca acum nu mai opresc nici des nici mult timp apa nu?!ce sa zic.....l-am deconectat(nu eu instalatorul :)) da l-am lasat acolo in stand by...dc vine razboiu' sa am depozit:)) daaaa....altceva...azi facui supa-crema de brocolli(am gasit asa un mod de a manca si eu brocolli) si ma bate gandu' asa sa fac o limba de vita....aveti vreo reteta incercata?aa si zic sa iau intr-o buna zi si niste puisori d-aia de 500gr-unu ca am niste retete...asa sa mai incercam si altceva:) In rest tot vad filme la dvd...am facut un abonament la un dvd-club pt o luna si vedem tot ce-i nou...am vazut cateva chiar bune... Atatiiiicaaa[pup][pup]noapte-buna :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Carmaw! Am platforma Wii Fit de la Craciunul trecut, e cam apa de ploaie. E buna de fun cu copiii, adica eu sa fac si ei sa rada de mine, hehe! Dar nici vorba sa scoata untul din tine precum mai sus-mitul program al lui Jane Fonda. E pe youtube pe bucati, se merita incercat de curiozitate. Dar mi-am mai revenit la normal, de cand cu restrictia de la cina sau gustarele seara. Larisa, recunosc ca e greu tare sa si lucrezi, sa tii si casa, iar uneori, dupa ce a trecut weekendul imi dau seama ca nu am facut nimic CU copiii, in afara activitatilor de rutina: imbracat, spalat, hranit, etc. Trebuie sa ma organizez un pic mai altfel, ca sa am timp mai mult pentru ei, sau macar sa mai las treburile din casa sa mai astepte, ca oricum nu vine nimeni in inspectie. Ca asa...trece cate un weekend si eu nu fac decat sa aspir, sa spal pe jos, rufe, mancare, etc, etc. Stiti si voi foarte bine. Poate primesc de ziua mea robotelul ala care aspira singur, tare bune review-uri am citit despre el! Trebuie insa sa fiu taaaare cuminte, la cat de scump e [bang] ! Dar mi-ar usura si mie viata, ma gandesc... MoRo_K, bravo pt folie de placinta! Am salivat numai citind, sunt sigura ca au iesit bune! Limba cu masline e singura reteta care imi vine acum in cap. Uite aici, daca vrei sa te inspiri. http://www.all-food.ro/2009/12/22/limba-cu-masline/ Imi plac mult retetele lui. Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Pe mine ma asteapta miercuri 26 o operatie la ochi pt ca in urma accidentului avut anul trecut mi se dezlipeste retina si daca nu fac nimic ramin oarba....Ce sa ma scriu ce sentimente resimt de la porcaria asta generala inclusiv atitudinea cretana.... In februarie iarasi trec printr o op si tot asa In rest....ninic nu i ola kala Mai zice ti mi voi ca faceti mai bine ca la mine s au scufundat demult corabiile(cu mama care de abia respira....cu un chirias care mi a furat si fondul de rulment.....cu problemele perso de sanatate....cu banii pe care i cheltuiesc ca sa rezugravesc si remobilez garsoniera....Cred ca in momentul asta sunt campioana la necazuri) dar se zice ca ultima care moare este L'ESPOIR +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Hai mai bagati voi niste vesti bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...