Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand familia iti intoare spatele....


Recommended Posts

problema este ca eu una nu pot sa concep ca mi au intors pur si simplu spatele...de la fratele meu ma asteptam si ma astept inca la multe chestii dar la bunica mea nu,de fapt ea mi a zis ca nu l suporta pe sotul meu si nu vrea ca dupa moartea ei sa vanda casa sau ceva de genul asta.. pai daca eu il vreau si suntem impreuna de atat timp,ne crestem copilul si am format o familie el nu mai este un strain nu?face parte din famila noastra deci nu trebuie huiduit!!! in fine crt este ca am avut procese de constiinta toata saptamana pt ca m am certat cu ea si ieri am sunat o si am vb cu ea.ne am impacat oarecum,nu ma mai deschis subiectul cu casa pt ca acum sincer ma scarbeste sa ma rog de ea eventual sa nu ma lase pe drumuri...asta ar trebui sa gandesca singura ca are o varsta si a vazut mai multe ca mine in viata.. nu stiu ce sa fac... ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mey,eu nu mai intzeleg! Acum ceva timp ai deschis subiect ca nu te intzeleg cu sotzul,ca doar tu muncesti ca vrei sa te separi(despartzi)ca...ca...! Eu cred ca tu de fapt nu stii ce vrei si cred ca aceasta incertitudine tzi-a fost simtzita si de bunica ta,care stiu eu ce-o fi spus ,macar fratele tau sa beneficieze de ceva! Pina la urma relatzia cu sotzul tau s-a imbunatatzit?ii potzi demonstra bunicii tale ca suntetzi o familie inchegata,unita?Si-a gasit sotzul tau servici?(cam aiurea intrebare in perioada asta dar macar sa fi incercat)!Tu ce hotarire ai luat ramii cu el sau nu? Si apoi daca bunica ta asa a hotarit,chiar nu ai ce face,nu te potzi impotrivi!Stiu ca te doare,dar...nu potzi face nimic! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani are bunica ta? Nu ti se pare un pic cam "deplasat" sa te gandesti la mostenire atata timp cat Ea bunica inca mai traieste? De cele mai multe ori cand vorbesti cu batrani despre acte de nostenire nu le pica bine si poti avea diferite replici surpriza.. probabil ti-a spus sa te intarate . pana nu face nici un act.. esti ok daca ii vinde fratelui si ea are peste 65 de ani ii va trebui expertiza psihologica pentru vanzare, dar pentru acte de intretinere , intelegeri de vanzare sau testament nu ii trebuie personal eu cred ca doar o garsoniera nu merita efortul certurilor de mosternie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...