Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 1 *


Recommended Posts

[bang][alcool]Amdre_ea al tau nici nu aparea ca trimis cand am intrat in pagina.Dar e posibil sa-l fi trimis tu cat scriam eu.[:D]Ne-ai spus ca la voi se mai amana putin inceperea[bang]De,suntem in Romania... nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Bunaid="red"> mamici de [cavaler] -i si [zana]-e! Io, abia acum reusesc sa scriu din nou [:D]... ca, dimineata la [cafea] reusii doar s-o trec pe Gianaid="red"> in listuta si atat [:D]... o asteptam si pe ea la povestit [;)].

 

Mno, la gradinita fu bine... ca, azi fu doar deschiderea [:D]... adica, ne tinu doamna oleaca de vorba cat sa facem schimb de amabilitaturi [:D] si sa ne zica ce anume avem de facut in legatura cu rechizitele, etc.,... si, de maine incepem activitatea normala... 'om vedea maine cum se va comporta Robert cand il las singur la gradi... ca, azi, tot dupa mine o stat [:D]... Mno, deja fui dupa cumparaturile pe care trebuie sa le duc maine la gradi, scosai si avizul epidemiologic pt. a-l duce si pe ala maine... Iar amu, cica hranesc poporul, ca sa culc poznasul [:D]... si sa ma apuc si de celelalte trebi... sters geamuri, ca terminara muncitorii de pus izolatia pe afara si au lasat debandada dupa ei [curat]... de pus muraturile pt. iarna, ca mi-am luat deja castraveciori... spalatul [spala] il las pe maine [:D], ca nu reusesc a pune masinile azi... mi-e cam rau [vom] de dimineata, is cam farnaita, ma cam ustura gatul si-s fara vlaga [bang]... parca ma misc la reluare... cre'ca ma paste vreo raceala [bang]... hmmmhhh, si ce altceva sa va mai zic? Cam atat momentan...

 

V-am [pup] -at pe toate si va doresc o zi buna in continuare si o saptamana usoara din toate punctele de vedere! [pup]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Helooo... nimeni pe aici?!? Hmmmhhh... dimineata, Nicollid="red"> te zbateai [:D] dupa mesajul meu... iar, amu, dupa ce am raspuns si io... ai disparut [zz]... eh, na...

 

Io, amu, beau un capuccino fierbinte [pofta]... cine doreste un [cit], e bine venit. Cica, il beau fierbinte ca sa ma intremez oleaca [:D]... ca, dupa pranz, abandonai planul de munca propus pe azi [:(]... mno, ma palira si niste frisonele si furnicaturi, in picioare mai ales... asa ca, abandonai cocotatul la ferestre in curent [bang]... lasai si trebusoara asta pe maine [q]... dar, imi pusai macar budinicile cu muraturi [pk]... macar asta reusii si io sa realizez din ce mi-am propus pe ziua de azi [:D]... eh, e si maine o zi [:D]...

 

Nicollid="red">, ma bucur ca, ziua de gradi fu asa de buna pt. voi [pup]. Succes la rezolvat usor cu lista de rechizite. Si, bafta in continuare la gradi... sa fie totul ca azi [pk]... daca nu, si mai bine decat azi [;)].

 

Andreeaid="red">, imi aduc aminte ca ne-ai zis ca voi incepeti pe 1 octombrie... dar, noi va sustinem incepand deja de pe acum [;)]. Numai bine si mult succes si pt. atunci cand intradevar veti incepe gradinita [pup].

 

Si, cam atat de la mine [:D]... ca, vaz ca iar vorbesc singurica [:-@]... [:D]...

Va [pup] si va doresc o seara frumoasa la toate si o noapte linistita! [pup] & [recevere]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crynule id="red">a "magaru-n ceata am disparut" azi.Caci al meu sef m-a chemat cica sa merg la Rehau.Si am stat,si am stat si pe la 16 vine si el si ma intreaba "ia zi a fost bine azi?Dar ce sa fie bine?Ca ai stat de geaba!"[alcool][bang][alcool][bang]De parca venisem de capul meu de drag sa-l vad pe el...

Ntz,ntz cum zici tu...Dar maine plec dimineata cu un coleg,cred ca dupa pranz ajung si atunci ne vedem.Bafta maine la gradi si felicitari ca ai rezolvat cu rechizitele!

Acum merg sa culc fata,e franta,somnic usor tuturor!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neataid="red"> la toate mamicile de [cavaler] -i si [zana]-e! Va invit la [cafea] [cafea] [cafea]!

 

Nicollid="red">, scuze ca ieri vorbi iar gura fara mine [iartama]... o sa am rabdare [:D] de amu inainte sa apareti la vorba cand puteti [asia]... pace [pace]... pace [pace]. Sa ai servici usor azi [pup].

 

Si gata... lasai poznasul la gradi [:)]... mno, faza e ca, pe Ciprian, colegul lui de lupte [:D] de anul trecut, l-au mutat la o grupa mai mare acum, el fiind mai mare decat ceilalti... iar, Robert l-a vazut dimineata unde a intrat si vroia si el dupa Ciprian, cu Ciprian... eh, facu oleaca de smiorcaiala [:D] dar, l-am convins pana la urma sa mearga si sa stea la grupa lui, ca va merge mai tarziu la Ciprian in grupa [:D]... eh, na [:p]...

Mai naspa fu, o alta faza cu un copilas care nici anul trecut nu a stat la gradi... a inceput sa faca urat [:(] pe acolo saracutul, cand n-a mai vazut-o in usa clasei pe sora lui mai maricica... a trebuit sa rugam fata sa stea oleaca pe hol, poate se calmeaza copilasul [:(]... mno, noroc ca, a zis ca ea are scoala dupa-amiaza... in fine, e tare rau asa... ca, scandalul care l-a iscat acel copil i-a speriat si pe ceilalti copilasi care erau veniti... doamna a zis ca, daca face urat tare ca anul trecut, ea nu-l poate tine in clasa, ca e jale mare si taraboi cu el... mno, nu stiu ce sa zic... ti-e si mila cand ii vezi ca fac asa... iar, surioara lui parea cam necajita un pic (sau mi s-o fi parut mie [:D]?)... ca, na, e marisor de amu fratele ei, are 4 ani, ar trebui sa poata sta la gradinita, sa poata fi lasat... mai ales daca acasa nu prea au cu cine-l lasa... in fine... nu mai zic nik... sper ca vor rezolva cu bine problemuta copilasului respectiv.

Ce sa va mai zic? Ca, azi sunt ceva mai bine [:D]... si-o sa pot recupera din treburi [:D]... eh, mai vad io... hmmmhhh...

Cam atat momentan de la mine... va [pup] pe toate si va doresc o zi frumoasa si usoara! [pup]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

Ptiu, sa nu va deochi, dar ce harnice furati!!

Nu ma intind mult, ca cica eu lucrez azi.

Am dus copii la gradi si a fost perfect dimineata, desi Rares tot zicea ca el nu merge niciodata la gradinita. Nu au protestat deloc, alergau pe scari sa ajunga mai repede sus in clasa lor.

 

Revin cu poze si detalii din concediu. O zi buna si un an nou perfect pt micii gradinari [;)].

 


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glad a inceput gradi. Ieri a fost zi scurta: s-au facut prezentarile, s-au spus mici detalii organizatorice, iar abia azi au intrat in probram propriu zis. Lui ii place foarte mult si e extrem de incantat sa mearga.

 

Cateva pozici noi de la gradi si de la expo:

 

http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/Gradi1.jpg

http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/Gradi2.jpg

 

http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/cei2pui-1.jpg

http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/gagici2.jpg

http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/Gladsivitel.jpg

 

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata,

 

Bun venit Lauraid="red">, sa ne povestesti de concediu si sa pui filme si poze cu gemenii, mi-e tare drag sa ma uit la ei.

Crynaid="red">, sanatate ca se pare ca-ti cam fug picioarele, sa-ti iasa muraturile acre.

Diana duckyid="red">, arata foarte prietenoasa gradinita, amenajata atragator, copiii fericiti. La visrta asta, in Romania nu se poarta uniforma, asa-i? Am strimbat din nas cind inca de la 3 ani de la nursery era uniforma obligatorie, si inca nediferentiata la culori pe sexe, navy and white, deloc feminin. Si acum tot asa, camasute albe, sarafan/fustita navy, pantofi negri, ciorapi alb/navy, gentuta plic navy. Doar gecile si cizmele de cauciuc pot fi de alta culoare.

Tu ai un chiptare inocent, cum faceti f etelor sa fiti asa senine in Romania? Vorba Andreei, pe perioada asta de criza care tot dureaza?

 

Pupici pe toti obrajorii intimidati de scoala!

 

Adesea omul se plange ca a vorbit; nu se va plange ca a tacut." (Plutarh

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmari, am citi in diagonala ce ati scris zilele astea. Vroiam sa iti zic ca eu am fost colega de liceu cu baietii de la Fara Zahar. Unul din ei a fost cu mine in clasa 4 ani si am fost chiar buni amici. A stat 3 ani in fata mea in banca si ii dadeam sa copieze de multe ori [:D]. Era simpatic si hazos tare. De atunci ne amuza cu cantecele si versuri compuse de el, la misto asa. Unul din cantecele de pe primul lor album are mare parte din versuri si linie melodica de pe vremea liceului.

 


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmari, mersi de complimente. La voi poate ploua prea mult...la noi e soare si vrand-nevrand suntem mai "senine". Te invit cu caldura in Romania, in Arad, pe la noi cand aveti posibilitatea, sa luati de aici o gura de soare si veselie.

Laura, norocoaso !! Si mie imi place formatia. Sunt tare nostimi.

Crina, pe unde umbli?? Ai reusit sa recuperezi treaba ramasa ??

Pupici fetelor si o saptamana usoara si frumoasa.

Plec in capitala pentru cateva zile dar revin urgent cu povesti cand ma intorc.

 

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...