Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Nu stiam exact unde sa scriu in legatura cu problema mea, asa ca am decis sa o fac aici, la sezatoarea canadiana. Eu nu am copii, dar o prietena de-a mea urmeaza sa nasca peste 3 luni (primul copil) si nu stiu de unde sa cumparam carucior, patut, mobila, etc. mai ieftinute. Eu sunt total nula si neavenita la capitolul acesta, in afara de Ikea n-am stiut ce sa-i sugerez - dar pentru carucior zau daca stiu. Exista magazine de profil? Ea nu s-ar supara nici de un second hand, dar sa fie curate si in stare buna. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Sofiilor daca ziceti ca e ceva de srabatorit![bis] Simonna, cum mere treaba?[pup] Iti dau un pm sa te intreb ceva secrete...[:D] Daiopri, merge brici, mai ales ca ai mari s-au dus pe la scolile lor si-acu suntem giugiulici singurei. Sa-ti fie de bine si sa-mi zici cand faci party de trecut gripa, ca tare ma bate gandul sa particip si eu. Motanul cum e cu scoala? Pisoiasul ce minuni mai stie? alina_s: pt second vezi la "once upon a child" sau si mai bine http://toronto.kijiji.ca/ si http://toronto.en.craigslist.ca/. Ma duc cu treaba acu'...
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru mai am una[q]Ma dau si eu viteaza ca inca una nu mai conteaza[:D] Tinem pumnii sa fie totul bine. Ktrinel, daca nu ma mai duc la SD vb cu mine?[:D][pup] Mqqm, asa asa f frumos, pupici peste pupici. Al meu e cam grasun zic eu. Avea la 7 luni 9,750kg. Si din caietele mel reiese ca e mai grasun decat fratele lui la aceeasi varsta[:D] asa ca, cura de slabire scrie pe el[:D]Da ii place rau lapticul si face scandal. Cu mancarea asa si asa, se sacrifica[:D] In rest e cumincior si vesel tare. O sa mai trimit poe numai ca sunt cam multe si nu am timp sa mai sterg, caci trimit si acasa acelasi link dar nici nu vreau sa va plictisesc. Napoi la treaba cu mine PS: Donia multam de raspuns. Motanul are 6,5 ani. Nu e chiar genul filozof, asa ca nu prea pot avea discutii sofisticate cu el inca (Slava Domnului[:D]) da il apuc adin cand in cand. Acuma cucoana care e sefa la daycare are vreo 85 de ani si ma intreb dac anu de acolo i se trage cu creapy old people:)) Ma omoara cu zile astia de la consulat cu cate imi trebuie:(( Si nu puteau avea si ei un office aici, mama ei de treaba[bang] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ce ma 'nerveaza rusoaica de jos, imi vine sa ma duc la usa ei si... sa-i cer ardei... de o saptamina coace in balcon, sub nasul meu, ardei si eu n-am.[q] Da' lasa ca m-am enervat si eu, si am pus sa fac mincare, sa-i miroase si ei... adica pizza, doar am scos-o din cutie si peste 20 de minute mincam.[pk] Va povestesc ceva amuzant, am avut o dupa-amiaza super, desi am iesit de acolo cu o durere de cap... cred ca de la vin mi se trage. Numai sa am timp sa scriu, ca vie tati cu copiii si eu ii duc la patinaj, ca el are martiale in seara asta. Asa... am un curs in care studiem miscarile sociale si trebuie iar sa fac un interviu cu cineva care a participat la asa ceva. Si ne scrie profesoara ca ea merge la o mare sedinta unde vin muultee participante... primii 5 ii ia observatori. Sar repede, ii scriu... si uite-ma la sedinta respectiva. Intr-adevar, mare si importanta, cu capetele miscarilor feministe din Quebec.[:D] Ca fapt divers, jumatate de sala erau lesbiene, si de alea si de alealalte... glumele pe aceasta tema nu au lipsit, nici pentru profesoara mea nu bag mina-n foc. Daca ii povestesc lui Octav... si asa a zis ca se duce el dupa copii, dar sa nu vin cu cine stie ce idei, ca a doua oara nu mai pup eu.[:D] Alea stau cu usa incuiata, sint baricadate acolo in cladire, ca cica au venit de mai multe ori masculinistii peste ei. Dar a fost frumos, relaxant, s-a ris, s-a glumit, m-am simtit bine ca din 5 am fost singura care s-a dus pina la urma, cu profesoara, fetele alea de acolo chiar sint niste sufletiste, fac atitea lucruri (stii ca eu cu feminismul, da, sint de acord, vreau drepturi sa fie acolo... dar sa nu exageram totusi... da' n-am spus nimic). Au fost dragute, am gasit si cui sa-i iau interviu, responsabila de stagiu de la UQAM m-a invitat la cafea la ea in birou (asta de care o fi!?!) sa vorbim despre benevolat... am stat de vorba cum nu am facut-o niciodata de cind sint aici. Primul contact direct cu viitoarea meserie, presedinta era ce voi fi eu... cindva. Ma mai duc daca ma mai ia cineva... ca a inceput sa-mi placa.[:)] Totusi, am remarcat un lucru. Repet, m-am simtit foarte bine si atmosfera a fost calduroasa. Dar... din 63 de participante, de toate culoriile, religiile, preferintele sexuale, handicapate sau nu, urite sau frumoase, batrine sau tinere... toate, auziti, toa-te, erau de o singura natie! Ia ghiciti care... eu eram a 64-a si eram observatoare. Miscare feminista, drepturi egale... dar nu si la sefia miscarilor.[:D] Dar m-am obisnuit sa fiu cam singura pe acolo, asa ca... traiasca tricolorul!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanagabriela, ce chestie urata!!! Eu va doresc sa nu o mai gaseasca, daca-i mai bine asa... Dar din parcarea companiei??? Au multi rusi?[:D] Daiopri, ei lasa sa fie voinic baiatul sa se impuna mai usor, cum sa-l pui la cura?![:)] Las' ca scapa el de baby-fat cand dau hormonii iama...
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm, nu , nu au rusi, au insa arabi cit cupride [bang] Miine se intineste cu expertul de la asigurari si vom afla mai multe. Sint de acord cu tine, mai bine nu o gasesc, dar nu este dupa cum vrem noi [bang] Ne-a venit si noua rindul se ne confruntam cu dilema urmatoare: vaccinam sau nu copilul contra hepatitei A si B (un vaccin) si contra VHP (pentru fetite numai) [bang] Eu ma gindeam sa-i fac cel contra hepatitei, dar sa-l refuz pe cel contra VHP. Voi ce-ati facut cu copiii de 9 - 10 ani, i-ati vaccinat contra hepatitei A si B (un vaccin) si contra VHP? Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, ai intrebat si tu ceva .... acelasi lucru am intrebat si eu mai de mult. Sa vedem daca-mi amintesc raspunsul dat de Nelia. Cind deschizi fereastra ptr raspuns ai sus in dreapta la "videos" comanda Tube. da click pe ea si intre paranteze insereaza adresa de la videoclipul de atasat. Oana eu mi-am vaccinat copii de hepatita A si B. ( si ne-am vaccinat si noi inainte de Dominicana). Ai vrut sa zici cumva VPH? Ca vaccin VHP habar nu am ce inseamna. Ptr VPH nu e prea devreme acum? Ziceau ca il vor face obligatoriu in secondar 4. Si da, eu il voi face Denisei. Succes cu masina, sa se rezolve in favoarea voastra. daiopri,iti tin pumnii la ultima bauta. Sa fie totul bine si sa ramina asa amintiri indepartate. Distractie placuta in vacanta si sa te intorci odihnita.[pup][pup] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari. Stiu ca e o sfintisoara mai mica dar e sfintisoara mea.[:D] Va pup. Daiopri te imbratisez. Nu ma admira ca sincer nu ai de ce. Eu te admir in fiecare clipa pt puterea si lumina din tine. Ra ramai tot asa. dar sa stii ca bine se zice ca DD nu da daca nu poti duce. Se pare ca esti foarte puternica si buna in ochii lui de ti-a dat de dus asa o lupta mare.[pup][pup][pup] Podeanu merci mult. Uite chiar acum incerc sa vad de iese. Dedicatie pt tine... [tube]http://www.youtube.com/watch?v=3yRPfy8goK8&feature=related[/tube] Denisule povestim [pup]Am uitat masina de tocat si vreau zacusca [bang] Khristin dar chiar asa domle? Ai uitat cu totul de noi? Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...