Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gata, am scapat!

Mi-a fost cam rau dupa anestezie si mi-a luat ceva timp pana mi-am revenit[:D]

S-au recoltat 10 ovocite.

Nu a fost o problema atat de mare cu ora Pregnylului ( m-am dus la o Camera de Garda, nu ma asteptam sa se rezolve asa de repede si mi-am luat marja de timp..)

Acum,astept telefonul de maine[:D]

Maria, esti os cumpa ( dar tu stii asta deja)[pup]

Arabella, coleguta scumpa, bafta maine. Te astept cu vesti bune[pup]

Samira, maine este o zi mare si pentru tine, nu?Iti iei puiutii acasa . Cati mai sunt?

Didi, cum au iesit analizele?Ai scapat de probleme?[flo]

Rica,[pup]

Multumesc la toate pentru sustinere si pentru sfaturi[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corry felicitari pt cele 10 ovocite, Doamne ajuta la cati mai multi embrioni

 

honeys draga mea prietena, imi imaginez prin ce treci pt ca nici eu nu sunt departe de tine, dar am stat si m-am gandit mult ce voi face in continuare si eram hotarata sa ma opresc aici si sa accept situatia, dar dupa o discutie cu sotul mi-am dat seamna ca nu as putea sa traiesc fara sa lupt in continuare pt ceea ce imi doresc atat de mult; inca nu stiu cand voi face urmatorul FIV, dar sunt sigura ca o sa il fac si o sa fie cu blastocisti, pt ca am sanse mai mari 50%

la mine e si problema cu rezerva ovariana care este scazuta si nu ma avantajeaza deloc trecerea anilor

oricum eu voi fi alaturi de tine si sunt convinsa ca in curand vei fi din nou mamica

 

samira, arabella va tin pumnii

va pup pe toate[pup][pup][pup]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC

3 IA, FIV 1 nereusit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria[flo]

 

corry,asa este,maine ne luam puiutzii acasa.

sunt in continuare 8 embrioni si s-au mai format inca 2 intre timp.

 

bafta multa tuturor

[flo]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, blasto nu inseamna neaparat solutia problemei! eu am facut de 2 ori cu blasto, prima oara beta negativ, a 2a oara sarcina oprita in evol la 6 sapt...[q]

 

si am reusit cu embrioni de ziua 3, a 3a oara! sigur, mai am de tras...

 

ganditi-va ca mediul cel mai bun pt embrionasi este uterul, pana la urma, orice mediu de laborator, oricat de performant, nu poate fi mai bun decat asta!

sigur, daca sint multi embrioni atunci se merita asteptarea pana la blasto, ca sa se selecteze cei mai puternici. Dar la fel de bine puteti incerca transfer de ziua 3 si inghetarea celorlalti, pt ca embrio de ziua 3 se zice ca rezista mai bine la decongelare decat blasto! si puteti insista sa faceti asta, ca totul e pe banii vostri!

 

stiu, sint decizii greu de luat! nu stii cum e mai bine, poti doar sa speri ca e decizia corecta...

 

noi la al 3lea FIV aveam 3 embrioni in ziua 3 si am decis sa nu mai asteptam ziua 5, ca sa nu pierdem tot.

 

Gabi+21

placenta previa centrala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...