Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetelor! [hopsieu] Fiindca am lipsit atata vreme, va invit la o [url="http://www.ghidcabinet.ro/wp-content/uploads/2010/12/cafea_jpg_r-thumb-385-0-10.jpg"]cafea[/url]. Tot zic in fiecare zi sa scriu, dar uite ca n-am mai ajuns decat astazi. Scuze! Voi ce mai faceti? Vad ca nici voi nu va omorati cu scrisul. Noi suntem bine, bebe Stelios e din ce in ce mai activ si mai simpatic, imi vine sa-l mananc. A crescut mult, nici nu imi dau seama cand a trecut timpul. Sta in fundulet toata ziua daca ar putea, se ridica si singur in picioare uneori, insa nu stie sa faca pasi, avem 2 dinti iesiti fara scandal, e fascinat de femeile blonde, ne jucam toata ziua, nopate adorme in continuare toata noaptea, mancam de toate (adica ce ne da mami), ce mai e un copil model, tare frumusel si cuminte, insa, na, stiti cum e cu cioara si puiul.[:D] Ertina, acum ca ai venit in Grecia nu ne scrii si noua mai des? Mai zi-ne de voi, de Athina, mai trimite-ne niste poze, pai, cui ne lasasi?[q] Larisa, voi ce faceti? Ce mai face bebe Ilias? NU ne trimiti si noua niste poze cu el pe mail-ul comun, te rugam? Ca asa dor mi-e sa vad bebelusi!!![olala] V141, voi ce mai faceti? Mai e un pic si bebe Dionisios face un anisor, prima lui aniversare.[pk] Hai, mai intra si tu, te rugam, si ziceti-ne de voi! Nibi_niki, nici voi n-ati mai zis nimic. Ce face Maria frumoasa? Asteptam vesti.[pup] Mamitza_alex, biata de tine, tu ne-ai tot invitat la cafea, dar n-a venit nimeni. Uite, de azi, promit sa vin aici zilnic sa bem cafeau impeuna, poate le impulsionam pe fete sa ne tina companie. Wow, ce frumos, ca o sa fii mireasa! Ati reusit sa gasiti formatie pentru nunta? Eu vazusem si aici pe DC la bazar un anunt cu o formatie, ia incearca sa te uiti. Si da si un search pe google si o sa gasesti o gramada de site-uri despre organizare nunta de la aranjamente de nunta, formatii, de toate. Bya cea cretulina ce mai face?[pup] Anouk3, voi ce mai faceti? S-a mai refacut soacra? Nick ce mai face, papa legumele sau tot in greva e? Hai, printe picaturi mai ziceti-ne de voi, te rugam.[pup] Alma, sa ne scrii mai des, asa imi place cum scrii, imi da asa un semtiment de calm si liniste cand te citesc.[flo] Si poate ne trimiti si noua pozici pe mail-ul comun de pe prima pagina cu puii tai. O sa-ti dau un PM cu parola daca doresti sa ne vezi si tu. Carmaw, tinem pumnii maine sa iasa totul bine si sa treci usor peste operatie.[ruga] Moro_K, mi-ar face mare placere sa ne vedem, sa se mai incalzeasca putin si-o sa ne facem un obicei sa venim mai des la Salonic sau poate la vara veniti si voi pe aici.[8D] Va pupam si va dorim o zi buna si ... ne-a fost dor de voi.[pup][flo] Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url] [url="http://retete-grecesti.blogspot.com/"]DE'ALE GURII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, multumesc de cafea..tare buna ! [flo] Felicitari pt bebe stelios !..se pare ca e un copil foarte cuminte [pup]..la cati mai multi ! [:D] Eu de bine ce-am venit maine plec [:D], acum depinde cu greva asta de maine la aeroport ce-o sa insemne [alcool] Ne-am bucurat de zile cu soare aici in Atena, vizite, luna park, cam astea. Acum ne intoarcem la ger, am auzit ca sunt vreo -11 grade in rom, dar ne descurcam noi. N-am mai scris pt ca, dupa cum v-am zis, au nascut si cumnata mea si prietena mea romanca, casatorita cu un grec. Tare dor imi e si mie de un bebe si mai drag cand ii vad atat de mici si neajutorati! [olala] Poze cu athina am la semnatura, mai mereu improspatez pagina cu unele proaspete. Ieri am ajuns, in sfarsit, la Larisa sa-l vedem pe ilias si pe frumoasa dimitra [olala]. Tare dragut Ilias, numai cu ochii dupa mama lui si un grasunel scump. L-am luat in brate si-l simteam ca un fulg pe langa grasutza mea de 13 kg. Si mirosea a bebe ! [olala] Dimitra s-a jucat cu Athina si erau tare fericite printre atatea jucarii ! Larisei ii este greu sa intre pe net, dar este f bine, putin obosita cu 2 copii, dar reuseste sa le faca pe toate ca asa sunt mamicile [flo] Mamitza alex, intr-adevar, tot timpul ne servesti cu cafea. Pt asta, si nu numai, iti trimitem un buchet mare de [flo] carma, multa sanatate ! [flo] va pup pe toate [pup] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ei nici eu nu am mai intrat,zilnic zic sa scriu si ma iua cu altceva si uit[:D]batranetea[:D],
theo pupici lui bebe stelios sa fie cuminte mereu.asa tot sa faci copii[pk][:D]
ertina,mersi pt flori[asia][pup],va intoarceti in romania?sau nu am inteles eu bine..?!
fetelor,am gasit formatie,am emotii cum se vor prezenta la nunta,eu am auzit pareri bune despre ei,dar na...de paste voi cauta fofograf/cameraman,firma pt decoratiuni am gasit,in aprilie voi face un contract si cu ei.si apoi ramane sa slabesc sa pot lua rochita de mireasa[:D]bya e bine,sa mai cumintit ne mai intelegem si noi,de vreo 3 zile mananca si ea mai bine[pk]pupici la toata lumea[pup][flo],pe maine la cafelutza Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata![flo] Ertina, pai nici n-ati venit bine si plecati iara? Ntz, ntz, ntz, mai fetelor, voua va place tare in Ro, sa inteleg... Ce frumos ca v-ati intalnit cu Larisa si cu copilasii ei. Vreau si eu sa ma intalnesc cu cineva, vorba lui Anouk. Am vazut pozele de la semnatura cu Athina si [m-a]. Bine ca mi-ai zis ca sunt la semnatura sa ma mai uit de acum incolo. Mamitza_alex, multumim de cafeluta.[pup] Ce bine ca Bya a devenit mai mancacioasa, sa nu te mai stresezi si tu ca nu mananca. Ha, ce frumos ca sunteti in febra pregatirilor de nunta. Despre telefoane nu stiu insa o sa-l intreb pe sotul meu, ca el se pricepe si-ti zic. Si pe aici e soare, ieri a fost f frig, azi nu mai e asa frig, poate iesim la o plimbare mai tarziu. Intrebare: e careva dintre voi cu masina adusa din Ro aici (cu nr romanesti)? Daca da, ziceti-mi si mie, ca am niste intrebari de pus pe PM. Va pupam si va dorim o zi buna![pup] Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url] [url="http://retete-grecesti.blogspot.com/"]DE'ALE GURII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,scz azi nu am fost prezenta cu cafelutza[asia].am avut treaba de dimineatza,curatenie si mancarica[:D].mi-am luat telf cu afis,are si gps in el,de la nokia,mai dureaza pana descifrez cum functioneaza[olala].theo,noi avem cu nr de grecia,dar sunt cativa romani pe aici care au cu nr de romania.
fetelor,ma luat raceala.de dim m-am trezit cu o durere de gat si acum tot trag de nas si ma doare capul[q][q]
pupici la toata lumea.wekend placut!!fara ploii,k la noi le toarna fara oprire[bang][flo][pup] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am avut o saptamana super plina, unde de obicei ma bat de musca la servici in majoritatea timpului, sapt asta a trebuit sa iau de lucru acasa peste noapte, ca sa fac fatza. Multumesc mamitza_alex pentru cafelute. Eu sunt cafengioaca maxima, numai citind despre "cafeluta" ma ia pofta si mai servesc una. Theodora, multumesc, dar tare as vrea sa ma calmeze si pe mine vorbele mele, ca tare sunt obosita in ultima vreme, si parca prea irascibila. Ca parca nu mai am timp de nimic. Incerc din rasputeri sa am rabdare cu cei mici dimineata, sa nu cedez nervos cand ii apuca tipetele pe amandoi ca vor nu stiu ce jucarii exact in clipa cand iesim pe usa , iar daca ma lasa nervii, apoi imi pare rau toata ziua si abia astept sa ajung acasa seara sa-i strang in brate. Ii vad 4-5 ore pe zi si mai si tip la ei? Si desigur, multumesc, da-mi te rog PM cu parola de la mailul comun. O sa trimit si poze cu noi. La voi ploua, iar la noi iar se asteapta aprox -18 grade si zapada in primele zile din feb. Ne-a cam ajuns, vrem primavara! Abia astept, ca mie mi-e tare dor sa vad ghiocei, n-am mai vazut de aproape 5 ani, iar in toamna mi-am luat bulbi si i-am plantat, si au si strat gros de zapada peste ei, sa le tina adapost, sper sa imi iasa! Carmaw, sper ca a fost bine miercuri! Sa aveti un weekend frumos si relaxant! Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele Miercuri nu am facut nimic am fost refulata caci acum doftorita romanca de la sp de ochi din Buc mi a spus ca trebuie sa ma impaxc cu ideea ca opeste niste ani o sa orbesc de un ochi...ca sa nu va spun cum am fost intimpinata si ce examen execrabil mi a facut(mi a pus atropina de 2 ori in 5 minute ca sa vada ceva mai repede...ca se grabea sa plece avea paltonu pe ea....) Despre partea greceasca ce sa spun ...cind am plecat am scris la francezi sa mi trimita cartea de sanatate...nici pina acum nu amprimit nimic.....Probabil inca o dovada ca posta greceasca e fara 'cusur' Si tot in aceasta ordine de idei am primit o scrisoare(merçi Manolis=postasul) de la francezi cu stampila lor dar fara stampila greceasca in care trebuia sa trimit un document semnat in termen de 2 luni....cum am primit scrisoarea dupa 4 luni dar nu pot sa dovedesc pt ca grecii nu au parafat scrisoarea mi au taiat pensia.....MINUNAT NU??? Acuma imi impart noptile la capatiul mamei , ale lui Georges care a cazut si l dor toate cele si pt care noptile sunt un cosmar,alerg sa inchiriez garsoniera din BUC, trebuie sa ma pregatesc psihic pt operatia pe stomac si daca totul ok ma voi gindii sa ma duc in Franta sau Belgia pt a mi trata ochii(sau poate sa incerc Atena??? nu stiu caci toate cunostintele mele din Creta care au suferit operatiii oculare s au plins neincetat de 'rateuri') Cam asta este viata mea....nici macar la Campina nu putem merge... Deci anul asta eu il consider de cosmar....hai ca mai am o ultima speranta......'reincarnarea'.... Va pup si ma imbrac sa ma pregatersc de noi aventuri(cafeluta deja mi am baut o)[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...sunt si eu pe aici citind:) Nu prea scriu ca nu prea am noutati dar va urmaresc cu mare placere:) Theo si eu astept sa vina primavara sa ne vedem!Chiar gasisem pe net ca in Atena e o asociatie a romanilor "Stefan cel mare" si se reunesc fac sarbatori festivitati,activitati invata copilasii romana dansuri...dragut:)la Salonic....nemica...sau poate nu stiu eu..nu ca m-as protapi acolo zilnic:))) da asa de paste de craciun ar fi frumos:) Carmaw sa dea Domnul sa se rezolve totul in bine!Dc ai cum sa faci in Franta/belgia operatiile fa-le![pup] Almy iti dau putin din timpul meu [:)] ca am in perioada asta la marele greu:)))))si ma cam apuca bazdacii:) mamitza_alex multam pt cafelutze mmmmm si mie-mi plac mult da ma ia cu tremuratul[q] asa ca bag cate o decafeinizata:) Pupici si o saptamana perfecta[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...