Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)


Recommended Posts

Buna sear mamici

Miha imi pare rau sa aud o asa veste trista. Condoleante pentru tatal tau.

cu intarzire [s] Bogdan!!!!!! miha sa-ti trasica baiatul cel mare.

 

In sfarsit am vacanta. mult am mai asteptat-o. De Craciun a fost frumos, ca in fiecare an de Ajun am stat acasa, mergem la biserica, si vine mosul sau christkind aici. copii au fost tare fericiti de cadouri, dar si foarte mandrii de cadourile facute de ei special pentru noi de Craciun. A doua zi am plecat la colindat si ne-am intors abia aseara.

Zilele ramase vreau sa ma bucur de copilasi,sa nu fac nimic[:D]. avem in plan sa mergem la babalceala, la sanius si la ski.

 

[pup][pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamici! Miha condoleante pt tatal tau. Si la noi a fost mare bucurie de Craciun. Am fost cu colinda la bunici, am luat cadourile lasate la ei de Mosul, apoi ne-am intors acasa unde am gasit alte cadouri pt copiii cuminti[:D]. Nici nu mai reuseam sa strang in urma lor ambalajele, cutiile, scartul in care erau puse (a trebuit sa mai dau odata cu aspiratorul in living). Cum spuneam a fost multa bucurie! Apoi, zilele urmatoare musafiri, apoi pregatiri pentru revelion (eu ii spun revelionul piticilor, ca-l petrecem acasa ,si cei mici ne bat numeric[:)]) asa ca nu am mai avut timp de intrat pe DC. E ultima zi din 2009 , a mai trecut un an, cu bune si rele ( mai mult bune[:D]) si sper ca 2010 sa fie cel putin la fel de frumos si de bun. [pup] si inchin in cinstea voastra [pahar]! Sa dea Dumnezeu ca noul an sa aveti numai bucurii si sa fiti fericite alaturi de soti si copilasi! Ana-Maria [mamica]mami de 4 poznasi: Ioan(5.05.2000) ,Alexandru(8.04.2002)[duel], Maria(7.04.2005)[majoreta] si Stefan(25.06.2009)[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La multi ani, mamici dragi de multi copilasi !

 

Noi am plecat in vcanta pe 23 si ne-am intors abia azi (pe 1 ianuarie inca). Mosul a trecut si a pus toate cadourile sub brad (l-a vazut si bona, copiii erau deja in masina), care cadouri au fost deschise abia azi.

Vacanta a fost faina, o sa pun poze.

 

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici,

 

MIHA sincere condoleante ptr tatal tau.E un soc enorm mai ales ca nu era bolnav. Si cum zicea cineva la 60 de ani e inca tanar..[q]. Mama ta cum este?

La multi ani si ptr baietel. Ce bucurie sa primesti atatea cadouri. anul acesta Alessio fiind mai maricel intelege mai multe si tare s-a mai bucurat si el de cadourile primite.

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!! Un an bun, plin de bucurii si impliniri. mcrmikiSincere condoleante pentru tatal tau. Sa va dea Dumnezeu putere tie si mamei tale sa treceti peste aceasta incercare. Waw ce bine a fost in vacanta. Am colindat, ne-am jucat, am facut excursii, ne-am distrat pe cinste. Mai vreau.... Nu mai vreau sa merg acasa si sa ma apuc de teme. [bang]Ce-i aia, cum sa fac aialalta, ma asculti, nu stiu.....cam astea urla la mine in creier de cum intru pe usa. Adita, cum e viata in 7? Anul asta sper sa intru mai des, mai ales ca mi-am luat un laptop si nu mai trebuie sa ma rog acasa de prunci sa ma lase si pe mine la PC. Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna mamici cu mai multi prichindei! Se vede treaba ca noi suntem tare ocupate ca nu mai reusim sa scriem la acest topic, nici nu-l mai gaseam[:D]. Sper sa mai aveti timp sa mai intrati si pe aici, sa mai povestim cum reusiti sau nu sa va impartiti intre cei mici, sot , casa, unele si servici, despre viata de zi cu zi. Pana una alta [pup] si s-auzim numai de bine! si intreb si eu ,ca si Somleac: Adita, cum e viata in 7? Ana-Maria [mamica]mami de 4 poznasi: Ioan(5.05.2000) ,Alexandru(8.04.2002)[duel], Maria(7.04.2005)[majoreta] si Stefan(25.06.2009)[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici! Ce mai faceti? Ma bucur ca va mai faceti timp sa treceti pe aici. Somelac unde ati fost in vacanta? Ma bucur ca v-ati distrat. Danangie cum te descurci cu piticii? Mik asteptam pozele. Voi unde ati fost? Mira ceva poze noi? Cornelia am vazut la alt subiect niste poze frumoase cu voi. Poate le pui si aici. Noi suntem bine. Copii sanatosi, agitati, asteptand vacanta dintre semestre. Eu mai putin bine, nu stiu cum sa fac sa mai uit, sa-m fie mai usor. Nu stiu daca este moment in zi in care sa nu ma gandesc la tatal meu, la tot ce a fost si cum a fost. Am avut un tata de nota 10 si probabil de aia imi este asa de greu, foarte multa lume il regreta sincer. Asta este, cineva mi-a spus ca durerea nu va trece, doar ca ma voi obisnui cu ea. Astept sa ma obisnuiesc. Va pup si va doresc un an cat mai bun! Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mcrmiki
Buna seara mamici! Danangie cum te descurci cu piticii? Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Multumesc de intrebare....cam greu..in sensul ca am avut o perioada de infern ca ne-am mutat....si nu-ti spun cate am mai tras.....dar acum a trecut totul.......pe urma acum vreo 10 zile Alessio a facut amigdalita plus virus intestinal....a fost groaznic...febra mare (39,8), vomitat 3 zile incontinuu orice ii dadeam......diaree o spat....de la antibiotic a mai facut si diaree.....ce mai...a slabit enorm.....s-a schimbat mult si caracterial.....e nervos mai tot timpul......tipa mereu si e rau....de ajunge sa fie violent......acum am inceput sa ma ocup putin sa-i fac anumite activitati sa vad daca asa il mai linistesc putin.....in rest...Mattia, cel mic....a facut azi 2 vaccinuri si a fost destul de cumintel la intepat....a plans putin si gata....putina febra ij seara asta....speram sa ne limitam doar la asta....cam atat....sanatate si voua! Va puppp
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"]DANA [mamica] a doua minuni: [copil]ALESSIO si [bebic] MATTIA[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)[/url] A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce dulci sunt baietii tai si ce bine seamana intre ei. O sa vezi cu timpul va fi tot mai usor, cand va mai creste si Mattia, cand vor avea acelais program,cand se vor juca impreuna.

Miha, poze pun mai tot timpul[:D]. doar ca nu sunt actualizate la semnatura. Intra acolo si le gasesti.

Miha (somleac), te cred si eu visez numai vacante[:D]. De Craciun am stat si noi acasa, cu exceptia ctorva zile de colindat pe la cumnati si socrii si a fost tare bine. M-am bucurat de copii si ei de mine, ca altfel tare ne ducem dorul.

Ana Maria vad ca si nici ai tai nu sunt prea mari. Tu cum te descurci cu 4? cum te imparti cu totii? Ai ajutor? Trebuie dusi fiecare la scoala, gradi?..........ca pentru mine asta e problema mare de viitor. Acum stam la 2 min de scoala. Nici Daria nu are mai mult de 5 min pana la gradi. Dar eu tot vreau sa ne mutam si sa ne luam o casuta. Doar ca trebuie sa fie tot pe aici prin apropiere. Aici nu poti alege scoala. Iar strada noastra e granita. Partea de strada unde stam merg la scoala in spatele casei,iar cealalta parte merg la alta.... departeeeee [bang].

Noi suntem bine. Pana acum am scapat doar cu niste raceli scurte si cu tuse. Ne pregatim de vacanta de ski. Sambata plecam pentru o saptamana in Italia, südtirol unde am fost si anul trecut. Eu una abia astept[pk].

 

v-am pupat.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna seara! Ce mai faceti? Mira gata vacanta? Cum a fost? Noi suntem bine, nu mai suportam frigul, deabea astept sa vina caldura, primavara. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...