Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(38)


Recommended Posts

Gabiid="red"> uite asta e hotelul. Am uitat sa va spun ca nu include transportul. Noi mergem cu masina, facem cam 10 ore pana acolo.

http://wintersport.sunweb.nl/zwitserland/saas_tal/saas-grund/hotel_moulin.htm?objectIndex=5

Valea Saas se numeste Valea Soarelui. E minunat. Anul asta in ianuarie am avut soare pe partie 7 zile din 7. Se schiaza incepand de la 3500 de m pana la 1500 cat este in vale. Si de la fereastra camerei vezi varfurile de peste 4000 de metri.

Revenind la topic, e cam naspa sa stai 15 saptamani in spital, dar dupa atatea eforturi pentru a avea un bebe, ce poti sa faci?! Sa iti aduni toate fortele si rabdarea si o sa treci si peste asta. Doamne ajuta sa iasa totul bine!!!!!!!!

adriaid="red"> eu zic ca daca vin mamele in vizita, n-au decat sa faca ele treaba in casa, ca tu acum esti gravidutza. Pune-le frate la treaba[:D].

Eu acum sunt Z28 incepe lunga asteptare a menstruatiei[:D]. Sunt curioasa cat o sa ii ia de data asta pana sa apara. Am inceput sa iau Vitex agnus castus pentru reglarea hormonilor. Dar trebuie sa iau vreo 3 luni la rand. Am citit de o tipa cu FSH peste 30 care a luat si a ajuns la FSH 4 si ceva . Bine, ca a mai facut ea si altele, pe langa Vitex. Eu incerc deocamdata cu Vitexul sa vedem ce iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pup burticile! Melisa,id="red"> Adriaid="limegreen"> , Gabiid="blue">, Pisucid="orange"> aveti gija de voi, si de pitici! stati linistite si bucurati-va de sarbatorile care urmeaza. stiu ca sunteti stresate de orice durere , scurgere, etc( cine nu ar fi cand ramanem asa greu , cu atat efort??!!)dar va fi bine pt toate![pup]

Sisipisiid="red"> sper ca luna asta ciclosu sa vina la timp...sau daca nu sa nu mai vine deloc 9 luni! Aprorpo de vacante si noi ne-am luat bilete pt ski- mergem in Austria la Iscghl din 8 ian; de abea astept! dupa ma gandesc sa merg sa-mi transfer embrionii ramasi.

Bruniid="red"> ai luat legatura cu medicul? sunt chiar curioasa ce-ti va spune..[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adijo,eu am facut acupunctura si chiar cu un cineva cunoscut...acu..poate-s io mai nesimtzita...nush' ce sa zic[:D]...da io n-am simtit ceva in plus dupa cele 20 de sedinte de acupunctura...nu pot spune ca m-am simtit nici mai bine nici mai rau...dar gaura din buzunar am simtit-o cu sigurantza[:D]

i-am spus din start ca fac Fiv si vreau o pregatire a organismului in sensul asta...mi-a zis ca pe langa o echilibrare generala imi va aduce si foarte multa energie pe rinichi...rinichii fiind organe pereche cu uterul-ca cica asa e in acupunctura...organele sunt pereche 2 cate 2 si daca e un dezechilibru la nivelul unui organ nu mai functioneaza nici perechea...in fine...asta e explicatia mea simplista ca dr a folosit cuvinte mai pompoase si neuzuale mie.

asa o fi facut...nu zic nu...cert e ca:

-Fivu nu mi-a reusit...bine,sunt constienta ca nu are legatura esecul de la Fiv cu acupunctura

-nu m-am simtit intr-un mod mai special dupa sedintele astea

 

asa ca mie una mi-a iesit din cap faza cu echilibrarea energetica[:D]

am intalnit persoane care sustin ca li s-a schimbat fundamental starea dupa acupunctura...de asta spun ca ma suspectez pe mine de "insensibilitate" de la mine n-a functionat...sau daca a functionat a fost prea subtil pentru perceptia mea.[:D]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

samiraid="red"> eu sunt una din persoanele la care a functionat acupunctura in 2 situatii.

1: din cauza muncii mele am capatat o conditie care se numeste frozen shoulder (umar inghetat) care a insemnat ca nu imi mai puteam ridica mana dreapta decat in proportie de vreo 20 %, nu puteam pune mana in sold sau sa imi inchei sutienul la spate. Am fost la fizioterapie si mi s-a spus ca daca fac fizio 1 an si exervitii cu greutati starea mea se va ameliora, dar niciodata nu voi mai avea functionalitate 100%. M-am dus la acupunctura si masaj chinezesc si in 2 luni eram gata. Functionalitate 100%. La acupunctura si masaj am ajuns dupa 3 luni de fizio in care am facut 2 sedinte pe saptamana, extrem de dureroase+ exercitii acasa, fara vreun rezultat vizibil.

2: dupa un IUI am capatat o dereglare de aproximativ 4 luni in care nu am avut ciclu si aveam toate simptomele unei sarcini. Am recurs iar la acupunctura si in urmatoarele luni am avut cel mai regulat ciclu din viata mea.Cata vreme am fost la acupunctura totul a fost ok. Dar cum spuneai si tu am simtit financiar si m-am oprit. De mai bine de 2 luni ciclul meu iar e vraiste[:D].

E adevarat ca eu ma duc la acupunctura numai la medici chinezi, care sunt recunoscuti de asociatia medicala din NL. L-am intrebat pe ductorul Shu ce studii are. Si mi-a zis ca in China au facultate de medicina traditionala chinezeasca care dureaza 5 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu acupunctura tot cu un chinez:" therapeute en energetique traditionnelle chinoise" la fel mi a confirmat si dansul ca a facut studiile in China! doar ca eu dupa 6 sedinte, intr adevar m am simtit ok, mult mai relaxata si probabil ca in rest nu am avut ce simti pt ca eu sunt ok, dar tot nu mi a reusit fiv ul!

fiecare cu experienta ei, eu nu zic ca nu o fi ok! la urmatorul fiv probabil voi face iar cateva sedinte, rau nu are ce sa faca!

[pup]

 

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut acupunctura si cred ca m-a ajutat. M-am echilbrat energetic si hormonal. Aveam o alergie respiratorie care imi crea un furt de energie si sec. sdr de "bazin rece", adica vascularizatia proasta la nivelul bazinului. Poate o parte este ceea ce se intampla la "mansarda" (increderea ca te poate ajuta influenteaza pozitiv mediatorii din creier, vezi endorfinele, si echilibreaza secretia hormonala) sau intr-adevar se echilibreaza energetic organismul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adijo, vacanta frumoasa in ianuarie, sa te incarci cu energie pozitiva![flo][pup]

 

Meli, sa-ti treca cat mai repede durerile si sa scapi de chisturi![flo][pup]

 

Bruni, cand mergi la consultatie? Sa fie cu noroc pt tine dr. la care vei merge acum![flo][pup]

 

Sisipisi, poate da DD si nu mai vine ciclosul decat dupa 9 luni![olala][pup]

 

Oana, asteptam 2 liniute in Decembrie![pk][pup]

 

Balanta, tu ce mai spui?[flo][pup]

 

Sami, bafta la ET, sa fie lipiciosi micutii![pk][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...