Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ladies, multumesc pentru raspunsurile la intrebarea despre hainele de gravidoase. Pana la urma am facut o comanda la Gap pentru din astea de vara ca au reduceri, si cum aici o sa mai fie cald pana prin Decembrie, mi-am luat shorts, capris, tricouri si o rochita simpatica. Eu la pantaloni am probleme, ca nu suport sa ma stranga nimic pe burta, si nici nu-mi pot lua din cei normali dar numar mai mare ca nu suport sa-mi fie largi pe coapse si nici sa-mi atarne turul. Tricouri probabil ca mai pot purta obisnuite inca vreo 3 luni, dar pantaloni deja nu mai am ce. Iar cu fi-miu care-si pune botul plin de mancare pe hainele mele ca sa ma pupe sau sa ma imbratiseze...schimb hainele non-stop, deci clar trebuia sa incep shoppingul. Am vazut si poze frumoase de Krissy.
Vio [gravi] 10s+ (25 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am revenit la serviciu ...[:D] Hilde, deci casa cu brazi ? Felicitari, sper sa nu trebuiasca sa-i tai. Am avut si noi 8 brazi in curte, era ca la Sinaia, pana cand au trecut niste vanturi prin ei, asa mai nervoase si a inceput sa ni se faca teama ca ii vedem pe toti pe casa. Acum casa mea ca a mea, dar unii se inclinau dragastos spre casa vecinilor ... drept urmare am inceput usor, usor sa ii taiem. Fetelor, habar nu aveti ce scump si complicat este cu taiatul asta de copaci ... ca cica nu e bine sa iei orice spaniol, sa-l sui in pom si sa-i dai drujba ... trebuie companie cu spaniolii asigurati, camion si rasnitoare din aia de face rumegus din ce rezulta ...etc. Ce sa va spun, partea erotica a acestei actiuni a fost ca au venit unii - 3 la numar - fetele, orgaseme succesive. Pai avea maimutoiul ala sef (Diego, the tree killer) niste muschi si un bronzol, si statea asa agatzat intr-un triceps si cu celelalt biceps manuia fierastraul electric si taia cracile alea de iti venea sa salivezi de placere. Era exact animalul potrivit in pomul potrivit, arata bine si "vorbea" de-l dureau mainile, ca nu stia nici o vorba de engleza. Acum sa nu credeti ca am vrut sa-l agatza, ca oricum era deja agatzat in pomul meu ..dar am vrut sa-l intreb ceva de lunch si noroc ca pizza este cuvant international. [:D] In fine, initial i-am taiat pe cei mai aprope de casa si am zis sa mai lasam vreo 3 asa de decor ... pana cand a venit iar o furtuna animalica si a reusit sa rupa jumtate din unul, care a cazut pe rosiile familiei - drept urmare, l-am sunat iar pe Diego care de data asta a venit imbracat cu un hanorac lung si larg, nemernicul - nu stiu de ce, poate s-a suparat pe mine ca m-am cam tziganit la pretz [:I][:)]. Acum mai am 2 stejari care vad ca inca rezista dar nu vreau sa mai vad pom in curte, pe langa casa ... P.S. Phillipa, numele meu este Doris, dar Buflea sunt, Buflea ma simt. [:)] ..cand va aud cu haine XS imi vine sa va banez de pe forum, zau asa ... [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah! Buflea(Doris sau cum vrei tu) ti-au mai spus si alte fete: esti [cool] super!! Two thumbs up!! Thanks!![pup] Ma bateam cu un pui de depresie dar am deschis DC-ul si m-ai facut sa rad.. cu lacrimi!![:D] Acu' daca mai pune si Andrada cu poze cu Miguel chiar ma simt birthday girl!![:)] La multi ani Mariutelor!![cheers][bis] Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nooo, andrada nu cred ca pune poze ca le tine numai pt ea :) doris, slava Domnului c-ai venit ca m-am trezit cu fata la cearsaf, ma termina Philip cu joaca, uf, de-ar incepe scoala sa-i mai terorizeze si pe aia [:D] doris, super relatarea cu maimutoiul din brazii tai, sa inteleg ca ai avut un week-end linistit? stiu ca s-a mai vb de chest freezer, vreau si eu unu', de fapt mi-a trimis mama bani sa-mi iau unu' cadou de ziua mea [:D] insa m-am uitat pe site la home depot si vad ca toate sunt cu dezghetare manuala, asa e normal sa fie? adica tre sa ma apuc sa le scot periodic ca sa-l pot dezgheta [alcool]? [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvai fetelor, ma maguliti, simt cum ma urc pe tavan de placere [:I][:)] ... In alta ordine de idei, ca sa atac toate subiectele atinse in weekend, sa va povestesc eu cum am reusit, DIN GRESEALA, sa produc 2 copii la interval de 1 an - Doamne ca si acum ma gandesc ce curaj am avut ... Eu am facut 3 ani tratamente, vizite la cilnicile de infertilitate, barbatul dat probe la pahar, probleme - fibrom uterin, chist pe ovar, trompe infundate - operatii dupa operatii ... am ramas o data si am avut o sarcina gemelara si in 3 luni au descoperit o anomalie la unul dintre fetzi - am decis avort, sinucis de 4 ori, taiat venele in lung, calcat barbatul in picioare ...etc, etc, etc. Apoi am ramas (Alex), cu teste de ovulatie - alta nebunie, sa faci sex obligatoriu cand ovulezi ..era barbata-meu saracul speriat ca iepurele de pusca cand vedea testele alea - cu sau fara chef, 3 zile la ovulatie, trebuia sa se sacrifice [:D]. Deci intr-un final l-am avut pe Alex - va dati seama, comoara noastra ...si dupa atatea probleme, cine s-a mai gandit ca pot eu ramane ca omul normal ? Fetelor, am facut ca tzarancile alea analfabete - habar n-am cum de s-a intamplat, eu inca alaptam, ciclul nici nu imi venise de dupa nastere si m-am trezit iar gravida [:D] ... sa lesin la serviciu, in toaleta, cand mi-am facut testul ala de sarcina - asta dupa ce imi era rau de vreo 2 saptamani, diverse vome pe care le mai experimentasem si ceva transformari la sanii care oricum alaptau [bang] ... imi aduc aminte ca stupoare mai mare nu am trait in viata mea, i-am spus barbatului asa cu scuze, de parca ramasesm cu altcineva si barbatul cica "noi, am facut noi inca un copil fara sa stim ?" ...una peste alta, m-am pus pe un plans si o jaleeee, o fricaaaa si o panicaaaa, si soacra care era la mine a prezentat situatia de parca era sfarsitul lumii (ca n-o sa avem bani sa crestem 2 copii, ca suntem prea batrani) si pana la urma, mama mea, draga de ea, mi-a spus la telefon "Mama, fa-l, ca voi nu aveti pe nimeni in tara aia si e bine sa ramana 2 frati cand voi n-o sa mai fiti. Noi, cat o sa avem putere sa umblam pe picioare, o sa venim acolo sa te ajutam. Te poti baza pe noi." ... draga mea mama, poate intr-o zi o sa va povestesc despre cat de mult o iubesc [:)]. Si uita asa, cu barbatul ezitand, cu eu speriata de moarte, cu soacra presimtind o mare nenorocire si cu ai mei iesiti la incalzire, pentru antrenamentul de baby sitteri, am facut-o pe Flavia - scumpa de ea, ca a fost o fetitza atat de buna, nu a plans, nu istericale (ca Alex), nu colici ... parca stia ca trebuie sa fie buna ca sa nu ne fie noua prea greu [:)]. Eu intotdeauna am spus ca am un copil dorit (Alex) si unul daruit (Flavia) [:)]. Dar fetele, la a doua cezariana, am cerut explicit sa imi lege trope(te)le, sa le lege bine cu 7 noduri, sa le taie, sa le faca franjuri, sa nu mai am vreo surpriza din asta ...si de atunci, am the sex best ever, abia daca stiu cand imi vine ciclul ...am citit pe aici pe forum ca au mai ramas fete cu tropele legate - m-a apucat durerea de cap. Sper sa nu mi se intample [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah ! Da ... am avut un weekend foarte frumos - sambata am fost la ocean, cred ca ultima data pe vara asta, duminica am facut ciorba de perisoare ca pe barbat l-a apucat gradinareala - nu stiu frate ca toata duminica a stat cu fundul in sus si grebla in mana, iar duminica am fost la gratare cu niste amici romani care tocmai venisera din Romania ... Mai rau a fost de barbata-meu ca ii pica aerul conditionat in camera serverelor si s-a dus la serviciu de 3 ori, pe la niste ore din astea criminale - 3:30 A.M. ... Ah ! apropo, tocmai m-a sunat sa-mi spuna ca si-a baut cafeaua cu Ilie Nastase - cica era in cafeneaua de unde isi ia el cafea dimineata si l-a auzit vorbind romaneste si cand a vazut cine este i-a picat fatza de surpriza, de s-a prins si Ilie ca barbata-meu e roman ...si atunci el s-a simtit dator sa ii spuna o vorba, si Ilie l-a invitat la masa si cica au discutat ... E venit aici la US OPEN.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata americancelor... Revenim si noi in forta dupa weekendul la Boston...frumos, ne-am relaxat, ne-am lalait, am mincat (prea) mult, am mers pe jos de inca ma dor picioarele (am lasat masina in parcare si am tropait apostoleste), si uite asa au trecut 3 zile! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doris, da-mi voie sa-ti trimit un tzuc virtual ca tare mi-esti draga. inca astept opinii referitoare la chest freezer, cred ca m-am prin eu singura cu dezghetarea manuala care-i spilu' :) voi ati mai pomenit copil care sa nu vrea la parc??? eu nu stiu cum sa-l mai scot pe Philip din casa, m-am saturat si eu de toate jucariile lui. of, of, tot incerc sa-i explic ca o data inceputa scoala nu va mai avea timp de pierdut da' nimic. [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...