Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Krissy, eu ma pipi impotriva vantului ca de obicei, asa ca sa nu mire pe nimeni. Dupa parerea mea, in situatia familie, profesie, copil mic, prioritatile ar trebui sa fie - copil, familie, profesie ... in sensul ca bebele si familia trebuie sa fie o perioada, prioritare iar profesia sa stea constanta - nu scade, nu creste (de aia sunt eu adepta copilului dupa ce se defineste proesia, ca sa poata fi pusa in hold) ... de partea materiala se ocupa mai mult sotul asta pana se mai desprinde copilul de fusta ta si intra si el intr-un program in care e ocupat 3/4 din zi. Prin urmare, a vinde acum o casa abia cumparata inseamna pierdere de bani, a pune sotul sa-si caute job in DC inseamna a-l desprinde dintr-un job in care probabil e confortabil si are ceva vechime, a bulversa iar copilul in alt oras, alta casa ...si toate astea numai pentru 2 ANI, dupa care ce urmeaza ? Alta mutare ? Nu stiu, eu zic ca joburi bune se mai gasesc dar sa dai viata a inca 2 persoane peste cap plus vinde casa, impacheteaza, despacheteaza, stai cu chirie 2 ani, impacheteaza la loc, despacheteaza iar ... nu stiu, eu nu m-as baga. Prea multe necunoscute ... Dar nu te lua dupa mine, eu in general sunt o persoana conservatoare, comoda si panicoasa ... miscarile astea fara ceva sigur la capatul tunelului imi provoaca atacuri de panica. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

KRISS ,eu zic ca daca este vorba doar de 2 ani merita efortul...apoi te intorci in Detroit ,daca job-ul este sigur...cei 2 ani trec repede...si daca voi doi,tu si sotul,aveti o relatie puternica,veti trece cu usurinta peste acesti doi ani...trebuie doar sa fi sigura pe voi,pe ceea ce sunteti voi acum...distanta este distrugatoare uneori,dar depinde de situatii...din propria mea experienta iti spun ca se poate[:)],ca totul poate sa fie bine,depinde doar de voi...si dupa cum zici tu,daca merita apoi pt un job bun si sigur,de ce nu..sunt pana la urma doar 2 ani...bafta multa si sper sa iei decizia cea mai buna pt familia ta[pup] "Before you judge me, try hard to love me."MJ Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 ...sau aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, DC-ul e scump tare si gov jobs nu ofera salarii de 6 figures, ma insel? Sa te asiguri ca puteti sa traiti decent acolo mai ales daca sotul nu isi va gasi job repede, asta daca va hotarati sa mergeti toti.Sota-miu zice ca trebuie sa castigi cam 200K sa traiesti confortabil acolo sa poti sa iti iei casa undeva ok sa nu faci o naveta de multe ore.Si da crime rate-ul e mare, si asta trebuie luat in considerare. O prietena de-a mea locuieste in Philadelphia cu copiii si sotul lucreaza in DC si sta acolo toata saptamana si in weekend vine acasa.E destul de greu si asa, 2 ani separati mi se pare aiurea tare. La sota-miu top secret clearance a durat 2 ani de zile dar e bun pt 5 ani.E foarte bine daca ai asa ceva, valorezi mai mult pe piata de joburi dar daca ti-l fac, esti a lor :) ca e scump tare. Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, e greu de decis[:)]...si eu as fi intre 2 punti...Ar fi greu sa stau 2 ani fara sot, si la fel ii va fi si fetitei fara taticul ei in fiecare seara...pe de alta parte...2 ani nu e chiar asa inspaimantator plus sansa de a va vizita cat mai des (si telefon, webcam...etc[:D]). Incearca sa pui pe o foaie de hartie avantaje si dezavantaje...poate te ajuta daca le vezi scrise si vezi care atarna mai greu[flo] Irina, hihi...nasol cu soacrele astea[bang]...eu mai am in jur de 24 de ore si o vad batand la usa!!![:D] Noi suntem incarcati zilele astea... David a inceput cu teme la scoala, si carti de citit...tot tacamul...Imi e greu ca nu pot lua legatura cu invatatoarea, iar la open house nu cred ca voi putea participa (nu imi pot lua liber[bang]) Soacra ne vine maine, pe de o parte ma bucur, scap de bucatarie, griji cu dusul/luatul de la scoala a lui David, si plimbatul cainelui[:D]...haha...pe de alta parte[:D]...ma astept la microfoane si spycam prin toata casa[:D]...plus un uptodate/live google earth screen[:D] cu inflared!!!! Macar o sa il cicaleasca ea asa de mult pe fi-su ca eu voi parea de-a dreptul tacuta!!!!![olala] Nu stiu cum va fi cu condusul...sapt viitoare deja o punem la volan, sotul pleaca in Jamaica[pk]...si ea va fi pionul principal cu scoala lui David... Aveti idee cat timp poate sa conduca cu carnetul din Romania aici in US??? Eu am tras un party de zile mari cu fetele (inclusiv Mirelus) acu cateva nopti[:D]...intr-un club in South Beach...ce nebunie vazuram pe acolo...inafara de femei (si nu ma refer la animatoare) care s-au dezbracat de emotia dansului pe mese[:D] de' managerii nu stiau cum sa le lipeasca hainele de piele mai cu spor [:D], masini ale caror marci nu pot nici sa le pronuntz[:D] milionari draguti foc[olala] si vedete si mai dragute[:D]... Gata...ma intorc in vagauna...tre sa gatesc ceva pt soacra...[:D]... Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, uitata-te pe siteul lui Department of Motor Vehicles (DMV)din statul tau.O fii diferit in fiecare stat chestia cu condusul.Zic si eu.
Citat:
Eu am tras un party de zile mari cu fetele (inclusiv Mirelus) acu cateva nopti...intr-un club in South Beach...ce nebunie vazuram pe acolo...inafara de femei (si nu ma refer la animatoare) care s-au dezbracat de emotia dansului pe mese de' managerii nu stiau cum sa le lipeasca hainele de piele mai cu spor , masini ale caror marci nu pot nici sa le pronuntz milionari draguti foc si vedete si mai dragute...
Deci ti-ai incarcat bateriile inainte de a veni soacra?[:D] Mirela n-a zis nimic,a tacut milc[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krissy, scuze de incurcatura[:I], daca e asa singura chestie care trebuie rezolvata e cu cei 2 ani departe de sot. Unii pot, altii nu, altii zic ca pot dar cand trebuie sa faca nu pot :), altii zic ca nu pot dar cand se apuca li se pare extrem de usor :). Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...