Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara Impreuna(159)Emma te purtam in inimi!


Recommended Posts

Saliu ...

 

Raportez in viteza...

 

Pentru toate zuzele, nu mai am timp prea mult ca-s eleva si io...da??? [alcool] in clasa 1...si-mi place de mor... [:D] pana si cartea de mate mi-o place...da???[alcool]

 

Azi au doua ore de romana, si sport, apoi de la 11 la 12 au o petrecere de bun venit in scoala, in sala festiva, cu cei de la Cerino.

 

Andule,id="red"> ti-am zis si la tel, sunteti atat de frumosi, de mor dupa voi...[pup]

 

[pup] pidukuid="blue">, si sa-i spui din partea mea: mult succes...

 

PS: am parcurs si rezolvat din cartea de mate cam un sfert, in doo zile...deci...yesssssssss[alcool][alcool][alcool]

 

Culmea clasei 1 la noi stiti care este? nu ii mai e teama de mate, ci de educatie fizica...ca ea nu poate sa stea in cap, si nici sa faca roata tiganului...tanggggggg, n-aveti un cerc rosu pe perete?[bang]

 

Aaaaaa, deja s-a lipit unu mic de fica-mea...[bang] cica ii aduce cadou, ca vrea sa fie prietenul ei, mi-e rau, fug sa caut pe masa, sa-i returnez cadoul...[bang]

 

E grele de-ale clasei I si gata...[:D]

 

O zi dementiala...[pk]

 

 

 

 

[ruga]Port in suflet id="red">Povestea unui Licurici!id="black">[ruga]

 

BLOG DC-Impreuna Timisoaraid="Century Gothic">

id="size2">id="blue">

 

Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!

id="Century Gothic">id="size2">id="red">

 

 

[zana]Pid="red">oid="orange">vid="purple">eid="teal">sid="limegreen">tid="red">eid="pink">aid="maroon"> pid="orange">rid="navy">iid="red">nid="navy">tid="orange">eid="brown">sid="green">eid="limegreen">iid="orange"> mid="black">eid="pink">lid="green">e

[foto]Pid="blue">Oid="orange">Zid="limegreen">E Cid="purple">Uid="teal"> NOid="green">Iid="blue">[foto]

 

[tv]
, Christmas 2007 by INESid="size1">id="blue">, Montaj INESid="blue">id="size1">, Sweet memoriesid="blue">id="size1"> [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

referitor la muraturi : mamaaaa ce tareeeee ... vreau si eu sa pun ... trebuie sa-mi fac timp si pentru asta [alcool][alcool][alcool]

 

daca va spun ca am facut anul asta si gemuri [:D][:D][:D] n-am mai facut de zece ani ... atunci am avut o revelatie si am renuntat si n-am mai facut .... da acuma m-a apucat sa fac gem cu fructoza, deh sa fie mai dietetic , monti , ce sa va spun am imbatranit cred .... va intrebati cand le-am facut??? ... asa dupa 22 in sus ... noaptea e si ea pentru a munci nu ???? [bibe][bibe]

[:I] am facut gem de smochine cu mere, de pere, de piersici si de mere cu struguri .... ei nu va ganditi ca zeci de borcane , din fiecare cate 3-5 borcanele [:D][:D] da tot e ceva , sunt bucuroasa ca le-am facut [pk][pk]

 

ANDANII [flo][hia][hia]

 

"Licuriciul Emma din sufletul meu" id="size2">

 

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

 

"Povestea unui licurici" id="size2">

 

 

[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] id="red">cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" id="size2">[aerob]id="red">

 

[grasa] "grasa devine slaba" id="size2">[ispita]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi vine sa ma musc de cerul gurii singura...[bang] Ano, vreun tips cum se face asta alone?! ieri din motive intemeiate (ziceam io [batcap]) n-am sunat ghiocelu'...am sunat acuma...moama ce m-a taxat si m-a luat la rost!!! puiu lu' mama.

...da nu mai trec zilele astea odata...

 

in alta ordine de idei, reteta de muratura:

 

gogosari (cu conopida) la borcan (se pot pune si boabe de struguri mari si albi)

 

6kg gogosari, 700gr. zahar, 100gr. sare, 1l otet, piper si mustar boabe, foi de dafin, 1 plic conservant, hrean.

se curata gogosarii si se taie (sau umple cu conopida), se lasa la macerat 24 ore. se aseaza in borcane si se toarna sucul macerat peste ele si se inchide bine borcanul. se aseaza in camara :)

 

dana, tin minte din calatoria in Maramures una care mi-a mers la suflet faina de tot:

oamenii bogati au camara plina [:)][pup]

 

hai, dau o [cafea] de pranz in timp ce-mi ling ranile [bang]

 

mamica de Alexandra Ioanaid="red"> [olala]

 

_______________________________________________________________________________________

 

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
id="size1">

Emma este IUBIREid="red"> ******[copil] un copil a crescut in inima mea [:)] ****** am un inger pazitor [pic]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioiiii Maria cat mi-e de drag de tine cand scrii de ghiocel [pup]

io stiu tipsu dar nu ti-l zic [:I] eee si daca stau bine sa ma gandesc nu e nici un tips, vine asa din ... adancuri [:D]

Deya, profita cat mai tine, io cand imi "dau ochii peste cap" ma intreaba al meu daca mi-e rau? [alcool][bang]

Doris, pupam scolarita, ma bucur ca ii place.

 

Fug la lucru, o seara faina sa aveti

 

 

Silvana si Paul

 

 

Povestea unui Licurici

 

Poze cu noi

blog DC, Timisoara impreuna

 

 

Don't ever give up

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mariaa
mie imi vine sa ma musc de cerul gurii singura...[bang] Ano, vreun tips cum se face asta alone?! ieri din motive intemeiate (ziceam io [batcap]) n-am sunat ghiocelu'...am sunat acuma...moama ce m-a taxat si m-a luat la rost!!! puiu lu' mama....da nu mai trec zilele astea odata...in alta ordine de idei, reteta de muratura:gogosari (cu conopida) la borcan (se pot pune si boabe de struguri mari si albi) 6kg gogosari, 700gr. zahar, 100gr. sare, 1l otet, piper si mustar boabe, foi de dafin, 1 plic conservant, hrean.se curata gogosarii si se taie (sau umple cu conopida), se lasa la macerat 24 ore. se aseaza in borcane si se toarna sucul macerat peste ele si se inchide bine borcanul. se aseaza in camara :)dana, tin minte din calatoria in Maramures una care mi-a mers la suflet faina de tot: oamenii bogati au camara plina [:)][pup]hai, dau o [cafea] de pranz in timp ce-mi ling ranile [bang]mamica de Alexandra Ioanaid="red"> [olala]_______________________________________________________________________________________
“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
id="size1">Emma este IUBIREid="red"> ******[copil] un copil a crescut in inima mea [:)] ****** am un inger pazitor [pic]id="size1">
align="right" id="quote2">ooooo draga de tine, ce greu iti trece timpul .... cred ca e o dulce ghiocel ... nu ai pozici cu ea ???? ce-mi place cand ne povestesti de ea [pup][pup] abia astept sa o vad [pup]la care dana te refereai ??? [pup][pup]ANDANII [flo][hia][hia] "Licuriciul Emma din sufletul meu" id="size2">"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie" "Povestea unui licurici" id="size2">[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] id="red">cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" id="size2">[aerob]id="red">[grasa] "grasa devine slaba" id="size2">[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna si de la mine

 

dus copilu' de la gradi, azi n-a mai plans, a fost f bine, culcat copil, facut papa si-acu' ma pregatesc sa bag si eu un somnic de pranz, dar am zis sa intru pe aici sa vad ce mai faceti ...

Andanii, ma bucur nespus ca-i bine mama ta, sanatate multa.

deci tu , la programul pe care-l ai , ti-ai facut timp si sa mai pui gem , esti grozava femeie! jos palaria [asia]

vad ca scrieti pe aici tot felul de retete de muraturi [pofta], eu cam zic pas la pusul muraturilor ca deocamdata mi le pune soacra, iar cand oi fi batrana - vorba lui Mihi - poate mi le pune nora [:D]

mey Mariaa pai cum de n-ai sunat tu ghiocelul? si-acu dupa ce te-a certat, a revenit la sentimente mai bune? [:D]

Doamne-ajuta s-o aveti cat mai repede acasa ...

de Aida mai stiti ceva? ca vad ca n-a mai scris nimic pe aici... sper ca e bine ...

Doris si Anda am vazut pozele cu scolareii vostri, sunt niste frumosi si niste dulci si le sta grozav cu ghiozdanelul in spate [pup]

si-acum, niste pupici speciali pt Ana

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

cum sa te uit io, care-s unul din cei mai infocati fani ai tai? [:D]

si felicitari maxime pt Alexandru, am citit performantele lui sportive. ai un baiat de milioane ...

 

acu' ma duc la nani ....

[pup] gasca

 

Geta, mami de Alex

 

Povestea unui Licuriciid="blue">

 

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Getutzule nu ma intreba de ce...de talamba ce-am fost!

am vorbit la 12 cu ghiocelu si venea de la gradi, era 'obosita' draga de ea. azi a stat cu tanti cele 3 ore la gradi.

i-am zis ca marti ne vedem am impacat papusa.

cand i-am auzit vocea m-am topit si imi tot ziceam in minte: ce tampita am putut fi! da, noah...din greseli invata omu'!

 

Andanii, nu e ok sa publicam pozele pana la finalizarea adoptiei. te prind io pe mess intr-o zi si-ti arat iubita mica daca vrei [flo] mie imi vine sa pun afis in centru, nu asa...da' nu-i voie pana nu-i gata procedura chiar daca ea e declarata adoptabila deja.

 

ma scuzati daca va capiez si raman cam mult pe subiectul asta...asta este, nu ma pot impotrivi...credeam ca stiu totul despre mine si cam ce pot dar asta vine dinauntru si-i ca un fluviu mare si cald si nu pot pune dig. nu inca. o iubesc pur si simplu.

 

andanii tie ti-am zis de Maramures [pup] adica esti bogata [pup]

Dorissss, un sfert de carte deja!! ioaaaiii! pai sa zic bravos atunci [pup]

Ana felicitari pentru Alex! ii un supecopil baiatu tau mah! [pup]

Pianna, tu ce mai faci?

Carmen, cred ca postasem cam deodata mai devreme...sau cel putin incepusem io mesajul...imi ia mult pana apuc sa-l termin tot cu intreruperi pe la job.

Geta, pun pe replay [:D]: unde merge Alex la gradinita??

 

 

 

mamica de Alexandra Ioanaid="red"> [olala]

 

_______________________________________________________________________________________

 

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
id="size1">

Emma este IUBIREid="red"> ******[copil] un copil a crescut in inima mea [:)] ****** am un inger pazitor [pic]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi mi-s accelerat, ca la lucru [:-@], multe pe cap, neuroni ametzitzi, etc....

 

Asa ca, scurt: se pune sare musai neiodata ca aia cu iod inmoaie muraturile, as pune eu la butoi dar n-am asa ca merge si borcanu', gem nu prea fac ca nimeni din casa nu se agita pentru el asa ca din asta iau si eu de la soarca (Mihi, ia vezi, ca se poate si invers ...) cateva borcane, cat imi trebuie pentru clatite si prajituri.

 

No, va [pup] in grup si sper sa apuc azi sa mai scriu un piculetz!

 

Mamica de spiridusid="red">

 

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.id="navy">id="Georgia">

 

LICURICI – ETERNA LUMINA; id="black"> id="Arial Black">

 

NOIid="navy"> [grup]

 

 

Spiridusul meu drag id="red">id="Arial Black"> [i]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...