Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Depasita de situatie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui buflea Eu am o prietena care si-a gasit sotul pe aman2 si o alta care si-a gasit amantul pe aman2 [:D].
Pai asta ptr. ca depinde cum citesti '2'-ul ala; in ro: "amanDOI" sau in engleza: "amanTWO" [:D] _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc mult pt raspunsuri. Ea acum a depsait faza de disperare, si-a gasit un job care ii place, e intr-un echilibru cat de cat. Nu prea o stresseaza nimeni cu problema asta, dar stiu ca se gandeste si isi doreste. Ina, pacat ca s-a insurat varu' tau[:D]Cam asa e si ea. O problema cred ca e ca ea in esenta e f sensibila, asa cum ai zis tu, dar aparent e o femeie foarte puternica, chiar dura. Nu e foarte feminina fizic (nu e grasa, dar mai solida ea de fel, desi are forme) si cred ca oamenii o vad si emotional la fel cum e fizic. V-am zis cum arata...nu e fotomodel, dar in niciun caz urata. E o femeie cat se poate de normala,ingrijita si aranjata. Rufus, da, cum spuneam mai sus, ea nu prea are incredere in ea, dar mascheaza f bine asta. La prima, a doua, a treia vedere da impresia unei tipe mereu stapane pe situatie, sigura pe ea si nimanui nu-i trece prin cap ca nu a avut nicio relatie, de exemplu. Witeflower, nu viseaza la romantisme, aia cu plimbatul de mana am pus-o eu, ca mi s-a parut cea mai banala "interactiune" de care putea avea parte din liceu pana acum si nu a avut. Ea acum nu mai e f focusata pe problema asta, dar...nah. A avut etape si etape, ca de la 18 ani ne plangem de asta, dar tot nu s-a lipit nimic, nici in momentele de maxima detasare. XIO, stiu ca greu de crezut, dar crede-ma ca exact asa e. In momentele ei criza, cand tipa si plangea spunea printre altele ca altele de varsta ei au 3 copii, iar ea nici macar nu a refuzat vreodata pe cineva, nici macar vreun aurolac care s-o fluiere pe strada. Si o cred, pt ca am vazut si eu de atatea ori. De-asta incepusera oamenii s-o banuaisca de vraji[:-@] Barbatii de care spui tu exista cu siguranta, asa stiam si eu, doar ca ori nu i-a intalnit, ori ii tine la distanta si pe astia. Vad ca inclinati catre prieteniile incepute virtual. Sa vad cum pun problema, ca e foooarte reticenta la asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
O problema cred ca e ca ea in esenta e f sensibila, asa cum ai zis tu, dar aparent e o femeie foarte puternica, chiar dura. Rufus, da, cum spuneam mai sus, ea nu prea are incredere in ea, dar mascheaza f bine asta. La prima, a doua, a treia vedere da impresia unei tipe mereu stapane pe situatie, sigura pe ea si nimanui nu-i trece prin cap ca nu a avut nicio relatie, de exemplu.
Poate pare chiar "prea puternica" si stapana pe orice situatie....barbatii se pot simti intimidati de genul asta de femei. Unii dintre ei, cred ca majoritatea, prefera sa fie ei astfel in relatia cu partenera si in general. Probabil ca ea si afiseaza o astfel de atitudine in societate si de aici e posibil ca ei sa-si creeze despre ea ideea ca e de necucerit. Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai draga linistita ca prietena mea cea mai buna s-a maritat la 33 de ani si virgina si nesarutata iar acum are o mandrete de baiat de 2 ani si ceva! Nu i-a venit ei oarba in sat! ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, ceva de genul asta oarecum am fost si eu... doar ca poate la scara mai mica... Adica mai ieseam cu baieti asa, cand si cand (nu primeam des invitatii, deci trecea timp intre asa zisele relatii). Zic "asa zisele" pentru ca erau simple iesiri, "relatii" de 1 luna, sau 2-3 luni cu vazut rar... in fine... Tot asa eram si eu "fata mare" de mi-era groaza ce va zice cel cu care totusi voi inchega o relatie serioasa (daca va fi- eu speram)... La mine relatiile se cam intrerupeau cand incepeau invitatiile mai delicate[:D]... si veneau destul de repede, iar eu pur si simplu nu eram pregatita dupa 2-3-4 intalniri sa fac lucrul asta. Nu am avut cu niciunul vreo mega-atractie fizica, pur si simplu, daca aceptam sa merg mai departe cu iesirile, era vorba doar de simpatie, adica imi doream sa cunosc persoana mai departe, sa vedem cum merge, si pe urma, daca s-ar fi inchegat ceva mai serios, as fi ajuns si mai departe... pur si simplu nu a fost "gura lumii", asa am simtit eu, nu pot avea relatii sexuale cu cineva pe care l-am vazut de 2-3 ori... Lor li se parea ciudat lucrul asta..."aaa, sigur ai tu ceva in neregula, nu are rost sa ne mai vedem sa pierdem vremea"[:-@] in fine, singura relatie serioasa, finalizata prin casatorie, a fost cea cu sotul meu, de care am inceput sa ma apropii, nu m-a luat "tare" vis a vis de subiectul cu pricina, aveam tot aproape 27 ani...deci... Acu' am si sot si 2 copii... Intrebai daca dpdv hormonal e vreo problema, sincer, in cazul meu nu a fost nimic, nici o dereglare, nu m-am simtit in neregula cu ceva; ciclul l-am avut regulat, ovare in regula, tot aparatul reproductiv la locul lui[:D], sindrom prementrual nu am avut niciodata; habar nu am ce dereglari ar putea aparea din cauza lipsei vietii sexuale, stiu ca se tot vorbeste de asta, parerea mea e ca e mai mult o legenda, dar ma rog, or fi vreunele probleme, cine stie, cert e ca eu nu le-am avut. De ramas gravida am ramas cand am vrut, in primele 2-3 luni de cand ne-am hotarat, sarcinile le-am dus super bine, fara nici o problema, complicatii la nastere nu am avut, am nascut normal de fiecare data, am putut sa alaptez dupa fiecare nastere... Cam asta e in mare...eu stiu ca ii respingeam prin refuzul meu de a avea rel sexuale, repede, cand vroiau ei... Si la fel, cunosteam rar pe cineva... Hibele mele probabil ca sunt aspectul fizic, nu-s chiar o prezenta stralucitoare, sunt un pic timida, mai ales cand e vorba de persoane noi, imi ia un pic de timp pana incep sa ma simt "in elementul meu", uneori nu am incredere in mine[:I], dar lucrez la asta, caci de multe ori viata mi-a demonstrat contrariul.... Daaaa, si e fff obositoare preocuparea celor din jur "ei, tot singura?", "ai prieten?", "tu cand te mariti?, "ai 25 de ani, eu la varsta ta....", "sigur e ceva in neregula cu tine, daca la varsta asta esti singura", "eeeei, pana la 30 de ani alegi, pe urma culegi, o sa ramai fata batrana, maica..." s.a... Norocul meu a fost ca familia mea (mama, tata, bunici) nu m-au presat, nu si-au pus astfel de probleme, insa aveau grija altii (rude mai indepartate, cunostinte etc). Multa bafta verisoarei tale![flo] Nu cred in vraji, dar ca sfat, asa...la biserica eu zic sa mearga, sa vorbeasca cu un preot, sa-i citeasca o rugaciune, sa tina post, sa se impartaseasca.. Monica cu [zana] Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [copil] Ana Maria - 13 noiembrie 2008 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lasind "frumusetea" la o parte... daca nu e feminina fizic, e cam nasol...si mai zici ca e si "dura"...pai ce barbat vrea sa fie cu o femeie care nu aduce a femeie? cred ca ii trebuie niste lectii de sexappeal :) un soi de makeover fizic si comportamental...sint destule chestii care transforma o femeie din "plain" in "va-va-voom!" eu ii recomand sa se apuce de sport sa-si modeleze corpul intr-unul sexy, "de dorit" (stiu, nu e usor si dureaza citeva luni dar merita), sa viziteze un stilist care sa-i traga o tunsoare/culoare noua, un machiaj care s-o feminizeze si sa-i dea acel "vino-ncoa"...sa-si schimbe garderoba apoi cu chestii potrivite, atragatoare si de bun gust si sa se mai "inmoaie" si ea un pic...sa mai lase din duritatea aia...e greu dar se poate! imi vine in cap filmul My Fair Lady unde protagonista ajunge din florareasa de pe strada o doama din inalta societate :) cu lectii si ajutor din afara se poate orice! vad in fiecare zi la televizor shows din astea si pe bune ca unele au schimbari fenomenale. in plus, ii recomand sa citeasca The Secret...eu cred in povestile alea intrucit le-am experimentat la greu cu succes. "whatever the mind can conceive, you can achieve"....este un doar citat de acolo care mi-a placut ii trebuie probabil un nou "mind set"...daca i-a intrat in cap ca nu poate si nu va avea niciodata pe nimeni, nici nu va avea! trebuie sa gindeasca pozitiv... bafta! "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva, cred ca mintea ei e blocata intr-un punct mort...trebuie sa-l depaseasca urgent! daca procedeaza la schimbarile mentionate de mine, ea insasi se va vedea cu alti ochi ceea ce o va ajuta sa iasa din virtejul negativ in care e inclestata... stiu ca am mentionat numai schimbari de suprafata si se vor gasi persoane sa-mi spuna ca iubirea nu tine cont de aspect...well, presupun ca detine deja celelalte calitati iar imbunatatindu-le pe cele exterioare, nu se poate decit sa aduca succesul mai rapid...let's face it, atractia fizica e importanta DAR nu e totul daca ramii doar la ea...bla-bla...e ultra stiut. "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult si de grupul din care face parte . Eu m-am maritat (ma refer la acte, pt ca relatia avea in acel moment vreo 7ani) la 36 de ani, o prietena la 39, alta la 37 si toate avem au familii fericite, unele si copii . Iar inca vreo trei din grup nu sunt nici acum maritate . Nu a fost un stress pentru nimeni chestiunea cu maritatul, singuratatea insa da . Prietena ta face parte din acele femei care inspira barbatilor caramaderie si nu flirt sau idila . Trebuie sa fie putin mai feminina si mai ales sa caute acele intalniri "intamplatoare" cu Fat Frumos, pt ca pe masura ce viata se aseaza, cei singuri devin din ce in ce mai putini . "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !... In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult si de grupul din care face parte . Eu m-am maritat (ma refer la acte, pt ca relatia avea in acel moment vreo 7ani) la 36 de ani, o prietena la 39, alta la 37 si toate avem au familii fericite, unele si copii . Iar inca vreo trei din grup nu sunt nici acum maritate . Nu a fost un stress pentru nimeni chestiunea cu maritatul, singuratatea insa da . Prietena ta face parte din acele femei care inspira barbatilor caramaderie si nu flirt sau idila . Trebuie sa fie putin mai feminina si mai ales sa caute acele intalniri "intamplatoare" cu Fat Frumos, pt ca pe masura ce viata se aseaza, cei singuri devin din ce in ce mai putini . "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !... In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...