Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. DRAGOS ALBU 16


Recommended Posts

Buna fetelor, mai vin si eu un pic pe la voi sa va mai vizitez ca noi inca suntem pe antibiotice. Mult succes fetelor care se apropie cu pasi repezi de realizarea visului lor! Rica, zici ca faci in ianuarie si ne tinem de manuta[olala]? Mai, eu in afara de acid folic nu iau nimic, am tot citit diverse si nu stiu ce sa fac. Voi le luati dupa cum credeti sau v-a zis cineva ce si cum? L-ati intrebat si pe dr. A daca sa luati sau nu? Valy, nu vreau sa te sperii, dar sa stii ca mie mi-a fost fff rau de la anthrotec de-a trebuit sa plec de la serviciu. Iti da niste contractii pe care eu nu le-am suportat, dar alte fete n-au avut probleme. I-am dat mesaj lui A si a zis sa nu mai iau. Deci daca ti-e rau, ii dai mesaj si vezi ce zice. Procedura e super usoara si dureaza putin. Eu am simtit ca se-ntampla ceva pe-acolo si eram cu ochii cat cepele in monitor. Dar a trecut repede si in aceeasi zi am plecat acasa fara probleme. [aho] imi va aduce cel mai frumos cadou!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mltumesc pt raspunsurile voastre. am fost la eco la dr A.si a vazut in ziua 11 un folicul de 15 mm(minune in cazul meu ca eu nu ovulez). a ramas ca ne vedem in ianuarie pt restul de analize + alta eco in ziua 10 si ne hotaram daca facem histero. mi-a spus ca poate scap de histero ca endometrul arata bine. eu iau cum am mai scris in paaginile anterioare: laptisor pur2 gr/zi,vit e 3/zi+tinctura de marar.DR A. a spus ca daca imi merge cu astea sa iau si luna viitoare, cu toate ca el nu crede in naturiste. m-a pus sa prestez azi si maine...poate scap de fiv...dar nu cred[pk] intr-adevar stimularea nu merge la fel la toata lumea...eu voiam sa-mi iau o marja de calcul-ma gandesc la vreo 4000ron- bafta multa PE 1 DECEMBRIE.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, nu este nicio problema. Dupa nereusita de la Giulesti, nu am mai fost pentru "explicatii". Ce ar putea sa-ti mai spuna? M-am prezentat direct la Albu si am incercat sa gasesc cu el posibilele cauze. Am facut o histeroscopie ( am avut 2 polipi care mi-au fost extirpati)iar ca si analize: trombofiliile (gena MTHFR, unde mi-a iesit mutatia C677T heterozigota), AMH-ul, spermocultura. Toate ne-au iesit bine, exceptand aceasta mutatie, pentru care iau complex de B-uri si am inteles ca nu este un capat de tara. [flo]asta este pentru voi, pentru toate viitoarele mamici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA,BUNA![flo][pup]Multumim pt sustinere,Rica[asia],intr-adevar raspunsul ovarian e individual.cory,nu-i problema,pe mine m-a sunat si m-a chemat joi,pesemne trebuie sa mai fac Menopur[alcool],o sa ma imbat cu el[:)]sau poate mai are alte treburi si ne-a impartit in 2 transe!Sigur ca va tin la curent cu tot!La ultimaele analize,am avut progesteron 0.1 si estradiol 172,binisor,nu?[flo]Pupicei la toata lumea![flo][pup]. Arabella,34 ani,2IA,prima reusita la Med New Life,sarcin pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr Albu luna aceasta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide Valy cu DD inainte nu se stie niciodata poate chiar o sa scapi de fiv. Voi prestati acolo ca poate poate. Corry si mie mi-a gasit un polip la a 2-a histeroscopie pe care bineinteles l-a eliminate, histeroscopie dupa care am prins sarcina. Au vazut tu ceva, eu de aici de unde va scriu este o diferenta de 8h asa ca acum la mine este seara iar la voi devreme dimineata. Si au am aceasta mutatie heterozigota pentru care am luat complex de vit B in perioada stimularii si dupa ET, iar acum in urma tratamentului dat de dr hematolog iau medyn forte (tot complex de vit B) plus vit E, C, aspenter, acid folic. Si mai trag si cate un paharut de vin rosu, se zice ca este bun la endometru. Eu care nu ma atingeam de alcool. Asa este Didi daca totul va fi ok am vrea sa facem fiv-ul in ianuarie. Asa ca …. vom fi si noi colegute. BINE BINE Arabella si progesteronul este bun. Am inteles de la dl dr ca progesteronul nu trebuie sa depaseasca valoarea de 1.0 pana la punctie. Corry si Arabella v-ati gandit cati embrioni ati vrea sa transferati? Mire pupici. Lumimar nu mai spui numic mamica draga. Aristica lipsesti tu pe unde esti? Tu Honeys mai intra si tu pe aici imi este dor de tine. [pup][pup][pup][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor va rog sa imi spuneti si mie daca vineri este dr. Albu la Medlife, parca asa am inteles de la voi ca nu ar fi[:-@] bafta multa celor care sunteti in focuri[pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC 3 IA, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria81, este plecat la un congres. De ex eu am eco vineri, si nu mi-o face el! Referitor la valorile analizelor, eu am avut: progesteron 0.3 si estradiol 335. Rica69, eu vreau 3 embrioni si sa-mi ramana pentru crio min 2. Arabella, am emotii pentru tine si de abia astept sa ne spui ce ai facut![flo] O zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...