Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Depasita de situatie


Recommended Posts

Zici ca o pregatiti pe Bety cea urata pentru intalnirea cu marele print. Pe romaneste fiecare sac isi are petecul, dar nu trebuie sa dispere nimeni, complexati fata si nimic mai mult - parerea mea. 27 de ani nu e mult, daca ar fi avut 4o? eu am exemple pe ambele paliere. Prietena maea, care la 33 de ani s-a maritat in 2 luni tot asa virgina, nu avusese pe nimeni si intr un an a facut si copil Alta prietena pana la vreo 30 de ani a avut o suta de pretendenti si acum la 35 este super aranjata super sexy si super singura. Deci viata este imprevizibila. Ideaa cu site-urile de dating-uri.....Hm! Mai bine nu...... ANNA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vin si eu cu un sfat, dar sa nu dati cu rosii![:D] Am o prietena buna, buna e tot, deci nu se pune problema ca ma minte. Si tot asa, nu reusea deloc sa aiba o relatie stabila. Toate incepeau foarte bine, tipii pareau super inragostiti, si brusc, dar brusc si inexplicabil se terminau. Si s-a dus fata la Parintele Ioasaf de la Manastirea Cotmeana din jud Arges care se ocupa cu dezlegari de blesteme, farmece, vraji, clarviziuni, etc [popa]. Si el i-a zis ca are niste farmece in astea care nu o lasa sa se marite. Si i-a dat de citit niste psalmi parca, in fiecare zi, plus de participat la nu stiu cate slujbe speciale de dezlegare. Mai fetelor, si in saptamana cand a terminat fata toate procedurile si a primit de la parinte binecuvantarea finala a cunoscut un tip pe internet si dupa un an era logodita, iar dupa doi maritata cu el. Eu nu cred in chestii din astea, dar uite ca la ea chiar a functionat. Nu stiu ce sa zic, eu as sfatui-o sa mearga la parintele asta ca nu se stie niciodata. Oricum, e cu programari, liste, cozi imense. Sa dea cautare pe google si gaseste despre el. Am fost si eu la el, cand trebuia sa divortez de sot, si ne-a zis sa stam linistiti, ca nu ne despartim, cica avem aceeasi soarta si o sa fim impreuna pana la capat. (un pic cam sinistru, asa, a sunat asta [:D]). Deocamdata nu am divortat, dar na, sa vedem ce o mai fi.[:D] Gata, fug repede sa nu mi-o iau![:D] Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url] [url="http://picasaweb.google.com/101644058848322084181"]POZE NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am eu un fin (de ani de zile tot il cununam da inca n/a gasit o fina)ce zici? ii cuplam? silvi mama CRINEI [url="http://good-times.webshots.com/album/578416667kYEmgp"]CRINA 1 AN[/URL] [url="http://family.webshots.com/album/578427405jCJmDX"]iun-iul[/url],[url="http://family.webshots.com/album/578411526iVFYPr"]diverse[/url] [url="http://family.webshots.com/album/578577043tvuzvf"]la mare[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139719"]Povestea CRINEI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io zic asa: daca problema e ca nu-si gaseste perechea, aici nu prea are cine s-o ajute decat Doamne-Doamne (ca pe noi toti, de altfel). Cu sau fara intermediari, aici dupa convingerile fiecaruia. Daca problema e ca (vorba bunica-mii) n-a latrat-o niciun caine, aici se schimba treaba. Avem sfaturi de dat! Poate ca daca trece peste stresul ca n-o place nimeni si pe ea se mai relaxeaza, dar la fel de bine s-ar putea sa se deprime mai rau si sa schimbe discursul interior cu unul de genul "pe mine ma plac doar neispravitii/uratii/prostii/impiedicatii/aia de nu-i vrea nimeni altcineva..." si n-am facut nimic. Dar hai sa presupunem ca daca receptioneaza niste interes masculin o sa fie bine. Zic ce am vazut ca functioneaza - la mine si in jurul meu. Si sa fie clar: nu conteaza cum arata fizic. Asaaa - imbracaminte feminina, sic, care sa puna in valoare ce are sexy. Atentie, nu neaparat ce are "frumos". S-ar putea sa i se para ca are fundul prea mare, dar de fapt o fusta moale sa-l faca sa arate atragator. Un decolteu sugestiv (mai mult sau mai putin generos, dupa dotari) ajuta intotdeauna. Nu trebuie sa arate ca iesita la produs, dar sa sugereze feminitate si un pic de vulnerabilitate. Ati observat, de ex., ca multi barbati nu-si pot lua ochii de la o bretea delicata de sutien care se vede "din greseala"? In domeniul asta sunt o gramada de emisiuni, ba chiar si carti - Triny&Susannah, de ex. - un pic de machiaj - atentie si la ala ce sugereaza. Cu cat e mai "dura" fizic, cu atat trebuie ca machiajul sa "inmoaie" - sport! care-i place ei, totul e sa fie intr-un club/asociatie. sunt multe avantaje aici: starea psihica, faptul ca mai cunosti oameni, faptul ca iti arati slabiciunile... pe mine personal prieteniile legate pe munte (unde ma duceam pentru catarare sau doar trekking) m-au tinut sa trec peste perioade depresive inclusiv din punct de vedere sentimental. dar orice sport e bun si se gasesc gramezi de cluburi si pentru incepatori. Io atat am avut de zis, deocamdata [:D]. Lolita, sa ne tii la curent! Ne votati, va rugam? rat1 si rat 2 http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=24
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lo-li_Ta, ai intrebat barbatii din anturajul vostru ce parere au de ea? daca atrage, daca inhiba, daca are o atitudine prea dura, pare f carierista, chestii deastea. cum zicea cineva, si eu cred ca nu se invarte in cercurile propice. Trebuie sa existe un barbat care sa o placa asa cu este, si sa nu trebuiasca sa faca mari schimbari legate de aspectul exterior decat poate de atitudine. faptul ca nu a iesit cu barbati pana acum nu mi se pare prea iesit din comun. 27 e o varsta faina. e bine ca s-a ocupat de ea, si-a consolidat cariera. ce calitati are? cum i-ai face o descriere sincera daca ar trebui sa faci un anunt matrimonial pt ea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

27 de ani si e virgina?asta credeam ca numai in filme mai exista. nu se poate ca in atatia ani sa nu se dea cineva la ea macar sa vrea sa se culce cu ea. clar ea ii respinge cumva.la 27 de ani tot te bate capul sa vezi ce dracu fac aia cand fac sex si cum e.macar atat. eu personal daca as auzi ca e virgina la 27 de ani as cam da inapoi din start. una cosa es una cosa y otra cosa es otra cosa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, daca gasesti o cale prin care sa nu reiasa ca e ceva premeditat...[:I] Prietenii nostri care cunosc problema, la barbati ma refer, spun ca intr-adevar este prea introvertita si cu o figura respingatoare, de genul "stay away". Eu spun ca asta a trecut, a fost o perioada, dar acum e chiar foarte zambitoare si mult mai comunicativa. Calitati, sa vedem...nu prea ma pricep la anunturi matrimoniale, dar as spune ca e sensibila, parolista, corecta, stie sa asculte, foooooarte amuzanta atunci cand o cunosti mai bine. Espiritu, asa e. Multi barbati se sperie numai de ideea de virginitate inca de dupa 20 de ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca si eu cunosc pe cineva,exact pe tiparul verisoarei tale! Si sa stii ca daca acum crezi/crede ca virginitatea este un impediment sau am rog sperie sexul opus,sa stii ca si dupa ce o va pierde(ca se va gasi cineva odata si-odata sa nu fie asa ...sperios[:D])nu se va schimba nimic! Inclin sa cred ca ...asa sunt sortite unele persoane!Si tot personal cred ca ...daca nu e...nu trebuie sa insisti,exista un motiv cu sigurantza de ce e asa! Persoana de care spun este mai mare decit mine(trecuta de 40 de ani)si tot singura este! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
Silvi, daca gasesti o cale prin care sa nu reiasa ca e ceva premeditat...[:I] Prietenii nostri care cunosc problema, la barbati ma refer, spun ca intr-adevar este prea introvertita si cu o figura respingatoare, de genul "stay away". Eu spun ca asta a trecut, a fost o perioada, dar acum e chiar foarte zambitoare si mult mai comunicativa. Calitati, sa vedem...nu prea ma pricep la anunturi matrimoniale, dar as spune ca e sensibila, parolista, corecta, stie sa asculte, foooooarte amuzanta atunci cand o cunosti mai bine. Espiritu, asa e. Multi barbati se sperie numai de ideea de virginitate inca de dupa 20 de ani.
nu e vorba de speriat.wrong!dar faptul ca pana la 27 de ani a ramas virgina ridica semne de intrebare. si mai ales e ciudata prezentarea ta (nu contest ca spui adevarul) in care spui ca din liceu nici macar nu s-a mai bagat in seama mai apropiat cu un barbat. una cosa es una cosa y otra cosa es otra cosa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...