Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 1 *


Recommended Posts

Buna ziua la toata lumea ! David a inceput gradinita si am trecut saptamina asta printr=o raceala urita amindoi. Acum el a rams cu tusea eu sunt ametita si imi curge numai apa pe nari si ustura gitul la greu. Dar ma oblojesc eu nu=i mare baiu.

Eu sunt acasa acum pentru mi=am dat demisia ,am fost la un interviu iar saptamina viitoare or sa ma cheme la interviul final sper sa iasa ok si sa incep jobul de la 1 oct caci e tare aiurea sa stai acasa fara nici un sprijin financiar. In plus am terminat stagiatura si la examenul final de expert contabil ne-au cerut o gramada de bani 600 lei un curs obligatoriu si 175 euro taxa de inscriere. Au senzatia ca noi contabilii cistigam o gramada de au pus aceste taxe enorme anul asta. In fine mi=am descarcat tolba de necaz pe aici. Bine ca sunt doar aste belele .

David a devenit poznas, e pedepsit zilnic la gradi din diverse motive cel mai adesea e faptul ca face galagie si se ia cu un baietel la trinta pe covor. Doamne si are o figura de nevinovat cind il intreb eu de ce a fost pedepsit de imi vine sa rid. Bineinteles in fata lui sunt tare serioasa si suparata pe el dar cind vorbesc cu mama mea ridem impreuna. Educatoarele lui sunt superok imi plac amindoua, colaborez cu ele bine, sper sa am timp mai mult sa trec mai des pe la gradi dar e si mama mea baza. Ne=au cerut 300 lei fondul clasei in aceasta suma sunt incluse si banii de rechizite si cadoul de mos de la serbarea din decembrie. Plus separat medicamente si articole de menaj si curatenie. Din pacate la optionale nu l=am inscris decit la muzica, la engleza profesoara nu este deloc recomandata, la dans nu e cazul, la pictura deseneaza el putintel acasa dar nu e favorit, la calculator inca nu e cazul deja stie sa butoneze la laptomul meu si e obisnuit cu tastatura. Cam astea erau optionalele lui. Voi la ce optionale l=ati inscris ? Intreb sa vad daca procedai corect educatoarele chiar ne=au sugerat sa nu ii inscriem la multe optionale caci nu invata mai nimic acum si e pacat.A si ne=au sfatuit sa le luam copiilor de 4 ani plastilina sa se joace acasa pentru dezvoltarea musculaturii mainii, de scris doar sa=i familiarizam cu tinutul creionului in minuta sa nu ii fortam sa scrie liniute drepte acum caci e prea devreme. Ai vostrii copii scriu ??? al meu nu se omoara traseaza repede citeva linii si gata, el adora sa butoneze la tastatura. I=am cumparat si primul lui laptop si e tare multumit.

M=am intins cit o placinta dar cine stie cind mai am tip sa scriu asa ca pina data viitoare va pupam si sa imi raspundeti la intrebarile puse ok ?

 

 

Poze cu noi la http://community.webshots.com/user/valcampan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Nicollid="red">, multumim pt. pupicei... ii intoarcem inapoi: [pup] si voua. Numai bine!

 

Mno, de amu... va doresc o dupa-amiaza placuta la toate mamicile de [cavaler] -i si [zana]-e si weekend placut! [pup] & [recevere]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iote ca, vazui amu si mesajul tau Valyid="red"> [pup]... mno, daca am trimis amandoua odata [:D]... deci, in primul rand multa sanatate [flo] & [grup] la amandoi bolnavii, mult succes cu job-ul si felicitari [bis] pt. terminat stagiatura, chiar daca v-au jumulit de bani [:(]... bine ca s-or terminat toate [;)].

La gradi... si Robert e un poznas si un luptator [box] nevoie mare [xx(], asa ca stiu cum e [:D]... iar, ca optionale, face engleza si dans... astea erau singurele si toate optionalele la gradinita lui, deci... iar, la dans l-am inscris pt. ca-i place zbantuiala [:D]... in rest, si noua ne butoneaza calculatoarele, asa ca e si el familiarizat [:D] cu tastatura... literele nu le stie ca, nu are rabdare la asa ceva... iar, la gradi au caiete speciale, platite de noi, parintii, pt. liniute, cifre, chiar si litere [:D], si toate alea... mno, ce altceva sa-ti mai zic? Poate iti povestesc fetele mai multe [:D]. V-am [pup] -at pe amandoi, si baiatul si mamica... si, va mai asteptam pe la noi [^].

 

 

Gata. Am [fuga] -it. [recevere] [recevere] [recevere]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali id="red">sanatate multa pentru amandoi,sa va faceti bine![pup]Felicitari pentru terminarea stagiaturii si multa,multa bafta la obtinerea job-ului.Tinem pumnii sa fie bine!

Acum despre gradi cred ca sunteti destul de ok ca si cerinta in bani.Noi am achizitionat singuri rechizitele si cred ca am depasit 1.5 mil,nu mai stiu ca am luat in vreo doua randuri.Apoi din cate am discutat cu educatoarea la fondul clasei cred c ase va ajunge la 100ron si la serbarea de craciun inca nu stim ce va fi.Anul trecut am dat pentru cadouri la copii de ambii mosi(Nicolae si Craciun),la educatoare si toate celelalte cadre(de la femeia de serviciu,bucatarese si pana la directoare) 70ron.

Despre optionale ce sa-ti spun...anul trecut au facut dansuri,dar sincer sunt dezamagita,mai mult ceva miscari de dezmortire au facut.Anul asta nu stiu,am auzit de dansuri,engleza si calculator.La dansuri daca ar continua cu aceeasi profa nu as ma da-o,nu e vorba de bani,dar...Ma gandesc totusi ca daca va fi cam singura care nu face,iar nu e bine.Sta singura intr-un colt sau ce o face?O sa vedem la sedinta.Calculator am inteles ca vor face cu baiatul educatoarei.Sincer nici asta nu imi place,dar...cum acasa nu o prea las,probabil ca acolo,pentru initiere si ca sa vad ce invata voi fi de acord.La engleza am sa o las sigur,ba chiar voi veni cu propunerea sa faca o mamica care e profa de engleza.Sa vedem intai ce parere are doamna respectiva si apoi educatoarele daca accepta.

Te cred ca in fata lui David esti mai "dura" si in spate savurezi copilaria lui,chiar daca are si lupte la sol cu colegii.Cam asa se intampla si la noi cand le vad ca se iau la "tranta".Le cert in fata si apoi rad pe infundate cu ai mei.

Va [pup] dulce pe amandoi si te asteptam cat de des poti!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Noapte bunaid="blue"> dragi mamici de [zana] -e si [cavaler] -i! Poate, in weekend, veti fi ceva mai active [:D]... somn usor [nani] si vise placute [pup]! Pe maine! Sau pe altadata [:D]... v-am [pup] -at. Pa.

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna mamici de cavaleri si zane!Pe unde umblati fetelor?Nici nu incepuram bine ca ati disparut?Eu si azi am lucrat,abia la 18.30 am ajuns acasa.Si sa nu va spun ca am avut-o si pe Codri cu mine...era franta de oboseala,mi-a adormit pe drum..[bang]Ajungand acasa i-am dat sa pape(toata ziua a mancat aproape 2kg banane-ce sa fi luat cu mine la tot ce nu are ea voie...),i-am facut baie si in pat.

acum sa potolesc si mandra mica si apoi ceva tv la orizont.Si ca sa aveti ceva de vizionat dimineata la cafea,va pun si ultimele poze.Gata,suntem la zi.

http://family.webshots.com/album/574810970CaIsixid="blue">

si

http://family.webshots.com/album/574800140qhliueid="blue">

acum va spunem si noi noapte buna si pe maine!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor !!!

ce mai faceti? Am reusit sa recuperez din urma si acum revin in forta.

Am revenit din capitala cu un gust amar (n-am rezolvat mai nimic, nici n-am reusit sa ma odihnesc si mi-a fost un dor de cei mici !!!!). E asa de bine in "provincie", asa de liniste si calm.

Am avut si noi sedinta cu parintii la gradi saptamana asta asa ca vin si eu cu scorul: aproape 250 lei anul acesta, fara bani de sarbatori sau cadouri. Taxa include si rechizitele si o ora de engleza pe saptamana (?????). Trebuie sa tineti cont si de faptul ca Glad e la program normal, adica de la 8 la 12. Dimineata papa ce aduce de acasa la pachet. Mie mi se pare cam mult...

Revenind la Glad, personajul principal de aici, numai de bine. E receptiv la tot ce face la gradi, dar si la ce facem impreuna acasa. Doar cu energia lui interminabila ma adaptez mai greu...i-am pus gand rau de la anu, vreau sa-l dau la dans popular la palatul copiilor (nu-l primeste sub 5 ani, din pacate iar Glad ma streseaza sa-l duc de acum)

Cu surioara lui cea mica e din ce in ce mai fain ca incep sa se joace impreuna uneori. El, baiatul, fiind mai mare e in culmea fericirii ca sta cu surioara mai mica. O smotoceste, o pupa, o trage si ea e topita de dragul lui.

Eu? P-aci, invat pentru interviul pe care am sa-l am marti pentru locurile bugetare de la un master. M-a prins febra invatamantului, ca si asa voi fi pe nicaieri cand ies din concediu (mi s-a desfiintat postul...)

Un weekend frumos si cald sa aveti, cat a mai ramas din el.

 

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neataid="red"> mamici de [zana]-e si de [cavaler] -i! Chiar daca-i aproape de pranz, io va invit totusi la o [cafea]! Poftiti, va rog: [cafea], [cit], [pepsi], [papica], [cheers], [cafea]...

 

Nicollid="red">, multumim frumos si pt. restul de poze [flo] si felicitariid="green"> inca o data pt. [zana]-ele tale! [olala] & [pup]

 

Dianaid="red">, bravos lui Glad [pup], ca-i asa de receptiv si descurcaret la gradi si atat de iubitor cu surioara lui [olala]. S-o tina tot asa [pk]! Bafta la dansurile populare si la master! Si un [pup] dulce ca sa treaca supararea provocata de esecul avut in capitala si pierderea serviciului. Succes la gasit job nou!

 

 

Din motive personale o sa ma retrag o perioada de pe forum... nu stiu cat timp, sau daca o sa mai revin... sper ca nu va suparati pe mine [flo]...id="size1">

 

 

Va dau [pup] la toate si va doresc s-aveti o duminica frumoasa! [pup] & [recevere]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana id="red">bine ai revenit langa puii tai din capitala.Asa e dorul de ei este uneori de necombatut...MA bucur ca lui Glad ii place la gradi.Si ai dreptate,este destul de mult pt 4 ore de gradinita.Noi barem avem program prelungit...Si zi asa,e mandru Glad ca are grija de surioara...[pup] pe amandoi sa fie sanatosi si sa-i umple inima lui mami de bucurii.Spor la invatat si bafta la concurs!Tinem pumnii sa fie bine!

Cryna id="red">mersi de aprecierile la adresa fetei si ia vezi...scot batul la tine imediat.Cum sa te retragi,de noi cine mai are grija?[pup]Si pe nazdravanul cu ochi frumosi cum il mai vedem?No.no.no!Uite tare [grup]tare o imbratisare,sa ajunga caldura si sprijinul nostru pana la Iasi.Hai,vb mai tarziu![pup]

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici,cavaleri si zane!Haideti,e inceput de saptamana,va astept la povesti!Va astept cu o [cafea] calda si cu un buchet de [flo].

Asta ca sa vedeti ca sunt fata de treaba [:D]

Noi am mers la grad dimineata si bucurie mare pe fi-mea ca a venit si prietena ei cea mai buna.Aproape ca a uitat sa-mi mai faca cu mana.

Ieri am fost la sarbatoarea vinului...si exact cum ma asteptam,organizare ce a last mult de dorit.Fetele s-au bucurat ca era un claun ce le-a pictat pe fata.Pe Stefi mai putin,a zis ca e micuta,dar s-a ales si ea cu o floricica si o steluta pe obraji.Le-am mai luat niste fluiere de lemn,si-au amintit de indienii vazuti la mare si au zis ca vor sa aiba si ele fluiere ca ei.

Cam ata pentru prima ora,va astept sa vedem voi ce noutati aveti!O zi buna si o saptamana cat mai usoara![pup]

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...