Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

Sarytaid="red"> ma bucur ca ti-a placut tortul. Ultima data l-am facut la ziua lui Vlad cu jumatate din portia de zahar si mi s-a parut potrivit de dulce. Ma bucur ca v-ati distrat la ziua Antoniei, foarte frumoase fetele, o sa aibe tata de lucru cand cresc. Cum se inteleg intre ele? Cum va simtiti? Multa sanatate va doresc.

Mamabearid="red"> bine ai venit! Te asteptam sa mai povestim cand ai timp.

Miraid="red"> ma bucur ca v-ati distrat si voi, faine pozele. M-am distrat cand ai povestit faza cu, cadourile, la fel este si la noi. Si la noi sunt in general aprox.15 copii, plus parintii lor, doar ca sigur este mai mare taraboiul, predomina baietii.

Adinaid="red"> ma bucur ca iti faci timp de citit, eu nu am mai apucat de vre-o 3 zile. In Tenerife as merge si eu, cazare avem, dar tre sa vad cand sunt biletele de avion mai ieftine. Sa ne mai pui cateva poze cu copii cand ai timp, sunt curioasa cat au crescut. As mai pune si eu cateva, dar nu mai stiu cum.

Danangieid="red"> bine ai venit! Sa-ti traiasca copilasii, sa va bucurati de ei. Un timp iti va fi destul de greu pt. ca sunt micuti amandoi, dar cu calm si rabdare cred ca vei reusi. Alessio sigur este gelos pe Mattia, de aceea se comporta asa, sfatul meu ar fi sa stai cat de mult poti cu el, sa il bagi mai mult in seama, sa-i arati ca el este avantajat ca-i fratele cel mare: uite bebele nu stie nimic, tu il vei invata tot ce sti. Atunci cand alaptezi bebele, ii poti citii lui Alessio, incearca sa fi cat mai calma, rabdatoare, stiu ca nu este usor, prin astea am trecut si eu dupa ce am nascut al doi-lea baietel. Imi pare rau pentru ca atunci nu i-am inteles asa de bine gelozia si am fost destul de nervoasa, am mai tipat pe el, ii mai trageam cate o palma si el saracul facea multe din gelozie. Daca as putea da timpul inapoi as incerca sa fiu cat mai intelegatoare, calma, rabdatoare, ceea ce te sfatuiesc si pe tine. Sa sti ca starea ta se transmite la copii. Cand l-am nascut pe Alexandru a fost mult mai bine si nu am mai avut problemele pe care le-am avut cand l-am nascut pe Vlad.

Ce mai fac copii vostrii? Cum se mai distreaza? Ce le aduce Mos Nicolae? Eu nu mai am idei ce le-as putea lua, ceva constructiv, nu vrea sa le iau mare lucru, dar trebuie ceva si aia sa fie musai jucarie ca sa se bucure. Intre timp ei sunt foarte galagiosi, se joaca destul de agresiv, tipa, fac ca toate animalele. Sunt incantata ca le plac cartile, se uita pe cariti si mai fac puzzle. Vlad l-a invatat pe Alexandru sa faca puzzle si acum este tare incantat. Vlad a avut ieri serbarea de sfarsit de an, a fost frumos, a zis o poezie foarte frumoasa, nu a gresit deloc, doar ca s-a vazut ca este putin timid. Au dansat dansuri populare, au cantat, au fost tare draguti.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamicilor! Ma bucur tare mult ca e vineri si a mai trecut o saptamana de scoala, iar de data asta avem 4 zile libere![:D] Cele care au copilasi la scoala, cred ca imi inteleg bucuria: cateva zile fara teme, fara trezit cu noaptea-n cap (pot dormi cat doarme bebe, ca si asa se scoala f des noaptea sa pape) si putem iesi la o plimbare prin imprejurimi. Astazi, dupa ce rezolvam cu temele pt mieruri, trebuie sa o scot la capat si cu dezordinea care ne-a "invadat" (puii mei parca si-au mutat toate jucariile si cartile in living, si totusi nici in camerele lor nu ai pe unde calca), uneori simt ca pierd controlul[bang].Dar cand stiu ca ma asteapta cateva zile mai relaxate, parca prind puteri si am mai mult chef de smotru.

[pup] si numai bine si voua si puiutilor vostri.

 

PS: mi-ar prinde bine niste sfaturi de organizare, mai ales ca cel mic sta mai mult la mine in brate, fetita vrea mereu sa-i dau atentia cuvenita, baietii au nevoie de ajutor la teme etc (nu ma plang, dar as vrea sa simt ca detin controlul). Imi cer scuze, cred ca s-a mai discutat, dar pana reusesc sa citesc 11 capitole din urma...

 

Ana-Maria [mamica]mami de 4 poznasi: Ioan(5.05.2000) ,Alexandru(8.04.2002)[duel], Maria(7.04.2005)[majoreta] si Stefan(25.06.2009)[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamabearid="red"> uite ce am gasit: http://dulcecasa.blogspot.com/search/label/cum%20ma%20organizez , poate gasesti idei interesante aici.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hai ca nu va mai gaseam... sa aduc iar subiectul pe prima pagina, poate asa mai scrieti doua vorbe... Activitate ioc pe aici...

 

Noi suntem bine, sanatosi... de azi, 3 sapt. in vacanta [:D]

Si-l asteptam pe Mos Craciun... La gradinita a venit ma irepede, pt. ca au intrat in vacanta, iar acum duc munca d elamurire ca mai dureaza pana o veni si acasa...

 

[pup]

 

 

 

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu sunt tare necajita. In urma cu 18 zile inima tatalui meu a incetat sa mai bata. A fost la o petrecere, pe care o astepta tare mult si a murit dansand, cei cu autopsia au spus ca a facut infart. Inca suntem socati, nu putem accepta ca nu mai este, ca nu va mai veni acasa, el un om cat un munte, pe care nu l-am stiut bolnav si care nu s-a plans niciodata de nimic. Sunt tare trista, am crezut ca atunci cand va veni momentul sa plece voi fi cat de cat pregatita psihic sa accept ca nu mai este, dar asa cum s-a intamplat nu pot accepta. Anul acesta a facut 60 de ani, a facut o petrecere mare cu toti verisorii lui, a fost asa de fericit, chiar spunea ca cine stie cand se mai intalnesc cu totii. Nici macar pensia nu si-a scos-o de pe card, nu a mai apucat. Imi vine sa urlu de durere, in fiecare moment ma gandesc la el, este crunt.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

CRACIUN FERICIT! Cam tarziu, dar mai bine mai tarziu, decat deloc. Cum vi-ati petrecut sarbatorile? A venit mosul la voi?

Noi l-am sarbatorit pe Bogdan in 23 dec. la u

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce am facut ca am trimis mesajul inainte da-l termina. Va spuneam ca l-am sarbatorit pe Bogdan la un restaurant pt. copii si a fost tare incantat. Pe 24 dec., cand de fapt a fost ziua lui a mai primit o tura de cadouri din partea familiei, apoi seara a venit mosul si au fost tare, tare fericiti, au primit cam tot ce si-au dorit. A fost tare frumos vazandu-i atat de fericiti, intr-o vreme asa de urata.

Voi cum ati petrecut?

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...