Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ZODIA FECIOARELOR **16**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

FECIOARA- 12 septembrie Incapatanarea de care dai dovada te poate aduce in situatia de a avea o discutie aprinsa cu partenerul. Sfatul unui prieten se va dovedi foarte util, chiar daca ti se pare un pic fantezist. Vei avea un dialog cu o persoana cu autoritate si ar fi bine sa ajungeti la un acord. Treburile gospodaresti par a nu se mai termina si deja simti ca nu mai ai rabdare. Putina miscare in aer liber te va face sa te simti alt om.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OBSESIILE ZODIEI FECIOARA - "SA ANALIZAM" Cum e zodia asta? La cate manii (mai mici sau mai mari) are, Fecioara s-ar mai putea numi si "zodia micilor maniaci". [:D] Ce "PASARELE" are? Totul izvoraste din atributele semnului: spirit de observatie (care detecteaza chiar si cele mai marunte defecte), simtul amanuntului, puternice tendinte critice, gandire analitica, dragoste pentru ordine, punctualitate si curatenie, tentatia de a clasifica si cataloga. Toate astea sunt bune in munca, dar in relatii devin destul de enervante. Experta in despicatul firului in patru, Fecioara mai sufera de ceea ce am putea numi: - "obsesia perfectiunii": vrea ca totul sa fie perfect si iti scoate ochii pentru orice fleac, cat de mic - "fixatia restului": econoama, tine socoteala pana la ultimul sfant - "sindromul furnicii": aduna mereu, colectioneaza, stocheaza. Cand face urat? Cu cat imbatraneste, cu atat devine mai tipicara si mai pisaloaga. I se iarta insa multe, fiindca e inteligenta, practica, harnica si devotata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI TUTUROR FECIOARELOR !!! Cu scuzele de rigoare va urez si eu tuturor celor care v-ati sarbatorit sau sarbatoriti ziu sa aveti multa sanatate, o viata plina de bucurii si multa fericire alaturi de cei dragi voua ! Referitor la <aparitia soarelui> in zona fecioarelor ma alatur si eu voua ... astept de mult un semn bun ... mie anul asta mi-a mers foarte prost, mai ales in plan profesional. Nu ma refer la lipsa muncii , ci la conflictele create de unele colege la locul de munca. Bag seama ca invidia e de-a dreptul o boala la unii , din pacate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dianaiulie2009 Referitor la <aparitia soarelui> in zona fecioarelor ma alatur si eu voua ... astept de mult un semn bun ... mie anul asta mi-a mers foarte prost, mai ales in plan profesional. Nu ma refer la lipsa muncii , ci la conflictele create de unele colege la locul de munca. Bag seama ca invidia e de-a dreptul o boala la unii , din pacate.
Draga noastra, nu te-ai obisnuit inca cu ideea ca suntem perfecte si perfectioniste, ceea ce pe unii ii calca pe nervi?! [:D] Ignora-le pe colegele acelea nesuferite! [pk] Tu continua sa-ti faci treaba bine pentru satisfactia ta personala. Stai linistita, ca la un moment dat vor renunta sa te mai tachineze daca le tratezi cu indiferenta. [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FECIOARA- 13 septembrie Este posibil sa faci unele schimbari pe care le aveai in plan de mai mult timp. De asemenea ai putea duce negocieri in care vei da dovada de inspiratie. Starea sanatatii tale se va imbunatati in aceasta perioada. In cazul in care esti implicat intr-o activitate intelectuala, eforturile pe care le vei face, vor fi apreciate la scena deschisa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico
Citat:
citat din mesajul lui dianaiulie2009 Referitor la <aparitia soarelui> in zona fecioarelor ma alatur si eu voua ... astept de mult un semn bun ... mie anul asta mi-a mers foarte prost, mai ales in plan profesional. Nu ma refer la lipsa muncii , ci la conflictele create de unele colege la locul de munca. Bag seama ca invidia e de-a dreptul o boala la unii , din pacate.
Draga noastra, nu te-ai obisnuit inca cu ideea ca suntem perfecte si perfectioniste, ceea ce pe unii ii calca pe nervi?! [:D] Ignora-le pe colegele acelea nesuferite! [pk] Tu continua sa-ti faci treaba bine pentru satisfactia ta personala. Stai linistita, ca la un moment dat vor renunta sa te mai tachineze daca le tratezi cu indiferenta. [flo][pup]
Ba da , m-am obisnuit, numai ca am si eu limitele mele ... deja nu mai rabd nimik din partea lor si le intorc rautatile. Poate nu e bine, dar simt ca paharul e supra-plin. [pup] si o duminica faina sa aveti !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dianaiulie2009
Citat:
citat din mesajul lui guzelnico
Citat:
citat din mesajul lui dianaiulie2009 Referitor la <aparitia soarelui> in zona fecioarelor ma alatur si eu voua ... astept de mult un semn bun ... mie anul asta mi-a mers foarte prost, mai ales in plan profesional. Nu ma refer la lipsa muncii , ci la conflictele create de unele colege la locul de munca. Bag seama ca invidia e de-a dreptul o boala la unii , din pacate.
Draga noastra, nu te-ai obisnuit inca cu ideea ca suntem perfecte si perfectioniste, ceea ce pe unii ii calca pe nervi?! [:D] Ignora-le pe colegele acelea nesuferite! [pk] Tu continua sa-ti faci treaba bine pentru satisfactia ta personala. Stai linistita, ca la un moment dat vor renunta sa te mai tachineze daca le tratezi cu indiferenta. [flo][pup]
Ba da , m-am obisnuit, numai ca am si eu limitele mele ... deja nu mai rabd nimik din partea lor si le intorc rautatile. Poate nu e bine, dar simt ca paharul e supra-plin. [pup] si o duminica faina sa aveti !
nu-ti mai face viata amara pt ce nu se merita![pup] importante sunt altele in viata,sanatatea,familia,copii.... astea trece-le in plan secund [:D] La multi ani fecioarelor care-s sarbatoresc azi ziua de nastere! special pt Doris _Alina[pup][flo] sa aveti o zi perfecta... [url="http:helpsonia.com/povestea-soniei/"]Alaturi de SONIA[floare3][/url] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"]si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3][/url] [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"] si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3][/url] Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit __________________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...