Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dumnezeu atotstiutor si liberul arbitru


conchita

Recommended Posts

Si mie mi-a placut explicatia Doinei, cea cu sfintii care stau marturie ca omul poate sa ajunga aproape, aproape de Dumnezeu [flo].
Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui fdoina dar ce te faci cand Ioan Botezatorul ii contrazice pe carturari?
Important e ca Ioan Botezatorul nu-L contrazicea pe Dumnezeu ;). Scrupulosii, da.
Citat:
asta nu-i explicatia Doinei
da' copiilor ce le zici cand iti spun "aaa, multumim ca ne-ati explicat, doamna!" Le zici "nu, mai, nu v-am explicat io, v-au explicat sotii Maria si Florin Gardin" :)). P.S. Voi cum va simtiti acum, dupa atatia ani de discutat (aproximativ in aceeasi formatie) pe SC? [:)] Stiti ca eu am inceput sa ma simt bine si relaxata? Cunosc de atata timp pe Doina de ex, incat, chiar daca sustinem idei diferite, ma simt asa, ca intr-o discutie cu prieteni, imbracati in blugi si insirati pe perne raspandite pe covor :). Bine, ma mai fac uneori ca am nevoie la baie (ca sa tzip oleaca intr-o perna :))))))))) dar, cand ma intorc, sunt deja iar relaxata. Voi? [:)]
Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, Denizel draga, simt asa cum se ridica valul de ceata ca mai apoi sa dau de o ceata si mai densa [:D] Se intampla atat de repede incat nici timp sa postez n-am :-))Se prea poate sa ma repet uneori, asta inseamna ca: ori nu m-a convins o eventuala discutie anterioara ori m-a convins ca mai apoi sa apara elementul x care anuleaza convingerea anterioara aparitiei lui.[:D] Eu sunt complicata, stiu. Dar nu sunt atat de complicata ca explicatiile Doinei :-)) care, de cate ori mentioneaza cuvintele ´´sfintii parinti´´ eu deja am in fata tabloul: niste batranei cu barba care stau ei asa frumos la o masa cu cartile in mana si se contrazic pana cad la o intelegere. Lucru care poate sa dureze.Ani buni. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma infior deja. doamne pioase si credincioase, sau morale si etice, merg diafan mai departe, neprecupetind nici macar o privire spre cea trantita la pamant de bolovani si scuipati. ba, zambind sagalnic lu' bully. ma intreb unde am nimerit si de la cine cer eu sfaturi si pareri despre omenie si credinta. nu cred ca am nimerit bine. eu astept rezolutia moderatorilor si daca nu se intampla nimic, voi ruga inchiderea subiectului. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, imi cer eu scuze pentru ce ti s-a intamplat la topicul meu. din pacate, nu am autoritatea sa matur pe zona, deci te rog accepta scuzele si nu renunta la discutie. esti binevenita, te exprimi civilizat si decent si consider ca putem dialoga in contradictoriu pastrandu-ne omenia si bunul simt. vad ca moderatorii inca aleg pozitia elvetiana in cazul asta, pacat. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ca incepatoare la SC, m-am simtit tare bine la topicul asta, pana acolo incat m-am hazardat pana si la explicatii propri :)chiar cu riscul sa radeti de mine - ceea ce demonstreaza inca odata ca am fost foarte relaxata si bucuroasa ca am cu cine dicuta despre ce ma preocupa de ceva vreme:credinta in Dumnezeu. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Eu sunt complicata, stiu. Dar nu sunt atat de complicata ca explicatiile Doinei :-)) care, de cate ori mentioneaza cuvintele ´´sfintii parinti´´ eu deja am in fata tabloul: niste batranei cu barba care stau ei asa frumos la o masa cu cartile in mana si se contrazic pana cad la o intelegere. Lucru care poate sa dureze.Ani buni. :-)
adica ai prejudecati mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , [gravi] 35+ [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Eu sunt complicata, stiu. Dar nu sunt atat de complicata ca explicatiile Doinei :-)) care, de cate ori mentioneaza cuvintele ´´sfintii parinti´´ eu deja am in fata tabloul: niste batranei cu barba care stau ei asa frumos la o masa cu cartile in mana si se contrazic pana cad la o intelegere. Lucru care poate sa dureze.Ani buni. :-)
adica ai prejudecati mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , [gravi] 35+ [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Nu. Am imaginatie.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...