Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

Buna,dragelor![flo][pup],acum am deschis calculatorul.Cory,draga mea,ne tinem de manute pe 1 dec?[olala]Doamne,fie cu noroc![ruga]Da,Rica,draga,am AMH-ul in limite optime si am facut 38 fiole de Menopur,incepand cu 2 odata,api cu 3 si abia am avut 1 folicul de 18 mm,pe care l-am ''rupt''cu Ovitrelle(similar cu Pregnyl-ul),deci ma astept iar la cant.industriale de Menopur....sau poate nu ca acum am si Puregon si poate raspund si eu la tratament...sigur ca trebuie repetat AMH-UL,Rica,ai trecut prin 2 Fiv-uri...Am luat Microgynon din prima zi a CM,timp de 18 zile,in acelasi timp cu Diperelinul inj.De azi incep stimularea cu Menopur si Puregon[flo].Cory,bafta la injectat,colega mea de suferinta![pup],cat Menopur si Puregon ai?Valy,multa bafta,nu-ti face probleme,dl.dr.e un dulce[pup],prima eco est 150ron.eu am platit pachetul cu 4 eco+analize 700ron,nu mai platesti nimik,doar progesteronul,analiza 38 ron,atat.Daca-ti faci card de fidelitate,ai 6%reducere la tot(din hol de la ASI-LIFE).Mult succes la toate,va pup [pup]si Doamne Ajuta![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Didi![pup]DA,e normal sa ai o menstra mai prelungita,adica o menoragie cum zicem noi[:)].Da,Rica,c.progynova e bun pt endometru...pup pe toate![flo][pup]....uite ca ma si semnez ca am uitat cu stressul in care sunt. Arabella,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt.a2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr.D.Albu luna aceasta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles Honeys. Scuza-ma sunt si eu batrana….nu stiu cum de am retinut asa. Flo.flo imi pare rau, dar nu stiu. Gabi ai facut si tu destul merional, de fapt si eu la fiv 2 am facut tot 4 dar menopur, bine plus puregon. Gabitza al tau AMH cat a fost? Ce mai face bebe la mami in burtica? Arabella tu te vei tine de manuta cu corry, iar eu poate cu didi. Vezi aici nu inteleg eu cum se poate sa raspunzi asa greu la tratament daca AMH-ul tau este in limite optime. Of teoriile astea ma omoara pe mine. Eu am facut AMH numai inainte de fiv2, la primul nici nu l-au cerut. Sincer imi este frica sa il mai repet sa nu fi scazut drastic si sa mai am un alt motiv in plus de stres. O sa il intreb eu pe dl dr, dar sincer sper sa nu imi ceara sa repet. Mire, Lumi stati cumintele mamicilor... [flo] [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

honeys [pup] o fata curajoasa, ai grija de tine, ma gandesc in fiecare zi la tine si ma rog sa fii bine, inca nu am indraznit sa te sun pupici la toate fetele si bafta celor care sunteti in focuri MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC 3 IA, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rica, n-am facut AMH niciodata. Cand m-am dus la consultatie la austrieci, inainte de al 3lea FIV, prof Strohmer mi-a zis ca am raspuns la stimulare ca o femeie de 41 de ani (eu avand 34!)[bang] dar n-a zis nimic de AMH. Ca urmare mi-a dat protocol ultrascurt cu doze de elefant. Dar iata ca a functionat! Acuma ma "lupt" si cu dg. asta amenintator de placenta previa, dar ce sa fac, asteptam si mergem inainte!... [pup] Gabi+20 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor:)[flo]Asa,e iei metroul pana la Basarab,dupa care schimbi catre grivita si cobori...la suprafata e de mers putin,cam o statie de troleibuz.E simplu,ajungi numaidecat.Pupici la toate[pup] Arabella,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr.Albu,una aceasta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , Uite, am ajuns sa dau si eu cafeluta pe aici[:D] Astazi am fost la a doua eco, si este totul in regula. Luni, urmeaza a treia.... si...incet...incet... se apropie ziua cea mare. Arabella 34, coleguta mea, da ne vom tine de manute pe 01 dec. Eu stimularea o am cu 2 fiole de Menopur si mai fac si o fiola de Diphereline. Tu cate eco ai facut?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...