Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Depasita de situatie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui anca74 Acestea fiind zise, daca suntem de acord ca baietii pana in 20 de ani sunt adeseori imaturi si pusi doar pe distractii, si daca recunoastem ca femeile nu "fac sex" decat cu barbati de care se ataseaza emotional, ce interes are o fata de 15 ani sa scape de feciorie cu un "copil"?!
Nu suntem deacord. Dimpotrva, pana in 20 de ani este varsta idealismului, iubirilor oarbe, pure, fara asteptari, fara calcule. Este o perioada in care tinerii sunt convinsi ca daca se iubesc nimic nu-i va putea desparti niciodata, isi fac promisiuni nerealiste, nu se imagineaza traind unul fara altul. Sunt cam naivi e adevarat, dar e o dragoste atat de fumoasa, copilaroasa, fara complexe, fara inhibitii. La 16 ani nu te intereseaza nimic despre un om decat ce este in sufletul sau. Nu se pune problema de conturi in banca, cariera, ce masina are, unde isi face vacantele, la ce restaurant te scoate. La 16 ani iubesti omul gol golut, si cel mult visele sale...caci de avut nu are nimic. Dupa 20 de ani, dupa prima dezamagire...intr-adevar atat barbatii cat si femeile se mai schimba si unii pot alege sa se distreze o perioada fara a se implica emotional. Relatiile incepute in adolescenta dureaza de multe ori destul de mult, unele duc chiar la casnicii reusite. Cat despe implicare emotionala...oho...mai ales ca adolescentii nu au un simt al masurii si limitelor...crede-ma ca de cele mai multe ori este mai multa implicare emotionala decat pot sa duca la acea varsta. Oricum, vorbesti in absoluta necunostinta de cauza si faci presupuneri extrem de superficiale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui espiritu
27 de ani si e virgina?asta credeam ca numai in filme mai exista. nu se poate ca in atatia ani sa nu se dea cineva la ea macar sa vrea sa se culce cu ea. clar ea ii respinge cumva.la 27 de ani tot te bate capul sa vezi ce dracu fac aia cand fac sex si cum e.macar atat. eu personal daca as auzi ca e virgina la 27 de ani as cam da inapoi din start. una cosa es una cosa y otra cosa es otra cosa!
Bey frate ce gandire de doi lei! Iti multumesc ca mi-ai jignit cea mai buna prietena pe care nici macar n-o cunosti si care n-ar arunca doi scuipati pe oameni ca tine! Astept avertisment. ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, unii oameni au nevoie in viata asta sa cunoasca si facutul de "sex" si cel de dragoste. Si cel mai important, referitor la subiect, una e sa fii virgina pana la x ani pt ca ALEGI asta, si altceva e sa fii nevoita, avand si frustrarea ca nici macar n-ai fost pusa in situatia de a refuza pe cineva vreodata. Plus ca toata lumea simte nevoia de afectiune. Si daca nu se ajunge la sex, tot iti doresti un sarut, o imbratisare,o vorba frumoasa, ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui espiritu
Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
Silvi, daca gasesti o cale prin care sa nu reiasa ca e ceva premeditat...[:I] Prietenii nostri care cunosc problema, la barbati ma refer, spun ca intr-adevar este prea introvertita si cu o figura respingatoare, de genul "stay away". Eu spun ca asta a trecut, a fost o perioada, dar acum e chiar foarte zambitoare si mult mai comunicativa. Calitati, sa vedem...nu prea ma pricep la anunturi matrimoniale, dar as spune ca e sensibila, parolista, corecta, stie sa asculte, foooooarte amuzanta atunci cand o cunosti mai bine. Espiritu, asa e. Multi barbati se sperie numai de ideea de virginitate inca de dupa 20 de ani.
nu e vorba de speriat.wrong!dar faptul ca pana la 27 de ani a ramas virgina ridica semne de intrebare. si mai ales e ciudata prezentarea ta (nu contest ca spui adevarul) in care spui ca din liceu nici macar nu s-a mai bagat in seama mai apropiat cu un barbat. una cosa es una cosa y otra cosa es otra cosa!
De ce, draga, ridica semne de intrebare? Ca n-a inbteresat-o sa-si ridice fusta pentru primul ratat care i-a dat atentie? ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui escu
Daca pana la 27 de ani nu a reusit sa faca sex inseamna ca nu are dezvoltati hormonii respectivi, asa ca pentru un barbat ar fi o partenera-calvar hormonal. Isi va dori foarte rar si atunci doar ca o obigatie si nicidecum ca o necesitate. Asadar chimia parteneriala va fi foarte dificila. Maaaare curaj pe acela care o va lua vreodata de nevasta.
De unde le scoateti?[bang] ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioanamatei
Cunosc si eu vrei doua tipe asa.POate ca sunt un pci mai tinere, vreo 25 cred.Una este ft introvertita, nu se uita in ochii oamenilor, vorbeste numai daca este intrebata.E o tipa desteapta insa, medic,si dragutzica fizic, nu stralucitoare.Cred ca si-a format singura un zid asa de raceala in jurul ei, asta am simtit dintotdeauna cand ma gandeam ce e in neregula cu ea de nu are pe nimeni.Zidul l-a creat pt ca si-a pus ea in cap ca a te casatori e o idee proasta, din cauza divortului parintilor ei.Acum vrea si ea, la varsta asta, dar tot ii e greu sa scape de zidul ala.In plus, asa cum zicea cineva inainte, se invarteste aiurea in acelasi grup, in acelasi mediu.Pana al urma si-a gasit un amant pt relatei la distanta, dar tot e aiurea :D Alta tipa avea obsesia sa se marite virgina si se vedea pe fata ei, desi asta era chiar frumusica, ca o papusa manechin.S-au tinut mai multi dupa ea si ea nu si nu...pana a cedat acum pe la 25-26 de teama ca ramane singura.Deci cred ca e o prb de atitudine si trebuie sa incerce sa scape de ea.In plus, trebuie sa incerce ft mult sa cunoasca cat mai multi oameni, ca de undeva o sa sara iepurle : sa se duca la sala la antrenamente din alea in grup, la cursuri de dansa, la curs de limbi straine, la conferinte (eventuri de tot felul...sunt o gramada prin bucuresti), poate sa incerce si speedy dating ca se vort face acum iarna cateva organizate de posturile radio si alte firme,la nunti, botezuri etc.Mai mult insa in medii din astea in care sa te vezi mai des cu unii oameni, ca mai greu de la o nunta sa si pleci cu un tip dupa tine daca e genul asta mai sensibila. POate sa mai incerce sa se afiseze cu un cel mai bun prieten mai des, fara sa si fie cu el, pt ca poate crea impresia celor din jur ca...she's on the market with that guy....si de multe ori barbatii daca vad o femeie bagat in seama le vine si lor ideea. Bafta
Si la 25-26 de ani ti se pare ciudat ca sunt inca virgine? Mey oameni buni, sunt multe care nu si-au inceput viata sexuala pana la o anumita varsta pentru ca au fost prea timide, prea ocupate sau pur si simplu nu au vrut sa sara din floare in floare(a se citi din p... in p...)! Depinde si de educatia pe care au primit-o, de religia lor, depinde de multi factori si nu neaparat ca sunt nashpa sau le lipseste ceva! Duhhh!!! ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anca74
Ma scuzati ca intervin, dar sunt relativ socata de afirmatii gen "are 27 de ani si este virgina inca". [zid] Si daca este, ce?... E leproasa cumva si trebuie sa fie izolata de restul lumii ca transmite si la altii "boala"? Am sa va spun ceva: in romanii din diaspora, mai ales cei veniti relativ recent si cu copii intre 15 si 20+ de ani, este moneda curenta ca acestia din urma sa nu fi avut inca relatii sexuale. Nici in tara, nici aici. In tara - pentru ca au fost educati ceva mai "traditional" de catre parinti, incurajati sa stea mai mult cu nasul in carti si sa aiba activitati specifice varstei, nu culcatul in dreapta si-n stanga ca sa intre in randul celor "cool", iar in tara de adoptie - din motive simple, gen nu au inca prieteni acolo, nu vorbesc bine limba, nu s-au integrat inca comunitatii pe care o frecventeaza, etc. Si uite asa, se poate ajunge chiar si la "venerabila" varsta de 30 ani fara sa se fi "dat" nimeni la unii/unele dintre ei. Iar asta se intampla nu numai in comunitatea romaneasca, ci si la greci, polonezi, rusi, sarbi, croati. Personal, toate cele 4-5 prietene romance ale mele pe care le-am avut de cand am ajuns aici, acum aproape 20 de ani, s-au maritat la 26-28 de ani virgine. Si pe cuvant de onoare daca au vreo hiba. [:D] Sunt femei frumoase, si-au vazut de scoli, de cariera, si s-au maritat tot cu romani. De fapt, in toate cazurile de care va spun, casatoriile lor merg excelent, chiar daca s-au maritat tarziu (dupa anumite standarde mai noi), chiar daca au fost virgine atata vreme, chiar daca fetele astea s-au maritat cu singurul barbat care le-a tinut de manuta in parc si le-a facut ochi dulci prima oara, etc. Toate prostiile astea de prejudecati cum ca trebuie sa-ti fi "trait viata" inainte de casatorie sunt asa niste aberatii!... Din experienta mea "canadiana", cu cat ai zburdat mai mult din floare-n floare, cu atat esti mai inclinat(a) sa ratezi o relatie frumoasa si serioasa cu o persoana deosebita de sex opus. Nu de alta, dar prea multa experienta de "polenizare" ajunge, in final, sa te scarbeasca de tot si toate, sa-ti slefuiasca intr-atat armura exterioara incat nu mai lasi pe nimeni sa se apropie si sa-ti intre in suflet. [olala] My posts represent my own opinions, thoughts, etc. and no one else's. [cit] Mamica de [url="http://lb3f.lilypie.com/Bkv5m4.png"]Zanuta mica, Anna Laura [zana][/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/"]Shape up, Anca![/url] Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.
In sfarsit un mesaj rezonabil! ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Trista viata diasporei, inteleg acum de unde atata frustrare. Sa inteleg ca in diaspora sexul nu se face de placere ci ca sa fii cool. Interesant.
Ai citit tu asta in cafeaua de dimineata? Sa-ti dau un raport de cate ori eu sau prietenele mele din "diaspora" facem sex saptamanal/lunar/anual? Nu mai bine trimitem la Stirile de la ora5 ca sa stie tot "poporul"? ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole Nu mai bine trimitem la Stirile de la ora5 ca sa stie tot "poporul"?
Nu e nevoie, se vede clar ca cel putin la tine a trecut ceva timp...suficient cat sa nu iti mai poti stapani agresivitatea. Astept cu interes sa se consume toata, ca inteleg ca abia ce te-ai dezlantuit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole De ce, draga, ridica semne de intrebare? Ca n-a inbteresat-o sa-si ridice fusta pentru primul ratat care i-a dat atentie?
tocmai, ca io am priceput ca nu exista ratatu' in cauza. initial eram gata sa apas si eu butonul de add reply, dar am realizat diferenta intre a decide sa ramai virgina pan' la 25-26-26-30+ de ani si a nu fi avut sansa de a lua aceasta decizie. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...