Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(38)


Recommended Posts

adria, ce sa-ti zic decat ce-mi zici si tu mie[:)], sa stai in patut si sa iei No-Spa! eu am avut dureri de burtica destule pana in sapt 12, incat luam NoSpa de nevoie, nu preventiv![pup]

 

de Sarbatori ni s-au stricat toate planurile, e posibil sa fiu internata...dr mea a zis ca m-ar interna din sapt 25, care pica pe 21 decembrie! o sa mai negociez cu ea, dar daca trebuie, asta e!

cat despre sotiorul meu, voia sa se duca la schi cu niste prieteni, in Franta, dar cu toate problemele astea, nu mai pleaca nicaieri.

 

[pup]

 

Gabi+21

placenta previa centrala+hematom subcorial (pana ajung la termen, ma intreb ce s-o mai adauga la lista asta!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
pishko, felicitari pt sarcina naturala! "Te stiu" demult, am citit candva capitolele vechi de la FIV in Europa si stiu de reusita ta de la GK.melisa, poate ar fi fost bine ca dr care te-a alarmat in privinta "foliculilor babani" sa iti spuna exact cati foliculi ai si ce dimensiuni au, ca sa fii mai concreta cand le scrii celor de la Wunsch. Daca tot le scrii, spune-le si de scurgere. S-ar putea sa considere ca ai nevoie sa iti suplimenteze progesteronul.Fetelor, eu nu stiu de ce este atata pesimism la topicul asta. Pai inseamna ca eu ar fi trebuit sa o iau razna avand in vedere ce am patit cu sarcina. Maine ar fi trebuit sa il nasc pe Albert. Sigur ca imi e foarte greu zilele astea, dar cred in o a doua sansa de a avea un copil sanatos. Ca sa nu mai zic ca m-am pricopsit si cu o urticarie postpartum la care nu ii dau de cap (care deja a devenit cronica) si normal ca pana nu scap de ea, nu pot sa incep FIV2. Insa stiu ca nu am de ales: strang din dinti si merg mai departe.
align="right" id="quote2">[pup][pup][flo]"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriaid="red"> mai lasa-le si tu incolo de treburi. Odihneste-te, nu te mai forta.

Noi de sarbatori o sa fim cu maica-mea. Abea am reusit dar am convins-o sa vina la noi de pe 15 dec pana pe 12 ianuarie.

De unde inainte nu vroia sa vina acum zice ca nu stie ce sa mai faca ca sa treaca vremea mai repede[:D]. Dupa ce pleaca ea mergem o saptamana la schi in Elvetia. Am gasit un hotel superb anul trecut, foarte ieftin, ne-a costat 270 de euro de persoana 7 nopti cu cazare si demipensiune.Anul viitor mergem tot acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super oferta ai gasit in Elvetia, Sisipisi! Sa va relaxati si sa va incarcati bateriile, sa uiti un pic de tratamente si analize![flo][pup]

Gabita, ai dreptate, trebuie sa stau cumintica, dar am avut musafiri...socrela[:D] Cat trebuie sa stai in spital, din sapt.25 pana trec sarbatorile de iarna sau pana la termen? Offf, e cam greu, dar daca asa a zis ca trebuie...Pup fata curajoasa si baietel luptator![flo][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adria ,si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, de cateva zile ma doare ovarul drept de fara sa vreau trag sa stau cat mai mult in pat...dar la mine cred ca este de la foliculoii aia mari ramasi inauntru....am inceput si eu sa iau no spa.

 

[pup]

 

Gabi, daca va fii musai sa te internezi , nu mai conteaza decat sa fie bebele tau bine, asa ca ascultati medicul cu strictetze.[pup]

 

Sisipisi , super sarbatori vei avea cu mami tau langa tine, apoi vacantza in Elvetia, distreaza-te cat mai ai timp, ca dupa ce vei face FIV-ul si vei reusii, nu mai ai cum o perioada.[pup]

 

Bruni, e valabil si pentru tine[pup], ceea ce i-am spui lui sisipisi[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele

fruntea sus, totul va fi minunat pe strada fiecareia dintre voi, trebuie doar sa aveti incredere si putere!

Adria id="red">si Melisaid="red">, dureri pot fi si vor tot fi de diverse tipuri (creste uterul, se intinde ligamentul rotund, mici contractii, se distanteaza un pic oasele bazinului etc). Deci nu va necajiti, luati Nospa ca sa fiti linistite.

Melisaid="red">, si eu am avut (dupa cum am mai povestit) scurgeri maronii in saptamanile 6-8 parca (pare asa de demult...), evident ca m-am stresat, dar la eco bebele era bine, si mi s-a crescut pur si simplu doza de Utrogestan si mi s-a oprit Aspenterul. Si a fost bine (iaca semnatura). Mult mult succes. Ginecolog foarte serios in Constanta stiu ca e dr Ioana Lutescu.

 

Si am si eu o intrebare, caraghioasa la final de luna a 5a si dupa 3 FIV + 1ET: voi puneti Utrogestan cu manusi sterileid="green">??? Eu nu, doar cu spalat pe maini + dezinfectat cu servetel umed alcoolizat inainte; pana acum n-am avut probleme, dar acum ca am un bebic dulce acolo sunt un pic mai paranoica se vede treaba... Acum pun 1 ovul/zi.

 

Pupaturi si numai succese si optimism!

[pup]

 

Pisuc Mic

 

Ce minune de la Dumnezeu! [gravi] s21 cu un [baietel] dragalas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adria si melisa, are dreptate pisucmic, durerile pot avea multe cauze, pot fi de la ovarele punctionate, in primele saptamani dupa ET si apoi, pt ca creste "casuta lui bebe" inauntru!

 

adria, vrea sa ma interneze din sapt 25 pana la nastere [bang], ca sa ma tina pe perfuzii, sa impiedice contractiile care ar putea declansa hemoragie si cezariana de urgenta! o sa mai negociez cu ea luni, sa vad ce zice...sint dispusa sa-mi fac si perfuzii acasa, sa aduc o asistenta, dar imi dau seama ca in spital as fi monitorizata mai bine. desi va fi superdeprimant...dar daca tb!

 

pisucmic, eu nu folosesc manusi cand introduc Arefam, doar ma spal pe maini inainte, si n-am facut nici o infectie bacteriana pana acum. Am avut doar Candida, si m-am tratat cu Canesten o saptamana si a trecut.

 

[pup] toate fetele

Gabi+21

placenta previa centrala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...