Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

Buna coleguta mea de suferinta![flo]Eu idem ca tine,luni a 3-a eco si analize,numai ca eu fac 3 Menopur seara si 1 Diphereline dimineata.Cati foliculi ai?eu am aflat azi ca am 13,micuti care trebuie sa-i ''cresc'' cu Menopur...am mai facut 200UI Puregon ca eu sunt mai low responder.La a doua inseminare am facut doza de elefant,ba nu,de dinozaur,ah!nu,de T.Rex asa ca eu cu Menopurul ne cunoastem prea bine...La ce ora mergi luni,poate ne vedem pe acolo?Pupici la toata lumea [pup][flo] Arabella,34 ani,2IA la New Life Med,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr.Albu luna aceasta.[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna valy nu i dureroasa, eu am facut una in martie cu nenea albu un pic jenant la inceput pana introduce histeroscopul apoi e ok arthotecul e pt dilatarea colului uterin ti se face pe vena algocalmin, ketonal si local xilina stai linistita, albu are mana usoara bafta [gravi] +31 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ma lamuriti si pe mine cu ceaiul de cretisoara? cum si din ce zile trebuie luat? am citit ca se ia dupa ovulatie...altele spun ca se ia toata luna.poate ma lamuriti voi ca aveti experienta. arabella si cory cat va costa stimularea? acum iau (inainte de ovulatie):2 gr laptisor matca,3 vit E,si tinctura de marar cand imi aduc aminte. dr A a zis sa am grija la estradiol...vedem azi la eco. foliculii mei nu ajung la maturitate,se opresc pe la 14mm,m-am gandit ca poate ii ajut sa creasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy27, pe mine stimularea m-a costat 1200lei ( eu fac decat 2 fiole de Menopur/ zi. Pot spune ca sunt un caz fericit. In ceea ce priveste ceaiul de cretisoara, eu l-am inceput o data cu Dipherelin-ul, nu am tinut cont, sper sa nu fi facut vre-o prostie!!! Astazi am fost la eco 3, si am 11 foliculi. Sunt apropiati ca dimensiuni, cel mai mare are 13 mm iar endometrul de 8,66mm.Totul este bine deocamdata, dar asa a fost si data trecuta si... ESEC TOTAl! A fost o zi minunata si datorita faptului ca am reusit s-o cunosc pe Alabella37, coleguta mea. Cum ne-am intalnit noi.... Te rog sa- mi spui ce ai facut si tu, sunt curioasa. Au crescut foliculasii?Cand te-a chemat la ultima eco?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buuuna fetele!!![flo]Buna coleguta mea Cory,esti tare,fata!Eu am 10 foliculi,cel mai mare 11 mm,endometru 8.83mm,la a 3-a eco cu doza de T.Rex de Menopur(3 odata,vreo 20 fiole total)si Puregon 200ui.Deci stimularea m-acostat cam 2500 ron,nu asa ieftin,nu?[bang]Eh,raspunsul e individual oricum!Fetelor,de ce ati sau beti ceai de cretisoara,pt ce e bun???[:Ieu una nu am baut si nici nu mi s-a indicat.Cory ne vedem joi la 8 la ultima eco???la dr.Codreanu???[olala][flo][pup][wow]...hai ca poate facem schimb si de nr de telefoane[flo].Pupici la toata lumea,Doamne Ajuta![ruga] Arabella,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt, a2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife luna aceasta cu dr.Albu[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Corry & Arabella, cu DD inainte. Cu progesteronul si estradiolul cum stati, care au fost valorile? Monitorizarile nu se mai fac cu dl dr? Arabella ai mentionat de eco 3 cu dr codreanu…. Va citesc in fiecare zi, dar eu personal nu prea am ce spune. Sunt alaturi de fetele care sunt in in focuri. Valy eu am facut 2 histeroscopii cu dr albu. Este foarte atent si are mana usoara, intervenitia nu este grea, dar daca te stii ca nu supoti dureri in general poti face anestezie totala. Imi amintesc ca si eu am baut vreo 2 zile ceai de cretisoara, dar la cateva zile dupa ET, cand am aflat de la Mire ca ea bea. Eu m-am constipat de la el asa ca am renuntat. Sincer nu-mi mai amintesc exact ce scria pe prospect, dar parca era ceva in legatura cu progesteronul, mentiona si la reactii adverse de constipatie. [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rica69iti multumim ca esti alaturi de noi.Cand iti va veni randul, te vom sustine si noi.Aceasta ultima eco ne-o face Dr Codreanu, deoarece dr Albu este plecat la un congres.Din fericire se intoarce pana la punctie.Dar ce-i cu tine cu orele acestea inaintate?Am observat orele la care postezi[:D]... Arabella34, din pacate pe mine m-a chemat vineri....oare de ce?Te rog sa intri si sa ne spui cum a fost.[pup] Va pup, si va doresc o zi minunata! P.S. Sunt umflata ca un cimpoi![cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...