Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

rica69, eu am avut protocol lung la primele 2 FIVuri, primul nereusit (1 blasto transferat), al 2lea reusit, cu sarcina oprita in evol. la 6 sapt (2 blasto transferati). Inainte de al 2lea FIV am avut anticonceptionale (aveam un chist pe ovarul stang). Al 3 lea FIV a fost intr-adevar cu protocol ultrascurt, 3 embrio de ziua 3 transferati si beta pozitiv. Primul FIV - Gonal, celelalte 2, Menopur, respectiv Merional (adica acelasi lucru). Asa ca nu stiu ce sa zic de legatura dintre tipul de protocol si calitatea embrionilor...cel putin in cazul meu. AMH n-am facut niciodata (nu mi-au cerut nici dr Dracea, nici austriecii). [pup] Gabi+20 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bafta multa arabella_34 si cory_28. si eu sunt aspiranta la titlul de mamica. vineri voi avea prima intalnire cu dr albu.am emotii.fiv-ul l-as face prin primavara. voiam sa-mi fac o lista de intrebari,dar cand ma apuc sa scriu imi fug toate din minte,,,offff.poate ma ajutati voi. cory cu cine ai facut fiv-ul la giulesti? cum au decurs monitorizarile acolo? pt a evita riscul esuarii unui fiv ma gandeam sa-mi fac analizele si pt trombofilii si mutatii..asa preventiv. voi ce spuneti??poate ca sunt paranoica dar vreau sa elimin orice risc tine de mine...iar ce tine de sansa-doar Dumnezeu stie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va innebunesc cu in trebarile!!! la prima intalnire cu dl dr, v-a facut si vreo ecografie endovaginala?..v-ati programat in jurul ovulatiei? am vazut ca o ecografie endovaginala pt monitorizare e 430 ron. este enorm[q].iar monitorizare pt fiv, contine 4 ecografii si costa 510 ron.help-help...cum sa fac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rica69, multumesc ! Vali27, la Giulesti, am facut cu Niculescu. Monitorizarile au mers "ca pe banda".Adica in sensul ca nu iti ti se da atentia cuvenita ( intra trei fete, una este pe masa, una se dezbraca, alta se imbraca...), nu-ti explica ceea ce se vede la eco...si mai este si timpul pierdut ( cu orele, pentru 5 min). Eu, la prima intalnire cu doctorul, mi-am facut o programare ptr consultaie ( 120 lei). Nu mi-a facut eco, ci doar am discutat despre Fiv-ul anterior si mi-a dat setul de analize suplimentar ( adica ceea ce nu facusem la Giulesti: AMH, trombofiliile, spermocultura....).Bafta multa, iar daca te mai pot ajuta cu raspunsuri, o fac cu placere.Bafta mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele, Rica, Maria are dreptate, doar am facut acelasi fiv, in acelasi timp, punctia si et-ul au fost in zile diferite datorita dimensiunilor diferite ale foliculilor si analizelor de sange. Deci am facut protocol lung. [flo] pt fata. Valy eu la prima intalnire am facut si analize de secretie si papanicolau si-am dat in jur de 2 mil, deci cred ca 120 a fost consultatia si restul...nu m-am uitat pe bon care cum a fost; nu am facut eco,dupa ce am facut toate analizele, m-a chemat si la eco. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine si multa bafta fetelor care sunt la rand la FIV! Eu am ramas pt ianuarie, pana atunci bantui pe-aici. Vreau sa va-ntreb ceva: cica menstruatia trebuia sa vina la 7 zile dupa ce terminam AC, numai ca a venit in timp ce le luam, la 29 de zile ceas, ca de-obicei [:D]. Credeti ca e ceva in neregula? Ma si tine mai mult decat de obicei. Am zis ca-l intreb pe dr cand mai mergem peste vreo 2 sapt, da' parca nu mai am rabdare! [aho] imi va aduce cel mai frumos cadou!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele va citesc si eu din umbra pentru k nu am nimik de declarat suntem in perioada in care facem analizele, voi merge cand le voi avea pe toate la o alta conultatie la dr Albu sa vedem ce protocol o sa urmez (asta dacva imi ies toate bune) vroiam sa va intreb ceva: pe lista de analize scrie spermograma +- spermocultura (analzie pe care sotu le-a facut ope amandoua) si dedesubt scrie +- testosteron si altele - astea sunt separate de spermograma? trebuie sa i se recolteze sange separat? cand a fost sa isi faca spermograma nu i-a zis nimeni nimik si de astea iar eu abea aseara le-am vazut.... analizele hormonale si endocrinologice le-am facut la Parhon - restul o sa le fac la medlife - se recolteaza in fiecare dimineatza sau trebuie programare? si la ce ora se recolteaza? merci frumos de raspunsuri va poop si sa aveti o zi frumoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valy27
va innebunesc cu in trebarile!!! la prima intalnire cu dl dr, v-a facut si vreo ecografie endovaginala?..v-ati programat in jurul ovulatiei? am vazut ca o ecografie endovaginala pt monitorizare e 430 ron. este enorm[q].iar monitorizare pt fiv, contine 4 ecografii si costa 510 ron.help-help...cum sa fac?
buna Valy - iti raspund eu pentru ca am fost de curand la PRIMA intalnire Am fost cam in a 11-a zi de ciclu (asa s-a intamplat sa-mi faca programarea) si dupa ce am discutat, mi-a facut si un control si mi-au recoltat pentru papa nicolau si secretii, chlamidya... etc si am platit in total vreo 3,5 milioane (deci consultatia plus analizele respective) si pentru ca eram in perioada ovulatiei, m-a chemat a doua zi pentru o ecografie intravaginala pentru care am platit 250 ron. Bafta [flo] si te asteptam cu vesti bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...