Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tiroida (2)


Recommended Posts

Buna

 

Cred ca si eu am probleme cu tiroida deoarece m-am ingrasat mult in ultimul timp, am senzatia de nod in gat si in plus avand si in familie pe cineva cu tiroida autoimuna. Acum va intreb pot sa fac analize cu trimitere de la medicul de familie la orice clinica. Aceste anazile se deconteaza prin casa de asigurari. Asta ca sa stiu daca merg la Parhon. Urmeaza sa merg la analize sapt. viitoare si ma gandeam sa cer si dozarea hormonilor tiroidieni.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ELLA nu dureaza mult cu programare fati timp si dute caci e pacat uite eu ce trag dupa ce ziceam ca merge totul bine pe 27 mia iesit o brosa din miina stinga si a trebuit sa ma reopereze pe 30 iar acum arat ca roboocap mi-au repus brosele plus ca m-am ales si cu un fixatorl extern la CT dupa 18 zile de la fractura nu calusase niciunpuc si tratament nu poate sa imi dea deoarece risc sa caluseze fals si peste 5 saptamini cind il vor scoate se va rupe osul iarasi si o iau de la capat.sunt ok cu moralul sotul si copii ma ingrjesc sunt mindra de familia pe care mi-a dato bunul dumnezeu [pup][flo]astept sa treaca cele 5 saptamini am inceput sa numar AMR 4 saptamini si 4 zile pina pe 15 februarie mai am unpic .de la acest an nu imi doresc decit sanatate ca restul cu ajutorul bunului dumnezeu le foi face .[pup][flo][pk][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eeeeeeeeeeeeeeeeei se vede ca toata lume e bine cea ce ma bucura si eu sunt bionisor sper ca pe data de 23 sau 24 ianuarie sper sa scap de gipsul de la miina dreapta pe cit sunt de fericita si nerabdatoare tot atit imi e si frica caci nu stiu ce ma asteapta dupa cu recuperarea nu stiu cit o sa-mi recuperez din functionare miini drepte dar om vedea ce vrea bunul dumnezeu ma rog sa fie bine [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eeeeeeeeeeeeeeee se vede ca lume e inzapezita si nu sint afectate persoanele cu tieroida asta ma bucura inseamna ca totul e in regula si eu sunt binisor mai am 1 saptamina si sper sa scap de brose si de fixatorul de la mina stinga caci m-am saturat .stiti daca s-a rezolvat problema eutiroxul caci nu mai am decit 1 folie si sper sa gasesc ,dar pina atunci acum sunt preocupata de recuperare caci cu miina dreapta am inceput sa facu miscari usoare dar nu prea merge bine trebuie sa am rabdare ce sa fac stau in casa si ma uit cum ninge si cu miina in bai de plante caci nu pot sa ajung sa fac recuperate la spital caci imi este frica sa nu alunec [pup [flo][bang]of nu mai vine primavara aveti grije de voi [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
corinadana Selenium este un antioxidant foarte puternic, se pare ca ajuta la incetinirea atacului autoimun. Multa sanatate tuturor! [url="http://community.webshots.com/user/mamaluiingrid"]Ingrid; [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=qclT-iC8xeM"]Ziua Ingridutzei[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs"] copiii nostri[/url];[url="http://paul-aaron-domme.memory-of.com/"] ingerasul meu Paul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina abia acum am vazut ca mi ai scris. Tu iei separat Selenium? Cat? sau in multi vitamine minerale? Eu am citit despre Brazil Nuts ca au f mult selenium si 4-5 bucati /zi ar da cantitatea zilnica necesara. Sanatate fetelor!!! Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma suspectez de un hipotiroidism postpartum. ...sunt tot timpul obosita,mai tafnoasa,cu ceva kg mai mult de care nu scap nici la 8 luni de la nastere,constipata ,desi evit alimentele cu aceasta proprietate,gen cioco,branza ,cascaval,si o chestie care o am cam de o luna,senzatia de nod in gat si inghit greu alimentele.... voi ajunge si la endocrino,dar vreau sa am analizele la mine....FT4 si TSH ajung sau trebuie si anticorpii TPO? PS;mama are tiroidita Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...