Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Idei/retete pentru pomana 3 luni


Recommended Posts

Va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva idei sau retete pentru pomana de 3 luni a soacrei mele. Avand in vedere ca este in post, nu stiu ce as putea pune in pachete. Cred ca si ceva peste? Noi am avut o relatie speciala si deja imi este atat de dor de ea........ Multumesc anticipat pentru ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc mult, mult pentru raspunsuri. De la fiecare notez cate ceva. Voi face in weekend, se va manca peste. Imi este putin mai greu pentru ca noi nu mancam peste de obicei si nici mancare de post asa ca spre rusinea mea la capitolele acestea...am de invatat. Cu sarmalutele ma descurc dar la peste, de care credeti ca este mai potrivit sa iau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexalorena
Va multumesc mult, mult pentru raspunsuri. De la fiecare notez cate ceva. Voi face in weekend, se va manca peste. Imi este putin mai greu pentru ca noi nu mancam peste de obicei si nici mancare de post asa ca spre rusinea mea la capitolele acestea...am de invatat. Cu sarmalutele ma descurc dar la peste, de care credeti ca este mai potrivit sa iau?
eu o sa iau macrou congelat, si il fac prajit (tavalit prin malai+sare) poti sa faci si ciorba de peste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in comert niste pateuri de post accesibile ca si pret si indeajuns de gustoase....http://www.hame.cz/ro/catalog-produse/detail/?productId=15316 , un exemplu,si costa cam 1 leu bucata.Adaugi o chifla , un foietaj de post ,fructe si o bucata de peste de vrei sa-l prepari sau o cutiuta mica cu icre,sau o bucata de peste afumat.Bani sa fie ca variate ai o multitudine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut, am avuta parastasul de 6 sapt ,pt tatal meu, tot in postul Craciunului. In pachetel am pus o cutiuta de icre, 1 cutie de pate vegetal, fructe, prajitura de post, 1 sticla de suc/apa. Pentru masa de acasa, am pregatit mai multe aperitive: salata orientala, salata de icre, salata de vinete,macrou marinat, salata de paste cu macrou afumat si maioneza vegetala, fasole batuta. Felul principal a fost file de pangasius cu cartofi natur. Apoi prajiturele de post.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...