Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

Elyanne sa-ti traiasca nepotelul. Ce nume i-au pus micutului?

 

Voi cum v-ati sarbatorit de 8 martie, ce cadouri ati primit.

 

Eu am fost vineri la Oroshaza la un fel de spa, cu fetele de la lucru. Luni am avut serbare la Matia, un fel de lectie deschisa, dar nu prea a fost mare lucru ca multi copii au plans si nu au vrut sa stea decat in bratele mamei. Matia era tare amuzat ca o colega era imbracata in costum popular. Tot imi arata fetita , nu era atent la cantece si activitati.

De la sot am primit un set de uleiuri aromate de baie. De la Alex un puzel cu mesaj secret, de la Daria colier cu medalion din paine facut de ea, de la Vic 2 palme si un pumn.

 

Miha ce cadouri frumoase ai primit.

 

Am vazut pe un post TV o femeie care avea 20 copii. Doamne ce m-a impresionat, nici nu m-am putut uita la emisiune. Cel mai tare m-a atins modul cum si recunostea ea imediat dupa voce, ufff cat de mare trebuie sa fie sufletul femeii aleia.

 

Cred ca ma pun sa citescid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim muuuult [pup]

A nascut normal, fara epidurala (daca inceputul a fost leeeent, sfarsitul brusc si ditnr-o data n-a mai fost timp de epidurala).

Iar despre nepot este bine facut... are 4 kg la 50 cm (nu e pufos, dar n-are nici doua bete de picioare ca ai mei copiii [:D]), iar numele: Radu Andrei

Ieri au ajuns acasa, l-am vazut in sfarsit live, nu doar in poze... are falcute si e atat de blond si roz-rosu la fata (din cauza icterului)... ca un pui de neamt [:D]

 

 


Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELYANNE sa-ti traiasca nepotul si refacere rapida mamicii. 4 kg!! Oricum e bine!! Alessio avea 3,680 la 51 cm si parea asa dolofanelll. Apai la 4 kg. Papa tzatzi?id="teal">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... bine v-am regasit![:D] noi suntem bine sanatosi si voiosi.

Toata lumea se intrece in obraznicii, dar le luam cum vin cu rabdare si incercam sa-le intelegem cat mai bine.

Felicitari pt nepotei, nepotele si pt viitoarele mamici.

Sanatate tuturor si multa rabdare.[pup]

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)id="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana felicitari pentru nepotelul cel mare si tie cu intarziere "La multi ani" multa sanatate fericire si putere. Deci nepotelul si-a ales ziua lui de aniversare. N-a vrut sa se serbeze nici cu verisorii si nici s-o astepte pe matusica[:D]

 

In rest si noi pe aici, asteptam primavara. Azi mi-am facut curaj si am ascuns[:D] hainele si incaltarile de iarna, cu toate ca ieri m-a nins bine de tot, iar azi de dimineata a trebuit sa curat parbrizul de gheata ca sa pot pleca cu masina.

 

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karla07, in mod normal, daca sotul ar avea RH pozitiv, tu avandu-l negativ ar trebui sa ti se administreze imunoglobulina anti-D . Imunoglobulina anti-D se administreaza standard o data in saptamana 28 de la ultima menstruatie si apoi 72 ore postpartum (aceasta ultima doza se face doar daca copilul este Rh pozitv).

 

Sarcina usoara si o nastere asemenea!

 

Ana-Maria [mamica] de 4 poznasi: Ioan(2000) ,Alexandru(2002)[duel], Maria(2005)[zana] si Stefan(2009)[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si eu sa fac prezenta din nou la mamici de mai multi puiuti. De acum sunt oficial o mamica de 3 puiuti. Baby Jane s-a nascut pe 2 Martie, asa ca 2 saptamani suntem o familie de 5 :) Deocamdata nu vad mare diferenta intre 2 si 3 copii, Baby Jane e cumintica, doarme mult, plange numai de foame, copiii mari vor sa o pupe mereu, sa o tina in brate, mi se pare ca avem timp mai mult de petrecut impreuna decat in timp ce eram insarcinata.

 

Ma simt extrem de fericita si implinita si ma bucur mult ca pot sa ma altur voua...

 

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

 

POZE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare![:D]Va mai amintiti de mine?[:I]

Acum am vazut subiectul si-am zis sa va salut.Poate reusesc sa citesc din urma sa vad ce vesti mai aveti.Oricum ,sper ca sunteti bine,sanatoase si voi si piticii.

Freedelia,felicitari pt. bebicul no. 3!Sa fie sanatos ,mancacios si somnoros.[olala]

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Storyid="green">

 

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

 

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]

 

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...