Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(38)


Recommended Posts

Buna fetelor

 

Sunt noua pe acest forum si sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru; nu sunt insa noua si in ce priveste FIV.

Am la activ 1 FIV nereusit (din pacate) in Austria Wels in luna Noiembrie si acum ma pregatesc de FIV 2 probabil in ianuarie sau inceput de februarie.

Felicit toate fetele care au reusit si le doresc sarcina cat mai usoara si la termen si bebici frumosi si sanatosi

 

Adria am vazut ca tu ai facut acupunctura si ai fost multumita. Ai facut in Bucuresti? Imi poti spune si mie Dr si cabinetul? As vrea sa fac si eu inainte de FIV 2. Chiar simt ca am nevoie sa ma reglez la "Mansarda"

Va[pup] pe toate si sa aveti un decembrie minunat[flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut fetele

 

Sunt moderata asa ca vreau sa bag repede 10 mesaje ca sa vedeti si mesajele mele in timp real

Prin urmare sa nu va speriati ca nu am neaparat logoree[:)] la scris

V-am zis ca sunt in pregatire pt FIV2 si am facut o histeroscopie saptamana asta -mi-a gasit hiperplazie de endometru si 3 polipi pe care mi-a chiuretat. A mai fost cineva in situatia asta si a reusit?

 

Mersi

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu am 44 de ani dar am raspuns bine la stimulare la primul FIV.

Am avut 10 ovocite si 7 embrioni (cu PICSI) calitatea A ziua 2 dar pe care i-am lasat pana la blastocisti si asa au ramas doar 3 - cu 2 am facut ET si 1 l-am congelat; Acum parca imi pare rau [q]ca nu am facut ET in zua 3 cand aveam tot 7 si sa fi lasat mai multi la congelat; plus ca cei de ziua 3 rezista mai bine la decongelare.

 

Acum va tb sa fac din nou stimulare si sper sa raspund la fel de bine ca la prima dar de data asta sa faca DD o minune cu uterul meu si sa se nideze embrionasii[pk]

[pup]

Astept sa strang in brate minunea mea de [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simonia
a folosit cineva firmele pt. transport probe biologice?[pup]LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit
align="right" id="quote2">Da, Pisix [pup] a folosit dar nu mai are cont deschis pe DC. Datele firmei sunt trecute pe prima pagina. Ea a transportat gigei obtinuti prin biopsie testiculara.
Miki [flo] id="blue">id="Tahoma">MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sandyid="red"> [flo] bun venit! Imi pare rau ca nu a iesit primul FIV, dar tu spui ca ai facut o histero recent si ca ti-a descoperit 3 polipi...Oare nu din cauza polipilor nu a reusit FIV-ul?? Ma intreb si eu... Oricum iti tin pumnii ca urmatorul FIV sa fie cel norocos! Si intr-adevar ai avut "productie" frumoasa [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...