Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui philip voi ati mai pomenit copil care sa nu vrea la parc??? eu nu stiu cum sa-l mai scot pe Philip din casa, m-am saturat si eu de toate jucariile lui. of, of, tot incerc sa-i explic ca o data inceputa scoala nu va mai avea timp de pierdut da' nimic.
Philipa [pup] Auzi ... poate e satul de parcul ala, schimba parcul sau incearca biblioteca, muzeul de copiii, incearca sa ii mai chemi un prieten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ha ha ha, Buflea[:D] Mi-ai amintit de un prieten caruia i-a cazut un stejar anul trecut, fara ajutorul vantului. :) N-a cazut pe casa, norocul lui. Oricum, cumparase casa aia pt. ca acel stejar acoperea o terasa a casei intr-un mod foarte dragut. Iubitor de arta fiind, a considerat ca este foarte artistic asa cu a cazut si l-a lasat acolo. [:D]L-a sculptat putin ca sa-l faca mai cool. E cam scump, asa e. La noi e ~800$ pe copac, fara sa fie certificati si asigurati ca sa taie copaci. : ) )(in statul asta sunt mai relaxati cu regulatiile). Sa speram ca nu voi fi nevoita sa-i tai in curand. Vecinii sunt mult prea departe ca sa cada pe casa lor, nu-mi fac grija din cauza lor. Nici gradina de legume nu au. Norocul meu. : ) )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi - pai nici pe noi nu ne obliga sa fie Diego asigurat ...dar daca Doamne Fereste ii cedeaza bicepsul si zboara Diego din pomul personal, se imprastie pe back yardul meu, cine e responsabil de supravietuirea lui ? Si sa stii ca nu e gluma - chiar mi s-a intamplat - unul din cei 3 sexosi, s-a taiat frate intr-o bucata din aia de lemn cand baga buturugile la razatoare si s-a taiat nasol, sange pe pereti ...acum omul saracul nu a zis nimic, a rupt maieul de pe el si si-a infasurat degetul dar mie mi s-a facut asa o mila, teama, panica - l-am chemat in casa, i-am spalat rana si asa am vazut ce taietura avea acolo, l-am bandajat asa profesionist si apoi, m-am perpelit eu si i-am dat si 3 antibiotice romanesti [:)] ... ca m-am gandit ca poate se infecteaza rana aia. Deci "shit happens", mai ales la mine, dupa cum stiti [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, Gap Maternity are modele de jeans care au banda elastica pe sub burta. Erau in jur de $68 acum 2 ani. Mie pantalonii de gravida de la Gap mi-au placut cel mai mult, foarte comozi desi cam scumpi, i-am vandut cu success pe ebay dupa ce nu am mai avut nevoie de ei. Hilde felicitari pt casa! Sa o stapaniti cu placere si fericiti. Cheltuieli si belele mai apar pe parcurs, dar una peste alta e mai bine la casa ta decat un loc inchiriat. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, pai mai bine vand casa decat sa tai 8 copaci ca Buflea, la cat de scump e sportul asta. Tocmai ce am taiat si noi unul in backyard, imi pare rau de el ca avea o scorbura mare in care se ascundeau ba veveritele, ba ciocanitori din alea mari, traiau tot felul de animalute prin el, dar mi-a fost teama sa nu-l doboare un vant mai puternic. Mie imi plac mult curtile si casele umbrite de copaci, dar aici in FL e cam periculos in sezonul uraganelor. LucasMom, de acord, Gap sunt confortabili, mai am niste pantaloni si jeansi de la prima sarcina, insa pe caldurile astea de aici o sa-i scot de la naftalina peste cateva luni abia. Dar vorba Irinei, spre sfarsitul sarcinii, cand nu te mai cuprinde nimic, iti vine sa te imbraci intr-un sac. Krissy, din motivele pe care le-ai spus tu de a Nu accepta oferta, singurul care mi se pare mai important este faptul ca poate sotul tau nu si-ar gasi usor job. In rest casa se poate vinde, copiii se adapteaza usor, cred eu, mai usor decat adultii. Ca un input personal, mie nu mi-a placut DC-ul, la o prima si superficiala vedere (nu am stat decat 3 zile). Mi s-a parut un oras foarte unsafe, plin de dubiosi, cu tot secret service-ul si politia lor. Daca nu ma insel are o rata a criminalitatii destul de mare. Iar noi ne-am invartit numai in Dupont Circle, nu ne-am aventurat prin stiu eu ce cotloane si am avut 2 episoade nu chiar placute.
Vio [gravi] 12s+ (25 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, uite aici mai multe [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_Washington,_D.C.[/url] Plus ca trebuie sa iei in considerare unde o sa stati, sa-ti alegi zona preferata, cat costa chiria (ca banuiesc ca veti inchiria 2 ani), unde va merge copilul la scoala... treburi d-astea. Vezi tu dupa ce tragi linie daca iesi pe plus. Eu visez sa plecam din Florida, peste 4 ani cand se termina contractul sotului poate ne facem vant in alta parte. Studiez incontinuu problema. Tare as vrea un oras de munte...
Vio [gravi] 12s+ (25 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

krissy, merci. v-ati descurca financiar timp de 2 ani in dc? mie dc-ul mi-a placut mult cu aerul ala al lui de capitala dar mi s-a parut si f scump, chiar si prin imprejurimi, alexandria, va etc mie ce-mi da de gandit e ca sotul tau nici nu vrea sa auda, pai fara suportul lui nu cred ca poti face mare lucru... [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, se intelege din mesajul tau ca tu ti-ai dori si sotul se opune. Poate ca mijloace ar exista, de ex sa inchiriati casa pe perioada cat sunteti plecati si sa platiti mortgage-ul cu banii din chirie. Sa cautati job pt sot inainte sa considerati ca "se gaseste greu". poate daca i-ai prezenta un plan lined up ar fi mai greu sa se opuna si ar intelege ca pe tine te preocupa cariera si ti-ai dori mult sa obtii o astfel de pozitie. Parerea mea. E greu ca altcineva sa vada exact pozitia ta, dar oportunitati ca asta sau ceva similar, poate nu apar prea des si nici sa o regreti toata viata nu vrei. Asa ca daca esti destul de hotarata, incearca sa faci tot posibilul sa-ti urmezi cariera. Daca nu esti convinsa ca asta vrei probabil nici raspunsurile cuiva din extrerior nu vor contribui prea mult la decizia ta. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, roaga-l pe sot sa caute si el un job in DC pana la deadline-ul tau in noiembrie. Zilele trecute am citit intr-un ziar ca DC-ul are cele mai multe joburi din US la ora actuala. Sau spuneau ca numarul joburilor era mai mare decat numarul aplicantilor, nu mai stiu exact. Poate aveti noroc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...