Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence... la apel :) (3)


Recommended Posts

Ce liniste e aici....va ascundeti de ploi?[alcool] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor [hia] Ma bag si eu in vorba in grupul vostru. Va rog imi spune cineva cate ceva despre dr. Bella Szabo? In afara ca e seful sectiei ... Are timp sau consultatiile sunt pe banda rulanta? E prezent cand se discuta cu el sau e atoatestiutor si doar citeaza din inaltimea experientei lui? Isi aduce aminte de paciente de la o vizita la alta (ma refer la gravide). Multumesc frumos iar voua [flo] si zile senine de vacanta! ... cu inalte calificari de nasa si matusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! olim!:sincere condoleante diana:ma bucur ca in sfirsit intrati pe fagas normal bianca:pina la urma ati fost la sg.de mures? alina:despre antibiotice mai discutam cind o sa am mai mult timp oana:o sa vin cu povesti despre baieti cind o sa dispun de mai mult timp nana_sim:eu nu stiu prea multe despre dr.szabo bela;din auzite stiu ca e medic bun,serios,atent,dar poate ai norocul si intra delia(e neonatolog acolo)pe forum si aflam mai multe de la ea v-am pupat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Intru sa va spun ca nu mai plecam in Croatia [:(]. Nu mai plecam pentru ca trebuie sa fim la Bruxelles, asa ca ciu ciu ... distractie, vacanta in doi, etc.In fine... In rest va spun ca Dimitrie e super incantat de noua balena (care de fapt e rechin, dar cum nu am gasit balena...) el asa stie, pe care o calareste de dimineata pana seara. Ne plimbam, ne jucam si faem prostioare, cam astea sunt activitatile noastre. Diana de ce m-ai intrebat de numele sotului? Fetelor, voi mai iesiti prin cluburi? sambata seara asa cum o faceati inainte de copii? Sanatate multa tuturor! [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...dau o [cafea] la toata lumea... Aura..imi pare rau ca nu plecati in Croatia...dar si la Bruxelles e bine nu?[cool] Cluburi? mi-e dor de cluburi dar cel putin la mine nu copii sunt problema..ci prietenii care "au cam imbatranit" si nu le mai plac aceste distractii...s-au facut mult mai familisti odata cu inaintarea in varsta[V][q] Inainte sa fiu gravi mergeam in discoteci, cluburi dar dupa ce am nascut..si eu si o alta prietena buna..parca nimic nu mai e la fel... Asta e...astept sa mai creasca putin Sandra si poate ma duce cu ea ca mie imi place foarte sa ma distrez daca am si cu cine[cool] Sandra are 10 ani pt cine nu stie... Nana_sim...sora mea e asistenta acolo si mi-a zis ca medicul e asha cum spui tu...nu prea are timp de consultatii. Are operatie azi, iar a doua zi nu mai stie cum le chema pe paciente si intreaba care sunt ale lui ca dupa numele de fise...habar nu are[V]. De gravide care merg o data pe luna sigur nu isi aminteste daca nici pe cele ce le-a operat nu le tine minte[bang] Sunt alti medici mult mai buni ca el. De ce vrei sa mergi tocmai la el? Si parca esti din Cluj...vrei sa nasti aici ? Acum te-am luat cu intrebarile[alcool] Kover,...nu am mai fost la Sargeorgi ca a fost vreme urata, a ploaut in ziua aia. Vom merge...odata...daca nu anul asta la anul[alcool] Noi am fost bolnavi toti, am inceput eu cu amigdalita purulenta, apoi Sandra si apoi sotul meu. Dani nu a avut nimic sau cel putin deocamdata...ce bine[hop]. Mai am 2 zile de antibiotic si gata. Am inceput serviciul... Din oct l-am inscris la cresa dar...acum daca stau si ma gandesc mai bine e mai bine sa il duc din 1 septembrie cand merg toti plus ca e mai cald. Asa ca sapt viitoare merg si schimb cererea (cred). Mi-e groaza de cresa, mi-e groaza cat va plange ca e tare tatos si mamos. Sunt constienta ca va plange si va suferi dar sper sa se adapteze repede. Sandra a suferit cam o sapt dupa cate retin.. Il duc la cresa pe Muncii care e la 5 minute de mine..acolo a fost si Sandra, plus ca acum am aflat ca directoarea e o cunostiintza a sotului meu[cool] si ma gandesc ca e un avantaj asta si Dani va fi ingrijit cum trebuie. Va [pup] pe toate si weekend placut tutror. Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt, despre noi: de azi avem 2 dinti dar maraiala continua, noptile nedormite la fel... din fericire sunt deja 2 saptamani de cand e sanatos tun si mananca exceptional, am recuperat greutatea pierduta luna trecuta si ne simtim minunat. numai ca stam tot pe acasa, am devenit paranoica in privinta virusilor din aer si evit sa-l scot in lume. sunt sceptica in ce priveste sistemul lui imunitar si vreau sa aman socializarea pentru cat mai mult timp. face 8 luni in curand si chiar nu mai vreau sa se imbolnaveasca si sa ajung iar la antibiotice si branule, s.a.m.d. ianis este inca la mare, azi sunt 3 saptamani de cand e la mamaia cu bunicii, peste catvea zile se intorc si ei acasa. mi-e dor de el de nu mai pot! de abia astept sa-l pupacesc si sa-l smotocesc! citind din urma... olim, imi pare nespus de rau, condoleante [flo] sa incerci sa nu pui la suflet supararile, bb simte si nu e bine... aura, nazdravan dimitrie al tau, pt faza cu telefonul. te-am intrebat numele sotului tau pt ca... lumea e mica, iar tg-mures-ul e si mai mic... si aveam o banuiala... cred ca am fost colegi de liceu, la papiu, in B... [:D] ce faceti la bruxelles, business sau pleasure? cluburi?! nope... daca mai ajungem pe la bucuresti, unde am facut facultatea amandoi si avem prieteni, dar aici... gratare cu prieteni tineri (cu copii), monopoly cu finii nostri si cam atat. oana, ti-am dat PM [pup] pe toate, w-end placut va doresc! [copil]Marc (17.12.06) si [bonjovi]Ianis (14.09.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/dianarus78/album?.dir=/c44are2"]Pozele noastre[/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587"]Nasterea lui Ianis [/url]
[ruga][url="http://www.helpsonia.com/"]Donati pentru inima Soniei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bianca:spune-mi si mie secretul bunei "functionari" ale tale? ai doi copii,si servici,si faculte si te descurci.cum faci?ca eu sint vesnic in criza de timp.am ajuns acolo ca rasfatul pt. mine este o baie luuuunga,cu spuma multa,luminari si betigase aromate..atit,asa ca raspunsul la intrebarea aurei este: cluburi?da ce sint alea? ps.si zici ca dr szabo nu e asa de stralucit?eu doar de la o cunostinta am auzit ca a fost atent,grijuliu,etc cu ea,desi a fost o gravida isterica(eu o inteleg pt. ca i-a murit primul copil la o zi dupa ce s-a nascut[:(])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am prostul obicei ca dupa ce termin o idee sa apas trimite.[bang] diana:ma bucur ca e bine Marc.ti-as recomanda sa incerci sa-i intaresti sistemul imunitar.pe Ianis o sa-l topesti cu[pup]; atit ca s-a trezit Kristian(si ziua si noaptea doarme foarte rau),incerc sa intru mai tirziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kover, Bianca multumesc frumos [flo][pup] Sunt un caz desigur ...[8D] Am locuit 14 ani in Bucuretsi, m-am mutat la Cluj de 3 ani din cauza de suflet pereche astfel incat nu mai am niciun medic stabil nici acolo, nici aici. Sufar de lipsa de incredere iar nesansa face sa am 38 de ani, Rh negativ, 2 sarcini pierdute in 6 luni. As sta de vorba cu un medic cu mintea la el si una din colegele mele a fost recent operata de Szabo. E drept ca venita printr-o buna cunostinta a lui, prin care probabil ca si eu as putea sa ajung la el dar ... as vrea sa contez eu si nu cunostinta comuna. Mai vad, deocamdata fac prospectiuni, oricum vin des la Tg Mures, pana in noiembrie am de lucru si pe acolo. Va salut cu drag pe toate, weekend placut si ... gasca voioasa [grup] ... cu inalte calificari de nasa si matusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana..super ca sunteti mai bine sanatosi si mancati asta. Asta e cel mai important. Kover..eu stiu? Habar nu am..nu ma plang ca e foarte greu dar nici ushor nu e. Mai ales in sesiune...imi cam vine uneori sa sterg cu buretele luna respectiva din calendar dar asta nu se poate din pacate. Atunci imi e foarte greu, invatzat, stres, emotii, familie, mancare...ca nimeni nu ma scuza ca am invatzat si nu avem ce manca.. Dar toate trec nu?[;)]. Mai am 2 ani de faculta si gata. A trecut jumate..asha ca mai e putin. Eu sunt ultima promotie care fac 5 ani[bang]. Dupa ce termin vreau sa sa inscriu la experti contabili, asta daca ma ajuta experientza si DD[ruga]. Master nu mai are rost sa fac ..sa mai pierd vremea 2 ani degeaba.. Am planuri mari si astept sa mi le pun si in aplicare dar timpul le rezolva pe toate nu? Multumesc de intrebare, esti dragutza[pup] Am fost azi la strad la Sg-Mures..fetelor e foarte frumos. Noi ne-am dus doar pe la 16 cand s-a trezit Dani, timpul a fost cum a fost dar am facut baie si in bazinul sarat si in piscina. Pretul intrarii e cam mare...un adult e 20 lei, un copil e 10 lei, dar...e frumos. Este bazin cu apa sarata, piscina foarte mare cu apa dulce , sezlonguri la discretie..si ce e mai important..este amenajat un spatiu de joaca superb pt copii , pe nisip pe care il stropeau sa nu fie praf, unde au piscina, casutza din povesti, jucarii multe, topogan porti de fotbal, un fel de balansoar hinta... Este si o femeie care ii supragheaza, programul acesteia e de la 10-18. Va recomand cu caldura strandul, e foarte frumos si nu e nebunia de la Weekend...sau cel putin azi nu a fost. E curatenie,sunt cabine de schimb, zona cu nisip, zona cu pietris iar aleea e pavata cu dale. Se poate face manichiura, pedichiura, masaj...iar la hotel Apollo e centru Spa unde se pot face multe. Este restaurant unde poti manca pe terasa si sunt cateva chioscuri cu de toate, inclusiv costume de baie in caz ca l-ai uitat acasa[alcool] Parcarea pt o zi intreaga e 2 lei. Sa mergi de dimineata pana seara e superb ..eu am stat cam putin dar ce sa fac.. Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...