Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ocebine, de vreme vroiam sa ma plang si eu, parca am fi in acelasi oras [:D] ... ploua si e vant si frig ... cred ca maine ii arunc pe astia mici pe patinuar si ma arunc si eu dupa ei ca cica e Open House cu free skating. Fetele nu plecati, ma lasati asa cu butoiul de varza contaminat - ca acum nici nu imi mai vine sa-l mai folosesc ...unde e cifra asta (varzonica) [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai usor cu butoiul pe scari! daca tot va ploua, uite ce idei avea Anamaria. [:I] la subiectul varza, eu n-am reusit sa pun niciodata, desi mi-a adus mama marar de contrabanda, din ala uscat pe tulpina, care cica se pune in butoi/gunoi/recipient din plastic 7-9 (sau cat, Hilde? [:)]). deja ma faceti curioasa, ca pofticioasa sunt de cand ma stiu, iar niujerseiul e mult prea departe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaai ce ati mai povestit azi, abia tin pasul la citit. Ruxij, cand mai vii in LA area, dar mai spre west: UCLA, Northdridge U, USC, sa stii ca ma adaug eu pe lista la cafea. In partea de est e departe pt mine, vreo 2-3 ore drive in cele mai fericite cazuri. Ca spuneai de Indianapolis... noi am fost pe acolo in vizita 3-4 ani la rand, sotsu fiind mare F1 racing fan, orasul (era sa zic oraselul) a fost interesant de vazut, insa noi l-am vazut in situatii atipice, cand era plin de vizitatori de toate natiile. Mi-a placut mult spatiul larg dintre case, cu multa verdeata, fapt pe care aici in zona noastra nu ni-l putem permite. La noi o curte de 8,000-9,000 sqft e considerata "good size" si probabil asta e average sau above aerage size. Tot ce se construieste in prezent are doar o alee ingusta pana la usa si spatiu pt un patio in exterior, nimic mai mult. In afara de Indy, am vizitat locuri care nu-s "pe coaste" (Colorado, Utah pt ski, Nevada pt LV, si North Carolina RTP area) si care mi-au placut fiecare pt alte motive. Dar daca ar fi sa ma gandesc vreodata sa schimbam orasul as alege altul tot pe langa apa, prin Florida (ca nu are taxe :P) Oregon sau WA state. Daca musai n-ar fi langa apa, as alege Colorado (pt ski si outdoors) Cred ca m-am lamurit pana la urma ce si cum a fost cu disputa, ca nu mai pricepeam nimic, se discuta despre chestii necitite de mine si abia apoi am dedus ca au disparut mesaje. Anamariaimpresii dupa tratament? ce-ti place, ce nu-ti place? Hilde fosta noastra nanny era din Missouri si era studenta si actrita. Tooaaata ziua buna ziua ne povestea despre show-urile ei si despre viata ei artistica, noi o vedeam ca pe o vedeta locala [:D] si ne imaginam ca trebuie sa fie ceva de genul Broadway-ului mediul in care activa ea.. acum realizez ca-i oarecum comun prin zona... Imi imaginez ca dupa ce s-a intors acasa, experienta Hollywood-iana nou dobandita i-a conferit ceva avantaje[:)]... Andreea ai ales cea mai buna varianta pt Nicolas si pt voi! Eu nu am vrut sa-l invat sa doarma cu noi si ne-am chinuit o gramada pana si-a adaptat somnul. Miere, way to go pt Aidan!! Acusi acusi incepi sa alergi dupa el, incepeti sa baby proof casa!!! Oana felicitari pt bebe!! Pumba noi avem Vonage de vreo 2 ani dar nu avem free cu Ro. Doar cu alte tari din vestul Europei Ce plan ai tu? Poate e vreo promotie asta? Eu tot ma gandesc cum sa facem sa-l schimbam, si mai ales cu cine sa-l schimbam, ca asa calitate proasta au convorbirile internationale, cum nu exista. In ultimul timp parca-i ceva mai bine, dar anul trecut erau saptamani in sir cand nu puteam sa vorbesc cu ai mei acasa. Ma sunau ei ca asa functiona perfect! Si customer service de toata jalea...brrrr ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom
Dar daca ar fi sa ma gandesc vreodata sa schimbam orasul as alege altul tot pe langa apa, prin Florida (ca nu are taxe :P) Oregon sau WA state.
WA state [pk] si avem si ski si outdoors 8 mii - 9 mii de curte? la noi tot cartieru' n-are atata iarba. la sexul in 3, al treilea poate sa fie si cel/cea la care te gandesti in timp ce... sau e prezenta obligatorie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, ha ..si noi am fost la Formula 1 si tot din cauza barbatului care este mai mult decat fan ...cand ese cursa la TV nici nu avem voie sa respiram in camera aia ca cica nu se aud motoarele bine [:-@]. Si mie mi s-a parut oraselul, pardon orasul, dragut ...am vizitat muzeul ala istoric din centru, am vazut parada cu masini smechere care are loc inainte de cursa, am mancat incghetata la terasele alea de pe strada ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucasmom- esti singura care mi-ai raspuns [flo]trimit varza[pk] din motiv de Romania free,a schimbat sotul [bang][bang]eu am format astazi direct nr din tara si a mers.sa vezi, ditamai factura luna viitoare[bang][:D] ramona- eu zic ,sa lasi copilu la scoala si faci mai mult tu, acasa cu el, HS-brr,brr andreea- lasa ca o sa fie bine si fara soacra,ai vezi ce repede te organizezi [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lexi
Citat:
citat din mesajul lui LucasMom
Dar daca ar fi sa ma gandesc vreodata sa schimbam orasul as alege altul tot pe langa apa, prin Florida (ca nu are taxe :P) Oregon sau WA state.
WA state [pk] si avem si ski si outdoors 8 mii - 9 mii de curte? la noi tot cartieru' n-are atata iarba.
Da lexi, nu-i mult!! e sub 100 m2?! Buflea, I hear you...! cand sunt calificarile, cursele, press conference si comentariiile dupa curse, noi restul, NU respiram prin casa!! [:-@] Inseamna ca "ne petrecuram" impreuna prin Indianapolis.. si noi la inghetata, la parada, la carciuma... intr-un an mai fuseram si la un party d-ala fancy organizat de speed tv unde toata lumea intalneste pe toata lumea (adica si celebritatile pe noi, nu doar noi pe ei...) Anul ce vine mutam excursia in Montreal, daca o mai exista F1 si la anul...aham... ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce vorbareala pe voi... mai usor...ca unora le ajuge ce au acasa[:-@][:-@] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...