Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tiroida (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dupa lungi cautari iata ca am gasit insfirsit eutirox (mi-am intins pilele ca pe vremea lui ceausescu caci se da numai pe sub tijghia eutiroxul ,daca nu cunosti o farmacista ai sanse sa mori ce vremuri am ajuns traiasca democratia ne meritam soarta )deci am inceput tratamentul de 4 zile si se vede schimbari,sau poate am eu impresia nu stiu dar cert e ca eu ma simt mai bine am alta stare sunt mai euforica am energie mai multa astaseara chiar am si ris ceea ce nu o mai facusem de mult timp [olala][olala][pk][pk]oasre asta sa fie remediul ,daca da sunt tare incintata caci la cite pastile am inchitit sa mai i-au inca una chiar nu ma deranjeaza dar as vrea sa nu ma mai doara capul sa dorm si eu unpic mai bine si sa revin la cea care am fost acum 3 ani vesela cu chef de viata si sa imi pot ajuta familia sa fim bine [q][q][q]pling numai cind imi aduc aminte prin ce am trecut[pup][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai cristina fruntea sus [flo]ai vb cu dr tau ce spune?cred ca suntem si obosite apropo mi-am procurat cartea EMOTIILE DISTRUCTIVE pe care mi-ai recomandato si am inceput sa o citesc pina acum e interesanta sper sa ma ajute si am mai gasit inca o carte interesanta de acelas autor se numeste EMOTII VINDECATOARE dar intii sa o termin pe cea care mi-ai indicato tu si apoi a 2 a hai ca o sa fie bine eu m-am simtit bine si cind luam omega 3 ai incercat si tu sa iei?si vreau sa incep sa i-au si seleniu [pup][pup][pup][flo][flo]sa ai un weend placut [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luminita69id="red"> multumesc mult. De luat iau de toate selenium, coezime Q10, omega 3,6,9, selenium, fier, complexul de vitamine c si b, vitamine zilnice, magneziu, zinc cred ca astea sunt toate. Selenium ajuta pe majoritatea, se pare ca eu fac parte din grupul pe care nu ii ajuta.

 

Am sa vorbesc cu doctorul care a scris cartea "Help for Hashimoto" saptamana viitoare. Am sa va tin la curent.

 

 

 

Ingrid;

 

 

; ingerasul meu Paul

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa, fete dragi.

 

Eu n-am mai luat thirozol din luna martie cand am am vut niste probleme grave de sanatate si au banuit doctorii ca ar putea fi date de acest medicament ca reactie adversa.analizele pt hipertiroidie au iesit bune asa ca le-am scos pur si simplu.

problema e ca de vreo 2 sapt am palpitatii mari, aproape continue, obosesc si imi este rau, asa ca astazi am fost sa-mi recolteze sange .

 

eu vroiam sa va intreb de toate acele suplimente pe care le luati voi, vitamine, seleniu, magneziu, etc. vi le-a recomandat dr vostru, ca mie din pacate nicodata nu mi-a dat nimic suplimentar dr meu. cred ca mi-ar prinde bine asa ceva, poate mi-ar mai intari organismul pt ca am slabit aprox 15 kg in ultimele 6 luni si uneori abia ma tin pe picioare. oricum o sa-l intreb cand merg la control data viitoare.

 

eu nu mai stiu, printre voi este cineva cu hipertiroidie?

pupici si sanatate.

 

albinutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

albinuta de obicei medici endocrinologi recomanda sa iei magneb6 si calciu plus suplimente de vitamine ca adjuvant in hipo si hiper titoidism dar eu spre exemplu astazi mi-am procurat un produs pe baza de plante care se numeste TIROIDA de la FARES si esteindicat in hipertiroidism ,contine numai plante ca roinita ,talpa gastii ,salvie si lavanda scrie pe prospect ca este recomandat in:HIPOTIROIDISM NODULII TIROIDIENI BOALA BASEDOW GRAVES nu ar fi rau sa-l incerci nu are ce sa-ti facarau eu mai stiu ca roinita salvia si lavanda sunt bune ca si antistresssi pt migrenee sanatate multa[flo][pup].CRISTINA ce ai facut ai vb cu doctorul ce ti-a spus ?[flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...