Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tiroida (2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roxy
buna si multa sanatate la toate. Eu vreau sa va intreb daca si unde se mai poate gasi de cumparat L-Thyroxin 100 .Intreb pentru ca mama mea foloseste si mai are doar o folie.Ea e din Suceava dar daca se gaseste de cumparat in alta parte nu e problema, doar sa se gaseasca.Am inteles bine ca nu se mai importa sau e ceva doar temporar. Eu folosesc da de 175 , nu 100 cum are ea, dar nu stiou cum as putea sa trimit.Voi care trimiteti pastile in tara cum procedati.Mi-ar prinde bine orice idee.Multumesc mult. roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Roxy, eu am gasit intr-un orasel mic si am luat doua cutii. Daca nu gasestie imi dai adresa si ii trimit eu o cutie. Poze in concurs [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20"]nm1 si nm1[/url] Nico
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nma [pup]multumesc pentru amabilitate.Daca nu gaseste am sa-ti scriu, multumesc inca odata.[flo] Dar se pot trimite prin posta medicamente? Eu stiam ca nu, de aceea sunt asa derutata.Orice cale (alta inafara de a aduce cineva personal, ca nu am cine) prin care se pot trimite medicamente mi-ar fi foarte utila (atat in tara intre orase, cat si din afara in tara). roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina [flo]cand ai spus de cutii cu un praf, mi-am amintit o faza comica (care atunci numai comica nu a fost) cand am plecat eu cu cel mare in tara cu avionul, sotul ne-a condus numai la aeroport, urmand sa plec doar eu si copilul .Toate bune si frumoase , am dat bagajele si asteptam la pasapoare cand aud prin statie numele copilului meu strigat sa se prezinte de urgenta la control bagaje.Norocul meu ca sotul nu plecase ca s-a dus el , noi fiind trecuti de controale si nu puteam trece inapoi...si aud la telefon ca ma intreaba, ce ai pus in bagaje ca sunt acolo adunati polizaii ca la circ langa bagajul tau.Eu nu mai stiam exact da cert ca nu pusesem nimic ce nu putea fi trecut granita.Cand ajunge al meu acolo...erau polizai din aceia cu caini de te trec fiorii vazandu-i si il iau pe al meu la intrebari ca de cand foloseste droguri.Asta se facuse alb , ca se gandea ca mi-a bagat cineva droguri in bagaj, nu ca as fi folosit eu, si vine unu de la control antidrog cu o cutie galbena in mana de 1 kg[:D] ...cu o maimuta desenata pe ea [:D].Era cutia mea cu praf de pus in lapte pentru copii, din acelea cu gust de banane [:D].

Si foarte amuzat ii spune ca nu e nici o problema, ca e doar o substanta pentru copii ...

Asta dupa ce pe al meu il trecusera palpitatiile inconjurat de polizai cu caini.

Asa ca faza de trecut cutii cu praf nu mai am curaj ...fie el si de banane.

Cine stie ce s-or fi bucurat aia ca au facut o captura record de 1kg, si inca dintr-un bagaj de copil.

Da ce ma faceam eu daca sotul pleca si ma duceam acolo...[:D], unde nici nu intelegeam 100% ce vorbesc aia.

 

 

 

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)

 

[i]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte comica intamplare, cand te gandesti acum, normal, ca atunci...

Eu, cum spuneam, am dus doar pachetul la posta (pe cutii erau desenate portocale, ca are aroma de portocale praful respectiv[:)]) si nu stiu cum s-a facut c-a ajuns de fiecare data intreg, n-au suspectat nimic ca sa-l desfaca si sa se uite inauntru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

 

Ma bucur ca am aflat de acest post intrucat si eu sunt intr-o situatie disperata cu lipsa euthyrox-ului. Eu am tiroida extirpata si viata mea depinde de acest medicament. Iau 150 zilnic.

Saptamana trecuta am gasit miraculos la o farmacie catena si asta m-a salvat, dar doar pentru vreo 10 zile.

 

Mai incerc zilele astea la farmacie, macar sa-mi fac un stoc. Daca situatia devine disperata, voi pastra legatura cu voi poate ma poate ajuta cineva. Sau poate pot eu ajuta pe cineva care are nevoie daca gasesc. Am o ruda prin Germania si planul ar fi sa iau direct de acolo, pt ca nu stiu cat va dura criza asta din tara.

 

O zi frumoasa va doresc !

 

 

 

 

 

 

mamica de Ana Lavinia (01.09.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...