Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Depasita de situatie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Da' poate prietena ta nici macar nu se simte atrasa de barbati...? Poate-i place altceva, mai delicat [:D] _________________________ [url="http://www.immunocal.ro"]Despre glutation si Immunocal[/url]
[:)] Cred ca era mai simplu, n-auzi ca e greu daca iti doresti un barbat numai al tau. Din pacate, nu e cazul, fata mascul vrea. Lasand gluma la o parte, si eu cred ca per ansamblu cam e bataie pe barbati. Dar chiar sa nu prinda si vara-mea unul in 15 ani, macar temporar asa, cat sa se plimbe de mana in parc. Serios ca e dureros.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vara ta parca e var'miu, cu mici diferente ici colo. Aproape as paria ca e si o fiinta usor introvertita dar isteata, inimoasa, sociabila. Nu stiu cum exact poate fi ajutata practic; var'meu a fost ajutat in primul rand cand toata lumea a renuntat sa-l mai inghesuie si sa-l mai preseze "maica, trece vremea si tu...nimic". Pur si simplu dupa ce a trecut de 30 de ani l-au lasat toti in pace. A fost teribil de nefericit, dar se insoara anul asta [majoreta]. Nu stiu cum a facut; s-a reparat singur, s-a lasat de fumat - > i-a placut brusc cum arata dupa ce a pus vreo 13 kg - > a devenit mai relaxat, mai increzator - > et voila, relatia. Totusi. Ceva ce face oamenii sa o stearga e un soi de "vibe", de tremurici intern, un fel de anxietate pe care parca o emana oamenii foarte singuri, foarte tristi si foarte satui sa mai fie singuri si tristi. Chiar nu conteaza cum arata, asa e. Dar poate ceva din nervozitatea, anxietatea si tristetea ei se amesteca intr-un semnal pe care il trimite inconstient. Si din pacate nu-i "vino incoace" semnalul, ci opusul. Daca sunt oameni apropiati verisoarei tale care o streseaza si o baraie, roaga-i sa o lase in pace. E deja constienta de problemele sale, singuratatea apasa deja suficient probabil. Pur si simplu roaga-i sa ...nu mai aduca vorba despre "si tot, tot singurica, singurica?" In rest nu stiu cu ce sa ajut :( As vrea sa o imbratisez pe verisoara ta si sa o asigur ca nu e nimic in neregula cu ea. ...si ca daca s-a putut la var'meu, in mod sigur se poate si la ea. Plus, 27 de ani nu sunt 36 [pup] [gravi]22 + [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-apoi tre' sa fie si ea organizata cu cautatul, activa. Ca la job-uri, sa intrebe in stinga si in dreapta de jumatati disponibile, care-s si ei in cautari, sa-si faca o prezentare, eventual pe un site de intilniri, sa stie exact ce vrea, unde poate sa faca compromisuri, unde poate sa lase de la ea, si sa mearga la interviuri cu intrebari bine pregatite. Asa, sa stea sa o aleaga unul... vezi si tu, nu prea da roade. Si io as recomada sa-si bage la inaintare disponibilitatea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-as sugera site-urile de cuplari ...parca era unul mai demult, nu stiu daca mai exista acum aman2.ro ... stiu ca in Romania exista o retinere vis-a-vis de asta dar cred ca ar trebui depasita aceasta mentalitate. Aceste site-uri nu fac decat sa favorizeze contact cu cat mai multe persoane - multi o sa fie nepotriviti dar exista sansa sa gaseasca pe cineva potrivit ei. Si daca nu gaseste, cautatarea in sine ar trebui sa o ia ca pe un proiect de viata. De la o anumita varsta nu cred ca este nimic rusinos sa-ti doresti o viata banala de familie. Si nu trebuie sa caute neaparat straini - sunt o gramada de barbati romani care experimenteaza acest gen de activitate. Eu am o prietena care si-a gasit sotul pe aman2 si o alta care si-a gasit amantul pe aman2 [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uneori tipul cu plimbarea si sarutul prin parc se lasa asteptat... si atunci, fata poate deveni nesigura, isi pierde increderea in capacitatea ei de a "atrage". Ceea ce o face sa para de-adevaratelea mai ptin atractiva pt sexul opus... si uite-asa cercul vicios. Pacat ca a pierdut fata timpul (probabil si banii) cu o psiholoaga care n-a gasit altfel sa o ajute, decat sa o trimita la popa. Nu ca ar fi ceva rau in asta, crede=inta si rugaciunea ajuta mult in orice problema... Dar eu cred ca veriosoara ta are nevoie sa sparga cercul vicios in care se invarte. Sa uite pt o vreme ca are 27 de ani, ca e virgina si ca nimeni nu a bagat-o in seama prea mult ca femeie pana acum. Sa faca o schimbare de look, sa isi intrebe prietenii (nu doar prietenele!) cum li se pare, sa zambeasca atunci cand priveste in oglinda si sa devina mai increzatoare in ea insasi. Sa nu-l mai astepte pe tipul cu plimbarea in parc, dar nici pe ala cu aventura pur sexuala - sa se simta ea femeie, asta e secretul. Daca reuseste asta, tipul care trebuie va aparea. "Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii" (A. Saint-Exupery, "Micul print")
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU cred ca din clasa a 10-a nu a invitat-o nimeni niciodata. Cred ca a primit invitatii si le-a refuzat. Si spun asta pt. ca mi-a fost dat sa vad atatea fete care nu ofera absolut nimic (nici dpdv intelectual, nici fizic, nici material) si au avut prieteni. Ca mie mi-a placut de cativa barbati (e adevarat, placut in sensul de admirat de la distanta ) care nu arata aboslut deloc bine si nici nu erau o placere in interactiune. SI nu in ultimul rand, ca sunt extrem , extrem de multi baietio-barbati care vor doar esx si ofera oricui invitatia la asa ceva, indiferent de cum arata si cum se comporta. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crystall Asa ca n-ar strica sa le mai iasa fumurile din cap cu privire la numere [;)]
Asa, si daca nu le iese, ce sa faca fata in cauza? Sa se consoleze cu statisticile? Ma gandesc, poate ne lasi tu...cu expresiile "academice". Lolita, cred ca e vorba doar de atitudine, nu de aspect, imbracaminte sau parfum. Exista un anumit gen de femei care nu spun nimic, nu atrag. De la tinerete, pan' la batranete. Banuiesc ca e valabil si la barbati, nu pot sa stiu. Eu zic sa-si vada de viata, in stres nu va fi, in nici un caz, mai atragatoare. Dimpotriva. In plus, este si foarte vulnerabila. Cred ca nu are incredere in sine, si asta nu numai in dragoste, am dreptate? In fine, e cazul sa puna mai mult pret pe ea, iar aura cenusie i se va colora atunci cand se va astepta mai putin. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...