Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

Buna Petricia, am vazut si eu ca mai nou Dr. Codreanu lucreaza cu Albu. Ce chestie, eu am fost initial la Giulesti la ea pt FIV, dar nu mi s-a parut ca ar sti ce face si am venit la Albu.[alcool] Cred ca ea face monitorizarile. O sa vb cu Dr. Albu sa merg la el pt orice. Nu stiu ce sa zic.... Dr. Codreanu m-a enervat ca o tot dadea sa fac FIV cu donator ca am AMH prea mic....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragele mele![flo][pup]Azi am fost la clinica,dna dr.Codreanu mi s-a parut ok...am endometrul 12.02mm(of,binisor,dar sper sa nu mai creasca mult,Cory,nu mai bea vinisor rosu,ai endometrul bun,l-ai avut 8.66 luni,al meu era8.83,deci crec ca-l ai si tu in jur de 12...creste cam 1 mm pe zi[:)])pe ov stg am 8 foliculasi,cel mai mare 17mm aproape,iar pe dreptul cel mai mare aproape 13 mm,deci mai continul tratamentul cu 3 f Menopur azi,maine si poimaine,sambata m-a chemat la clinica iar pt masuratori[8D],iar totul s-a decalat cu 1 zi,deci punctia pe 30 si ET pe 2,s mai creasca si cei de pe ovarul drept ca altfel nu am pt crio.Rica sigur ca daca se indica sa transfer mai multi o fac si pe asta[flo],of am facut doza de dinozaur de stimulare[bang],asta e sunt mai low responder,dar a mers pana la urma....sper sa fie bine totul!Cory,am estradiolul azi 480 si prog.0.2,sambata vreau si eu sa il am macar 0.5 si estradiolul,la mai mare![:)]Maine mult succes,iti tin pumnii[pup],sa ne tii la curent cu masuratorile tale.....ah,sa-ti iei Pregnylul,e 80 ron 2 fiole de la fetele de la receptie.[:D]...momentan ma droghez cu Menopur[alcool],astept sa ma ti la curent cu tot maine[olala]...doctorasul nostru stie de decalaj,l-am anuntat eu prin sms si a telefonat si el la clinica.Va pup pe toate,o seara buna![flo] [pup] Arabella,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,urmeaza Fiv la Medlife cu dr.''White''.[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corry fetita draga imi amintesc perfect de tine (daca nu cumva ma insel) Mariana28? Sincer cine mai stie care sunt cauzele. Da, sa speram ca acei polipi au fost cauza nereusitei. Nu vezi si la mine de fapt infertiliatea este cauza tubara, hidrosalpinx bilateral. Dupa ce mi-a fost eliminat polipul asta vara am scos si cea de-a 2-a trompa, am prins sarcina si s-a oprit. Sunt convinsa ca ma intelegeti, dar nu stiu cum sa va spun inca am o greutate foarte foarte mare in suflet de care nu pot scapa nici cum. Problema este ca eu natural nu am cum ramane insarcinata. Nu stiu care este cauza infertilitatii la voi. Asa cum am mai spus noi acum nu suntem acasa, dar in 2 saptamani mai exact pe 10 decembrie vom ajunge acasa in vacanta si o sa am timp mai mult, de fapt nu o sa am nimic de facut decat sa stau de vorba pe aici cu voi. Honeys draga mea sunt alaturi de tine, usor usor trebuie sa te refaci si sa iti gasesti puterea pentru noul transfer, hai ca mai ai embrioni la congelat. Cate luni o sa astepti pana la urmatoarea incercare? Probabil si tu ca si mine vreo 5-6 luni. Nu avem alta solutie. FII TARE TE ROG! Petricia sunt alaturi de tine. Eu nu o cunosc pe aceasta dr. Sincer eu o sa fac tot posibilul sa fiu vazuta numai de dr albu ca din cauza dansului am ales medlife. Speranta scuza-ma ca am uitat… ce amh ai? Arabella super super. Sa ne tii posted. Endometru bun, eu la transfer l-am avut numai 8.66mm. I-am zis eu lui Corry sa nu mai bea vinisor ca este in stimulare, draga de ea. Am bea si …. Numai bine sa fie. Gabi te pup mamica. Maria tu in ce stadiu mai esti ce mai faci? Mire tu nu trebuie sa fi prea departe de noi, ne citesti nu? ca doar esti mamica de doi puiuti si mergi greut. [pup][flo][pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rica va citesc si va tin pumnii is mai ceva decat o baba cracanata[bang][bang] abia ma misc mi s au umflat gleznele, is cat genunchii lui mama[bang][bang][bang] care are gonartroza arat odios mainile sunt umflate si ma dor, ma ard[q] asta ma supara cel mai tare in rest joc si voie buna n burta mea[:D] pupici fetelor [gravi] +31 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela2, daca ai picioarele umflate, NEAPARAT sa-ti iei tensiunea, si daca e mai mare de 12 (maxima), suna-ti dr imediat! dupa sapt 20 poate sa apara o complicatie numita preeclampsie, care se manifesta prin picioare umflate si tensiune mare! (si care evident apare mai frecvent la sarcinile obtinute prin FIV) Eu mi-am cumparat tensiometru si imi iau TA in fiecare dimineata. Sanatate multa si nastere la termen iti doresc! Gabi+21 placenta previa centrala + HEMATOM SUBCORIAL (ce-o mai fi si asta?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor va pup pe toate si tin pumnii stransi pt cele care sunteti in focuri samira ce de oute[pup], Doamne ajuta la cati mai multi embrionasi corry as vrea sa merg la dr. Albu saptamana viitoare la control dupa marele FIV, inca nu am ajus de aceea intrebam rica69[pup] eu nu sunt prea bine dupa acest esec, inca sunt marcata, simt ca orice as face nu imi reuseste in aceasta privinta. Inca nu stiu ce sa fac mai departe si incotro sa o apuc. honeys scumpa mea colega de suferinta[pup][pup][pup] stiu ca iti este f greu, dar mai stiu ca tu esti f optimista si ca ai sanse ffff mari. Eu cred ca la tine trebuie lucrat acum cu tinutul sarcinii eventual sa faci clexane de la inceput (asta este parerea mea). MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC 3 IA, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac fetele scumpicile? PETRICIA, nu am vrut sa-ti raspund, pana nu am fost sigura. Astazi am intalnit-o pe dna Dr Codreanu, este la Med Life. Mi-a lasat o impresie foarte buna si este mult mai tanara decat imi imaginam[:D]. Cred ca ai facut o alegere foarte buna ( i-am spus de tine[:D]). Rica, m-ai recunoscut si tu!te pup! Samira33, dar nu stai rau deloc[flo]. Cand ii iei acasica? Arabella, draga mea, se pare ca nu poti sa scapi de mine deloc.Tot colegute ramanem![pup] M-a decalat si pe mine, din aceeasi cauza ( foliculii de pe stanga sunt un pic mai mici decat cei de pe dreapta si trebuie sa-i asteptam si pe ei sa creasca...).Punctia pe 30 si ET pe 02 dec. Doar ca eu sunt un pic ingrijorata ca am niste foliculi mai mari ( 24mm)si imi este teama sa nu ii pierd.... Valorile in sange: progesteron 0.6 si estradiol 1494 ( o fi bine?). Va imbratisez cu drag![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samiraaa bafta multa sa dea DD sa fie cu ochisor. Cum de nu am stiut eu ce surpriza pregatesti tu hmmm. Mireluta draga de tine. Pai e normal sa fi mare gandeste-te ca ai doua inimioare in burtica. Usor nu o fi, dar lasa ca merita tot efortul. Parca ieri erai in tratament imi amintesc cum ai plecat tu la serviciul ala nebun, lucru cu care eu nu eram de accord deloc, dar uite ca mai ai putin si iti vezi puiutii. Timpul trece. Speranta, dr a spus ca puteti face fiv cu acest amh? Eu sincer as merge pe ovocite donate numai la noi in tara nu avem banca de asa ceva, plus ca nu-i usor de gasit o persoana pe care sa o si cunosti sa ai si incredere si sa poti apela la ea. Gabi hai ca ati mai adaugat o saptamana. BRAVO. Sa o tineti tot asa pana la 40s. Maria eu zic ca este normal sa treci prin asa stari, numai ca trebuie sa te ajuti singurica. Gandeste-te ca se pot intampla si lucruri mai rele in viata. Ce putem face stii tu cum se spune DD nu iti da mai mult decat poti duce. Hai cu DD inainte. Banuiesc ca tu ai 29 ani, tinerica ca o floricica, gandeste-te la mine care am 41 si tot mai sper si dupa atatea nereusite. Ceasul meu bate diferit de al tau. Hai capul sus. Vezi ca o sa am nevoie de suportul tau cat de curand da? Corry tu ai facut analizele ptr trombofilie? Hai ca de data asta vei reusi am eu asa un sentiment, poate ptr ca am foarte mare incredere in dr albu. Dar vad ca ai super valori. Pai tu nu ai intrebat dr referitor la acesti foliculi mai maricei? Eu una nu am idée. Bine ca mi-am amintit. Imi amintesc ca citeam mai demult ca este indicat sa te speli numai cu sapun dove din cauza ph. Vezi si tu. Si dupa ET sa nu te mai dai cu crème sau sa te machiezi. Hai ca am inceput eu cu gargaunii mei. [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...