Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

Ce ma bucur ca a reanviat subiectul! Dana dupa cum vezi, mai toate am trecut si trecem prin astfel de perioade. La fel cum ti-au spus si fetele, trebuie multa, multa rabdare. Alessio este gelos si de aceea nu te mai intelegi cu el. Este normala gelozia, doar tu trebuie sa fi calma, sa reusesti sa-l intelegi. Si eu am avut probleme dupa ce l-am nascut pe Vlad; Bogdan a fost extrem de gelos, de am ajuns la psiholog, care ne-a explicat cum sta situatia si ca de fapt toate rautatile copilului se datoreaza geloziei, care este normala. Te-as sfatui sa fi cat poti tu de calma, rabdatoare, sa tipi cat mai putin si vei vedea ca va fi mult mai bine. Incearca sa-i oferi cat mai mult timp si sa ii arati avantajele de frate mai mare. Elyanne va naste sora la care i-ai fost nasa? O sa fi matusica? Ma bucur tare mult. Sa sti ca si tu imi pari mai calma, serios.[flo] Somleac ma bucur ca vi-au iesit frumoase martisoarele. Sa mai scrii, ma incarci pozitiv atunci cand scrii. Mira va admir tare mult pentru ca faceti atatea excursii cu copii. Bravo voua! Sper sa incepem si noi sa facem cat mai multe excursii, sa vedem cum ne vom descurca cu timpul si banii.[:)] Adina o sa caut si cartea, filmul il am, dar nu am reusit inca sa-l vad. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mcrmiki
Elyanneid="red"> va naste sora la care i-ai fost nasa? O sa fi matusica? Ma bucur tare mult. Sa sti ca si tu imi pari mai calma, serios.[flo]
align="right" id="quote2">Da, ea este... ce-ai tinut minte [:D] Sa speram ca mai are un pic... deja a trecut DPN si e un pic stresata... in plus o dor toate cele... si spera sa vina odata... sa il urecheze putin cat a chinuit-o [:D] Poate se naste odata cu verisorii, pe 3 martie [:D] Cat despre mine... calma... pana ma infurii [:D] Uneori ajung la limita si nu mai reusesc sa ma inteleg cu ei... dar imi trece repede, si ne impacam... pe asta mizeaza si ei... mai ales Elena (care nu se lasa impresionata).
Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marimar Multumesc mult pt raspuns, m-ai linistit putin.Eu urmeaza sa nasc la sfarsitul lunii iulie sau inceput de august.Nu stiu unde o sa nasc pt ca urmeaza sa ne mutam.Oricum o sa fie undeva in Insula de Nord.Probabil pe langa Auckland.Deocamdata ma simt bine, nu am avut probleme cu sarcina si nu am avut greturi sau alte stari neplacute.Ma ingrijoreaza ca am fost trimisa la analize si mi s-a spus ca doar daca e nevoie ma mai cheama sa ,,le citeasca,,.Nu am primit nici un fel de vitamie, acid folic sau ce mai stiu eu ca se ia pe parcursul sarcinii.Oare trebuie eu sa cer?? Am un eco pe 11 martie(la 19 sapt) si altul la 7 luni daca e totul bine. Eu m-am lasat in voia lor, ca sa zic asa,cum au zis ei asa am facut.Sper sa fie bine pana la final...mai ales ca e prima sarcina si am trecut de 35 ani Am incercat sa trimit PM, dar nu merge... Multa sanatate si numai bine.Sa va traiasca copilasii si sa aveti parte numai de bucurii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana, La Multi Ani pentru Mihai si Andrei ! Sa creasca mari si sa fie fericiti ! Imi pare rau ca nu ne vedem, sper ca data viitoare cind mai venim ! Noi am inscris-o pe Romana la scoala, sa inceapa din septembrie desi nu va avea inca 6 ani si 5 ani si 11 luni. Aici se poate. In NZ ar fi fost deja la scoala de la 5 ani !!!! Mamici,mai scrieti ca mi-e pofta sa va citesc, cum va descurcati, ce mai zic si fac copiii? Ce carti le mai cititi? Ce citesc cei mari a tai Somleac ? ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda .......... Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile ! We do not INHERIT the EARTH from our ancestors; We BORROW IT from our CHILDREN" ( Native American Proverb)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karla nu stiu de ce nu merge cu PM, o sa incerc sa-ti trimit eu insa verifica daca ti-e activat . Ai o moasa la care mergi? Intreaba moasa si dr de familie despre acid folic, oricum se ia inainte de sarcina cu 3 luni si in primele saptamini de sarcina doar. In rest nu ti se va recomanda nimic decit daca ies carente la analize ( la fier sau altceva). Multa sanatate , o nastere fara probleme si un bebe sanatos, papacios si somnoros. ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda .......... Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile ! We do not INHERIT the EARTH from our ancestors; We BORROW IT from our CHILDREN" ( Native American Proverb)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karla nu ti-e activat pm-ul, intra pe contul tau si activeaza-l. ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda .......... Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile ! We do not INHERIT the EARTH from our ancestors; We BORROW IT from our CHILDREN" ( Native American Proverb)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim furmos pentru urari [flo]

 

Azi o sa sarbatorim doar cei ai casei... pt. ca sunt raciti... la fel si picii care trebuie sa vina... amanam pana duminica.

Promit ca o sa pun si niste poze cat de curand...

 

 


Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyanne, la multi ani gemenilor[flo] Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei:)

 

Eu ma pregatesc de nasterea lui nr 4., e un baietel, pe la sf lui aprilie. Ceilalti sunt f entuziasmati, abia asteapta sa-l ingrijeasca.. Acum cateva sapt isi faceau planul.. fetita imi spunea: "eu o sa-i pun bluzita si sosetelele" si baiatul "iar eu o sa-i pun pantalonasii".. Dupa care i-am intrebat pai si eu ce mai fac..?

Mi-au zis f aspru: " tu il schimbi de pampers si-i dai sa manance..".. Poftim... ce sa mai zic acum, toate-s aranjate..[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur ca suntem mai active!

Elyanneid="red">, in primul rand le doresc lui ANDREI SI MIHAIid="blue"> LA MULTI ANI, FERICIRE SI SANATATE [s], sa va bucurati de ei, sa fiti fericiti cu totii. Imi pare rau ca sunteti bolnaviori, va doresc insanatosire grabnica. Cum faceti cu cadourile de ziua copiilor? Pana acum un an fiecare primea cadou de ziua celuilalt, inclusiv de ziua noastra. Apoi le-am explicat ca fiecare trebuie sa primeasca de ziua lui si acum se multumesc si cu cadouri mai mici. Asteptam pozele.

Macrinaid="red"> iti doresc sarcina cat mai usoara. Cand ai timp sa ne povestesti mai multe despre voi, cum va descurcati, cine te ajuta. Se pare ca nu aveti probleme cu gelozia, cel putin momentan.

Marimarid="red"> asa devreme la scoala? Cum se descurca copii cu limba? Dar tu?

Noi de ieri am inceput gimnastica, mai precis, Bogdan si Vlad. Au fost tare incantati, sa vedem cat ii tine, oricum fac destula miscare acolo. Langa sala de gimnastica este si bazin de inot, Bogdan insista ca vrea si la inot, asa ca trebuie sa-l inscriem si la inot. Cu cat mai multa miscare, cu atat mai bine. Ma bucur ca vine caldura si o sa stam mai mult pe afara. Eu am inceput sa le citesc copiilor din "Biblia povestita copiilor" si sunt tare incantati. Tot timpul se roaga de mine sa le citesc mai mult. Bogdan citeste, dar trebuie sa-i dau carti cu scrisul mai mare si mai colorate si asa citeste cu placere, altfel nu prea. In rest nimic nou, copii ma streseaza cu tipatul, se cearta, se lovesc, de ma dispera. A... am uitat sa va spun ce fac ei cu placere: joaca septica americana, toti trei, sa vedeti ce amuzant este Alexandru, cum il invata fratii cifrele. Asa dragut este seara, inainte de baie cand vine la mine si-mi spune: hai sa jucam o tura de septica.[:-)))]

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...