Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

Eliana, ai innebunit????Moooor aici de pofta si salivez in valuri! Am de toate in casa doar gelatina imi lipseste si oare unde o gasesc si cum ii zice in germana????[alcool][bang]

 

Mami de Iustin si Shasha v-ar placea si o fetita, nu ( atunci ai grija cu ovulatia si timing-ul ...)? Eu iti zic ca e ok cu 3, asa ma intrebam si eu, cit de greu o fi, dar orice ti-ar zice cineva, daca il vrei din tot sufletul , il faci. Parerea mea e ca cea mai mare diferenta se simte de la 1 copil la 2. Cu 3 ai nevoie de putin mai multa organizare si evident rabdare nelimitata....dar la mine cel putin, rabdarea a crescut proportional cu nr copiilor[:D]

 

-------

mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)

si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

 

..........

Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!

Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ssashenkaid="red"> bine ai venit [pup]

 

Adinaid="red"> chiar nu stiu [:D] Dar vezi ca sunt doua feluri de gelatina granule: una care se pune in compozitie si o incheaga, si alta care se toarna de ex. peste fructe, pt. decor, si care nu intareste compozitia, daca o pui in ea [:D]... eu am facut greseala

Si mai sunt foi de gelatina, care se folosesc stiu ca se folosesc si pentru una, si pentru cealalta...

Uite in poza asta e gelatina foi: http://2.bp.blogspot.com/_-lzTlH6n-ZU/SMVi1n9kUDI/AAAAAAAAAKc/HPNiyo2dQj8/s1600/post-42543-1212008870_thumb.jpg si cred ca denumirea de pe plic e in germana.

Daca dai o cautare, gasesti si cat inseamna gelatina granule in foi ... si invers... pt. ca sunt retete cu foi de gelatina, si retete cu gelatina granule...

 

In postarea de ieri am gresit linkul cu ultima prajitura... am editat acolo. [:D]

 

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sashenka_hid="red"> bine ai venit! Asteptam sa ne dai cat mai curand vestea ca esti insarcinata si apoi ca este si fetita. Oricum, indiferent ce va fi vei fi foarte fericita. Asa cum a spus si Adina, nu mai este asa de greu de la 2 la 3 copii, asa cum este de la 1 la 2 si vis a vis de rabdare sa sti ca si noi avem mai multa rabdare acum decat la primul copil.

Multumim de urari pentr Vlad. A fost foarte fericit de ziua lui si la gradi si acasa, a primit o gramada de cadouri frumoase, era asa de incantat ca nu a vrut sa se culce fara toate cadourile in camera lui. Acum isi fac planurile de Mos Nicolae.

Voi ce mai faceti?

Adinaid="red"> cum mai stai cu astenia? Dar cu cititul?

Miraid="red"> cum a fost de ziua lui Daria?

Sarytaid="red"> si voi v-ati chefuit, cum a fost?

Ce mai stiti de Aditaid="red">?

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcrmiki - multumesc pt reteta de tort ... f bun, cam dulce ce-i drept dar data viitoare o sa pun mai putin zahar. Am petrecut f bine, toate bune si frumoase, iar acum fetele tusesc care mai de care - fac intrecere. Asta e trecem noi si peste tuse. Cateva [url="http://picasaweb.google.co.uk/mihalache.mariana80/Iarna2009#"]poze[/url] . Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad [s], cu intarziere. Miha sa-ti trasca baiatul!!

Sarita La multi ani pentru mezina ta. Fetele tale seamana asa de bine (zic eu) ca, daca nu ar fi diferenta de inaltime ai zice ca sunt gemene.

 

..........va multumim si noi de urari. Copii s-au distrat de minune. au fost pana la urma vreo 15[:D], dar noroc ca apartamentul e mare si s-au impratiat care pe unde. am rugat vecinii de la parter sa fie intelegatori si a fost bine. Daria le smulgea din maini de la colegi cadoul si o zbughea in camera ei la despachetat, musafirii sa se descurce singur[alcool], iar Seline era ajutorul.

Mamabear si Saschenka bine ati venit!!

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamabearid="red"> bine ai venit [flo]

 

sarytaid="red"> [s] La muuulti ani mandrei! [pup] Vazut pozele [:)] ... o familie fericita.

 

Miraid="red"> vazut si pozele voastre [:)] Vad ca fetele au avut o treaba [:D]

 

 

Noi ... nimic nou de raportat...

 

[pup]

 

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamabear, bine ai venit ! Vad ca si tu ai o fetita si restul 3 baieti , ca si Somleac, si Adita... Miki, cu astenia e mai bine ca au fost zile insorite si placute dar nu stiu ce ma fac pina in aprilie cind vine caldura...[alcool][bang] Tare as vrea sa mergem in Tenerife iarna asta dar nu stiu daca reusim, as merge minim 2 saptamini dar din cauza scolii nu se poate [bang][bang] De citit pot mai mult acum, ca stam mai mult in casa , citesc acum o carte de o autoare egipteana, Ahdah Soueif. Mira, felicitari inca o data pt Daria, ce frumoasa e, ce par minunat are si ce tort bun a avut ( cum l-ai facut??). 15 copii in apartament, wow !!!! Sashenca, bine ca ai putere cu copii asa mici, intre ai mei sint cite 4 ani diferenta pt ca eu ii vedeam tot bebei pina pe la 2-3 ani...si nu ma vedeam cu 2-3 bebelusi care nu ma inteleg, in plus vroiam sa petrec cit mai mult timp cu fiecare in parte, sa ma aiba numai pt ei timp de 3-4 ani, mai ales ca nu am avut niciodata nici un alt ajutor in afara de sot. Succes la fetita ! ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda .......... Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi, [si-eu] Sunt si eu [mamica] in al [9cer] de doi [copil][copil] cucuieti: ALESSIO (nascut pe 07.06.2008)[pk] si MATTIA (nascut pe 21.10.2009).[pk] Inca incercam sa ne acomodam la viata in 4, unul cu celalalt,[alcool] mai ales Alessio incearca sa se obisnuiasca cu noul membru al familiei. De cand a venit Mattia, Alessio a devenit foarte rebel, foarte rau, nu mai asculta de nimeni, arunca, bate, nu mai mananca , ca de obicei.[q][q].....in primele zile cand am venit de la maternitate, ptr 5 zile nu a manacat absolut deloc mancare[bang].A vrut doar lapte. Ma speriasem de numa'!Ne este enormmmmm de greu cand Alin, sotul, este de noapte la munca......ne luptam cam 3 ore sa adormim.[bang]Cand il adorm pe Mattia, Alessio face galagie si-l trezeste pe Mattia.....cand il adorm pe Alessio....se trezeste Mattia si incepe sa planga si asa il trezeste pe Alessio si uite asa o luam de la capat.[q][bang] Toata noaptea stau si ma uit pe camera de supraveghere la Alessio sa nu se treasca....atat timp cat ii dau sa manance lui Mattia...si invers[alcool].....sunt stresata ca atunci cand ii dau sa manance lui Alessio....ca Alessio mai bea lapte noaptea... sa nu se trezeasca Mattia....si uitee asa pana dimineata.[bang]e greu tare, uneori simt ca o iau razna.....nu vreau sa cer osanda lui D-zeu dar ....ah...sunt multeee de povestit dar poate incetul cu incetul ne vom cunoaste.....totusi sa am timp sa intru pe net![bang] Am vazut mamici eroineeee cu 4, 5 copii.eu nu stiu fetelor cum faceti dar credeti-ma ca meritati sa vi se ridice o statuie!![pup]
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"]DANA [mamica] a doua minuni: [copil]ALESSIO si [bebic] MATTIA[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)[/url] A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...