Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

[s] Andrei si Mihai. eliana sa-ti trasca baieteii sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii. Cum v-ati sarbatorit? Ce face surioara ta? a nascut?

Dana, imi pare tare rau pentru voi. SA stii ca nu prea ai ce face in cazul unei gastroenterita. Virusul isi face de cap. ai grija sa bea lichide, de oricare, chiar si in cantitati mici, cu mancarea va mai trebui sa ai rabdare, nu-ti face griji daca o refuza.

Adina, au si in Austria un fel de Vorschule ca in De? sau Romana intra in clasa I normala? ..........eu sa spun drept n-o vad pe Daria mea la scoala[:D]. Stie din litere, numere si stie sa-ti scrie numele dar atat. Sa deseneze curcubee si inimioare asta e placerea ei.

Macrima, bine ai venit si sarcina usoara. sigur cei mari se vor bucura cand va venii bebele. Sunt destul de maricei ca sa devina gelosi. Vei avea ajutor de nadejde.

Miha (Mcmiki) si noi avem o biblie pentru copii sunt 365 de povestioare scrurte de cate o pagina. David e incantat si-mi cere in fiecare seara sa-i citesc numai din cartea aceea.......mai ales partea cu David[:D]. Si eu citesc acum Biblia. am primit-o de Craciun "Biblia sub forma de roman". am citit mai mult in vacanta, de atunci nu prea ajung sa o i-au in mana.

noi suntem cu skiatul acum, cat se mai poate. David e vad pasionat ii place mult. Samabata si duminica el si tata-su au participat la un concurs de ski. A fost tare dezamagit ca nu a ajuns pe podest, dar totusi a primit 2 medalii si un cristal de care e tareee mandru.

in rest David si Daria merg o dupa-amiaza la sport (in plus decat ce fac la scoala). Pe 1 Mai David are prima intrecere cu o alta scoala dintr-o alta localitate). Mi-ar fi placut tare mult sa pot sa-i dau la inot. Dar bazinul e destul de departe si cu programul lor asa de imprastiat nu stiu cand sa mai ajungem si acolo. Vara e super avem balta langa casa[:D].

 

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O intrebare pt ca ati trecut prin expierienta aceasta: conteaza grupa sanguina a sotului sau doar RH -ul? Aici, in NZ nu vor sa stie nici de Gr si nici de RH, adica nu am putut obtine o trimitere pt sot.Au spus ca dupa ce nasc se iau masurile necesare daca este cazul...pt ca nu conteaza :( (??).Oricum imi fac griji pt ca stiam ca trebuie aflata din timp (in)compatibilitatea...sau nu???

Multumesc mult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PT MARIMARBuna!sper sa nu se supere mamicile ca le-am ocupat spatiul cu mesajele mele si nci tu daca te mai intreb cate ceva.

IMI SPUNE CA NU ACCEPTI PM,poate nu e activat...

Multumesc mult pt raspuns!

Urmeaza sa merg la un alt spital si o sa intreb acolo daca au pe cineva care se ocupa de mine,sa nu mai patesc ca aici(nu mai erau moasele ,,disponibile,,)si vb de fiecare data cu cine nimeream in spital.

Am cautat pe net si am intrebat si la dr de familie daca pt copil trebuie sa fac vreun demers pt ,,alocatie,, (sau cum se mai numeste ...)insa nu stie nimeni si nu am gasit nici pe net.

Este posibil sa nu existe in NZ??? Stiu ca in majoritatea tarilor exista ...

Ai primit cand ai nascut aici? Multumesc mult si o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karla, eu stiu ca daca mama are RH pozitiv nu conteaza. La analizele de singe pe care le faci in timpul sarcinii se depisteaza si RH -ul mamei, asa ca ei stiu probabil deja ca tu ai RH pozitiv.

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

 

..........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

id="green">

We do not INHERIT the EARTH from our ancestors; We BORROW IT from our CHILDREN" ( Native American Proverb)

id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karla

am reusit sa iti trimit PM.

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

 

..........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

id="green">

We do not INHERIT the EARTH from our ancestors; We BORROW IT from our CHILDREN" ( Native American Proverb)

id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI MAMICI SI DRAGI FEMEI!

 

KARLA e absolut necesar sa se stie RH-ul sotului doar in cazul in care tu ai RH negativ....asa cum zicea si Marimar. Daca ai RH-ul pozitiv nu conteaza.....daca grupele sanguine sunt diverse, in cel mai rau caz copilul poate sa faca putin icter.Eu asa stiu. Tu ce RH ai?

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de intreaga familie [flo][flo][flo] Multumesc inca odata pentru urari. [pup] Mira, in sfarsit a nascut si surioara. Pe 7 martie, un baietel de 4 kg. E frumoooos, blod, cu ochi albastri (si cred ca asa ii si raman). Sunt bine... un pic dezorientati amandoi, ca dupa nastere [:D]
Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04), [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR, SANATATE SI FERICIRE VA DORESC !id="red">

Elyanneid="red"> sa-ti traiasca nepotelul, sa fie sanatos si sa va bucurati cu totii de el. Mare flacaul, cum se numeste? Cum se simte sora ta? A nascut normal? Si eu voi avea o nepotica de la sora mea, peste - saptamani, mai am o nepoata, dar este mare, are 14 ani. Ma bucur ca stam aproape, o sa ne vedem des si o pot alinta toata ziua, de-abea astept.

Eu am fost tare incantata zilele astea. Vineri am fost la serbare la Bogdan, la scoala, a fost frumos, la un moment dat mi-au dat lacrimile. Azi am primit de la baietii mei flori, felicitari, diploma de cea mai buna mama, mi-au dat lacrimile iarasi la Vlad la gradi dupa ce am primit poza si o diploma de cea mai buna mama. De la Alexandru am primit o poza si o inimioara pe care a lucrat-o el. M-am simtit azi o femeie tare iubita, m-au pupat si mi-au facut declaratii de dragoste.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...