Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(38)


Recommended Posts

sisipisi,inclin sa le dau dreptate medicilor la faza asta....adica daca ma gandesc la faptul ca prima mea SEU a aparut la 2 ani de la operatia de apendicita...apoi timp de 10 ani m-am protejat ca nebuna-ca nu era vremea sa fac bebe....iar cand am demarat proiectul bebe...in 1,5 ani am "reusit" 2 bucatzi SEU...se cam leaga cu ce mi-au spus medicii. ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bruni, analizele sunt OK si histeroscopia pare si ea in regula (nu sunt ginecolog, dar cunosc termenii medicali). Poate are dreptate Sisipisi, merita sa incerci cu un alt embriolog. La 34 de ani ovocitele sunt inca bune calitativ, nu esti low responder, uterul pare OK, trombofilie nu ai, cariotipul normal, spermograma ok, deci NU se poate sa nu reusesti!!! Ai incercat si FIV cu ICSI? Pupici si nu te da batuta![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adria fiv 4(protocol scurt) ,a fost ICSI insa din 10 ovocite fecundate au iesit doar 2 embrioni pe care i am transferat in z3! parerea mea personala este ca produc ovocite multe (28 fiv2 si 18 fiv3, astea cu protocol lung) dar nu de calitate! poate mai e si laboratorul de vina sau embriologul, nu stiu ce sa zic![pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Din pacate boii astia de la romtelecom m-au lasat fara net de cateva zile, asa ca azi am fost sa-mi iua un modem ca deja nu mai suport sa stau fara net.[:)] Bruni,multumesc de intrebare[pup] M-am cam ingrijorat ieri, m-am trezit cu o scurgere maronie pe chilot si am intrat in panica....neavand internet sa ma documentez , am dat la telefoane la toate cunostintele gravidutze sa imi spuna ce o fii, pt ca mi s-a intamplat asta si seara si mai du-te la un ginecolog la ora aia ca nu aveam unde....Intr-un final am gasit un ginecolog care primeste paciente si dupa ora 20, si am dat fugutza la el. Se pare ca m-am ingrijorat degeaba, scurgerea e posibil sa fie din cauza ca un al doilea embrion se pare ca incearca sa se implanteze in mucoasa uterina....asta a fost parerea dr. Dantes . In schimb mi-a vazut clar un embrion care spune doctorul e bine , nu prezinta semne de avort, asa cum am crezut eu....insa nu mi-a zis nimic de inimioara daca ii bate sau nu....poate e prea devreme am facut azi 6 saptamani. Balanta trece-ma te rog si pe mine pe listuta de reusite cu FIV .[pup]....Nu mai vreau sa gandesc negativ....trebuie sa fiu optimista.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor vin si eu cu o intrebare...vii s-a intamplat ca la eco sa vada medicul foliculi ramasi inauntru? Mie ieri la primul eco mi s-a zis si aratat de fapt ca am niste foliculi ramasi acolo, se pare ca am o hiperstimulare asa s-a exprimat medicul. A patit careva asa ceva?....Ar trebui sa ma sperii?....Mi-a mai spus ca atata timp cat sunt insarcinata nu poate umbla la ei....si pe deasupra ia numit si babani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...