Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (17)


Recommended Posts

Dragelor, m-am intors de la spital (m-am internat azi de dimineata pt analizele preoperatorii), sunt "invoita" pana luni dimineata cand, teoretic, ma opereaza. Adica pana acum s-a indeplinit toate conditiile si s-au aliniat planetele, sper sa ramana asa pana luni.

 

Leucocitele mi-au scazut, sunt normale, deci probabil nu mai am treaba cu streptococu' si nici el cu mine, sper.

 

Catutzaid="red"> [olala] misto faza cu indragosteala, foarte frumos! Si Silvia era indragostita la gradi, big time, acum insa nu mai e, sau nu-mi mai spune.

Mi se pare foarte aiurea a caracterizezi copilul negativ, adica sa-i faci rau, lenes, etc, indiferent daca exista sau nu un motiv pt asta. Mai bine ii spui: ai gresit cutare chestie, punctual. Un om caracterizat negativ are o eticheta si e foarte rau sa ti se lipeasca etichete proaste.

Pe de alta parte sa spuna ca e rea ca nu il/o pupa iar mi se pare naspa, pupatul e expresia unor sentimente pe care cineva poate sa le aiba sau nu si nimeni nu trebuie invinovatit pt sentimentele pe care le are. Of!

 

CristinaNid="red"> [pup] [pup] nu fii chiar asa stresata cu Beatrice, se va dezvolta normal! Fa exercitii dar nu o "da in partea cealalta", scade din varsta ei calendaristica cele 2 luni si jumatate pe care nu le-a stat in burtica.

Ea e normal sa actioneze ca un copil de 2 luni si jumatate acum, nu ca de 5. Adica ar trebui sa-si sustina binisor capul, sa urmareasca putintel cu privirea un om sau o jucarie zornaitoare, sa se uite la tine daca incepi sa vorbesti cu ea. Face astea?

Pana pe 25 ianuarie mai aveti 2 luni in care se va dezvolta mult.

Freza peste chelie Nataliei i-a crescut f tarziu, obiectele cu mana le-a apucat si manuit binisor mai tarziu decat sora-sa, iar Silvia e si a fost intotdeauna mai indemanatica decat Natalia (raportat la aceeasi varsta). Dar eu (si toata lumea) le consider copii normali pe amele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

CRISSY, nu te mai stresa! sunt de acord cu LAVI, nu exagera, o sa faca si micuta toate lucrurile, in timpul ei...trebuie sa fii optimista, se vor rezolva incet, dar sigur!

 

LAVI, tinem pumnii sa nu te mai amane, sa scapi luni de griji! bafta mare, si gandeste pozitiv![pup]

 

Cu racelile de sezon si noi le tinem lant, m-am saturat de muci si tuse...va dorim sanatate , ca-i mai buna decat toate...

 

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005

serban

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu intarziere , urez

LA MULTI ANI! Amaliei, lui Iris, lui Vladut, Iuliei, lui Mihai, lui Alex si lui Rachelid="red"> !! sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de cei dragi![cor][bum]

 

flavi a avut la gradi schimb de experienta vineri, si rolul ei a fost de tufanica. asa ca pe langa rochita, tati a alergat dupa tufanele, pe care nu le-a prea gasit,ca atare la 7 dimineata impleteam la o coronita din ceva flori de toamna, dar nu tufanele.

 

andru urla, tipa, dar ne si iubim, asa ca suntem in regula.

 

Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]

 

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetataid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, fac nota discordanta cu restul si nu-ti zic " nu te mai stresa". pt ca stiu ca as face exact ca tine. si pentru ca e mare riscul, daca nu faci asa, sa te invinovatesti mai tarziu ca n-ai facut.

totusi sa nu exagerezi si aici nu-mi pasa de tine, ca sa zic asa, ci de copila, sa n-o obosesti.

ca mesaj de imbarbatare ref la cei nascuti inainte de termen, iti dau exemplul gemenilor nascuti la 7 luni ai prietenei mele, 1,700 si 2,200 kg, imi pare ca au fost mereu cu cateva luni in urma celor nascuti deodata cu ei, dar deja nu prea se mai vede asta. si vor ajunge la 18 ani, poate cu cateva luni de viteza de reactie in urma celorlalti:))), ceea ce este , fireste, complet si ridicol de irelevant:)

deci ingrijoreaza-te dar nu innebuni. fa exercitiile cu micuta dar nu o epuiza.

 

alinus, cum stai cu somnul?

 

nichita a luat titlul de mister la gradi. sa va pove cum: in ziua anuntata pt concursul de miss/mister si parada de moda eu am uitat. dap. nu numai ca nu l-am invatat sa spuna o gluma (asa trebuia), dar l-am trimis si in trening cu genunchi deja formati in bumbac:) la gradi. asa, de zi cu zi. cand ajung seara sa-l recuperez si vad colegii lui apretati si rochitele cu tul pe umerasele cu care fetitzele se intorceau acasa, sa-mi vina rau.

una dintre educatoare: : "nichita e Mister!" si apare si maimutoiul meu cu treningul lui desantat peste care avea o banderola alba:)

nu inteleg cum:)

pai voturile au fost de la copiii de sex opus, nu de la personal. aaaaa. si se pare ca fetitzele n-au punctat, vrajite de charisma maimutoiului, ca nu s-a prezentat pt parada modei si nici gluma n-a spus.

dar cica a improvizat. a executat mers perfect de fotomodel. cu semipirueta cu tot. educatoarea a fost convinsa ca l-am invatat acasa, dar nu intelegea de ce nu i-am dat si hainute frumoase. deci nu l-am invatat nimic, pacatele mele, am uitat complet de concurs, nu stiu de unde a vazut, o fi prins ceva fashion channel la ma-sa mare ca ea se uita la asta sau a vazut la alti concurenti in ziua respectiva. dupa mers trebuia sa se opreasca sa spuna o gluma la microfon. nu invatase niciuna, repet. asa ca cica a spus o fraza aiurea " barza are picioare lungi" si s-a pus pe ras isteric singur. rezultatul vi l-am spus.

fiecare grupa a avut cate o miss si cate un mister, votati de copiii de sex opus din toata gradinita, nu doar din grupa. nichita nu numai ca a iesit la grupa lui, dar a avut cele mai multe voturi de la fetitze, dintre toti misterii pe grupe. 5 grupe cred ca sunt. ba nu, 6 grupe.

cred ca a castigat cel mai mult din toata gradi pt ca este foarte dragutel zi de zi, banuiesc ca de-aia il plac fetele. dragutel in sensul de altruist. iar in ziua concursului, nu s-a jenat deloc pt tinuta lui fiindca el e complet indiferent la haine. eu ii iau imbracaminte draguta pt ochiul meu si al altora. fiu-meu nu observa nici daca l-as trimite in pijama. pe cuvant. in afara ca nu-i plac nasturii, alta constienta la nivel de outfit nu are. poate a fost mai bine ca am uitat ca cica saracii colegii lui care au venit scrobiti au plecat unii plangand acasa ca n-au castigat nimic. asa e cu concursurile astea.

i-am atarnat panglica de mister la el in camera, pe el il doare undeva, eu sunt foarte mandra, zici ca cine stie ce-a facut.

 

 

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, felicitari din suflet poetului ![pup][pk]Uite asa, copiii iar ne demostreaza cat sunt de sinceri si de puri, vad dincolo de aparente. Bravo !

 

Si eu m-am simtit tare mandra sapt trecuta de flavi, cand am auzit dintr-o alta sursa, da d-na de dans de pa Palatul copiilor ar fi zis ca flavi, desi e cea mai mica din grupa, e si cea mai buna. [olala]Om vedea, dar mi-a crescut inima cat un pepene!

 

crissy, stiu ca e greu cand puiul nu e in regula.cand flavi s-a taiat la obraz, efectiv am avut un rau fizic, doua saptamani numai am plans si m-a durut capul. acum vad ca pare mai bine, am mai citit diverse, m-am intalnit si cu o colega care a zis ca a avut si ea la fel , chiar si cu muschiul taiat(la flavi nu e)si, desi o cunosc de 10 ani, nu am remarcat nimic pe obrazul ei.asa ca am zis Doamne ajuta, putea fi cu mult, mult mai rau!

 

Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]

 

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetataid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca trebuie sa recupereze alea 2 luni, de aia facem exercitii. Plus ca a fost pe ventilatie mecanica timp de 6 zile --> muschi atrofiati. De aici obsesia dr. de a o tine cat mai mult pe burta.

Ea se prezinta bine, la capitolul greutate si socializare (fie cu papusa, fie cu tati sau Elise, numai cu mami nu[:I]) stam bine[:)].

 

Cami, pana si eu am obsesia cu buzele pe frunte, desi nu am patit ca voi... La mine cred ca asta e un semn de dragaleala, mai ales la capritza mare care nu mai sta la tinut in brate, pupici, chestii bebelusesti

 

Lavi, isi tine capul bine si urmareste si jucariile, dar nu o facea inainte de a ne zice dr. ce ex. sa facem.

 

proadelina, bianca, anda, mara, [pup]

 

In avans urez La multi ani Mariei de tunsulica! [pup]

 

Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaid="red"> super poetul, bravo lui! La Natalia in grupa tot asa, cel mai popular baietel e unul mai cuminte si mai putin violent, care se joaca si cu baietii si cu fetele.

 

CristinaNid="red"> superbe fetite ai! Mi-ai facut pofta si dor de bb mic de nu se poate!

Declar ca Beatrice se comporta ca un bb de 3-4 luni nascut la termen, deci as zice ca e in grafic. Gandeste-te ca in primele 2 luni ea s-a chinuit sa supravietuiasca in afara burticii vremea pe care trebuia sa o petreaca in mult mai confortabila burtica.

Si eu zic: spor la exercitii, dar cu relaxare si voie buna, fara stres, pt ca Beatrice se prezinta foarte bine!

 

Pe mine a inceput sa ma ia de aseara gatul, simt ca vreau ma impusc. Fac gargara la greu si iau vit C, am vrut sa iau ceva pastile specifice de gat dar am citit pe prospect ca interfera cu anticoagulante, halucinogene si alte nebunii ce ar trebui sa primesc eu maine, deci o dau mai pe naturiste.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, nu pot sa cred...deja zic ca organismul tau nu vrea sa faca operatia si baga actiuni de natura sa saboteze treaba. maine te duci direct la anestezista plus doctor, le scoti limba si abia dupa-aia mai vedeti daca incepi cu branula, ca iar te pregatesti nemancata juma de zi..

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

mai apar si eu din cand in cand.tin sa le urez sarbatoritilor de pana acum tot binele din lume, sa aiba o copilarie fericita, sa fie sanatosi.

 

am o gramada de dileme.

cancerul este ereditar?mama lui sorin a avut, tatal meu acum...

 

in alta ordine de idei, la noi gradi se termina pe 23.ar fi cred singura data cand le poate duce d. colegilor dulciuri la gradi/scoala.tre sa testez terenul sa vad ce este permis.

 

am descoperit ca nu mai sunt locuri de joaca in berceni, o gramada s-au desfiintat, unde a serbat Sarah anul trecut s-a inchis, in grand arena e minuscul, in sun plaza idem,cel de langa casa poporului unde nu ii placea lui noki s-a inchis, pe vremea asta nu avem ce face cu copilul.exceptand plimbarea cu metroul[:D]

 

Anda sa ma anunti cand deschizi astro-site.

 

va pupam

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy, chiar ma gandeam la voi zilele trecute, ma bucur ca ai postat. Filmuletele cu Bea sunt delicioase! Eu iti inteleg trairile si tot ce pot sa-ti spun e sa le iei pe rand: adica, concentreaza-te pe Bea acum si daca totul o sa mearga bine cu ea, sunt convinsa ca starea ta de spirit se va imbunatati si o sa ai timp sa vezi si de tine. [pup] si [flo]

 

Lavi, tin pumnii stransi sa scapi odata de operatie, sa nu mai ai piedici, si sa fie totul bine.

 

Anda, pai tu te miri?? Poetul nu numai ca e un copil foarte frumos, dar personalitatea lui il face cu atat mai atragator. Manca-l-ar mama pe el de Mister! [pup]

 

Miri, imi pare rau sa aud de tatal tau... [grup]

 

Noi am avut un sfarsit de saptamana foarte incarcat, sarbatori, si zile de nastere, si plimbari, si cumparaturi... Am trimis in contul comun poze recente. Mi-au prins bine cateva zile libere. De maine intram iarasi in rutina.

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...