Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (48)


Recommended Posts

Cris, se pare ca astazi au invatat un cantecel. Si-a amintit Roxana inainte de somn. Nu-l mai stia pe tot, dar a spus ca era vorba de "un pitic" si "uite-asa".

Presupun ca asta e cantecelul:

A fost odata un castel

Uite-asa

Cu mii de turnulete-n el

Uite-asa

Castelul avea un geam mic

Uite-asa

Prin care privea un pitic

Uite-asa

Piticul nostru se juca

Uite-asa

Si o pitica-l imita

Uite-asa

Veniti cu totii pe la noi

Uite-asa

Veniti sa va jucati si voi

Uite-asa

E si intr-o Cutiuta Muzicala. [pk]

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DANA CE DRAGUT CANTECELUL [pk]

ASTERY sper sa nu aveti probleme de genul ala ...

 

La noi e ok.Diana a zis ca a fost fain azi si ca merge si maine [pk][:D] Cand sa plecam numa' vad ca sare pe ea o fetitza si o pupa cu foc! Era prietena ei, acea Diana Hanga - de care tot amintea oricui Diana mea.Asa ca le-am provocat la o poza.Imediat a aparut ca din senin ... Dani ca vrea si el.Deci musai o poza si cu el intre cele doua Diane ... http://www.dropshots.com/monica70#date/2009-09-15/15:02:13 Dupa aia mi-am amintit ca fetita asta inca din primele zile o tot pupase pe Diana mea! Deci ea era Diana cu pricina,eu nu o cunosteam,ca de cate ori apucam sa merg io la gradi,nu prea era - a fost tare bolnavicioasa saracuta anul trecut [bang]

De la gradi am fugit direct la cumparaturi si s-a ales cu tenisi,doua perechi de pantaloni de trening subtiri una mov inchis si una bleumarin si o bluza turcoaz.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, in primul rand, MULTUMESC si [asia], cuvintele tale imi dau putere sa merg mai departe.id="red">

Stiu de Alexandra, pe mama ei o cunosc de multi ani, lucreaza in Primarie.

De s-o auzi de undeva, asta este [:I]. Adevarul este ca eu n-am ascuns problema lui Razvan, poate am gresit, inca nu stiu... Tot ce-mi doresc este ca lui Razvan sa-i fie bine, sa nu deranjeze pe nimeni, sa nu devina nimeni agasat de prezenta lui. Oricum, am vaga banuiala ca, daca as discuta cu d-na Oprea, as gasi intelegere. Numai lasii fug de provocari, nu [:D]? Oricum, d-nele candva vor afla, le voi spune, si poate cine stie? le voi ridica in slavi la modul serios, pt. felul cum mi-au ajutat baiatul sa progreseze.

Si eu am ganduri frumoase vis-a-vis de urmatorii 4 ani, iti dai seama, 4 ani?? oh, nici nu-mi vine sa cred..

 

Deci, noi raportam azi o zi fara evenimente neplacute (deocamdata [:D]). Am venit impreuna acasa, i-am servit o ciorbita, apoi o budinca "doamna Paula" [:D], si vom iesi afara, cu bicicletele.

Si gata sa uit, cand am intrat in clasa, Razvan statea pe scaunel, impreuna cu alti 4-5 copii, cumiiiinti, si... musca dintro nectarina, el care n-a mai pus gura pe fructe de cand era bebe [:D]. Deci, se poate!

Mai vorbim pe seara, mamici!

 

Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)id="blue">

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">
id="size1">

 

(1),(2),(3),(4)

(5)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata si noi pe ziua de astazi.

 

Copilul l-am gasit foaaarte bine[pk], nu mai avea ochii plansi .era fericit ca i-a dat sa faca puzzle... si mi-a zis ca a facut singur fara nici un copil ca n-avea nevoie de ajutor[:D] si ca o fetita nu stia si vroia sa le strice.

Probabil ca a facut de unul singur... oricum educatoarea era f.incantata mi-a zis ca i-a dat mai multe de facut si ca e f. pasionat de ele[olala](ceea ce stiam deja)si ca le-a pus Bebe Einstein numara si ca el stie sa numere f bine...stiu[:D] si i-am zis ca el cunoaste si cifrele[:I].

Ii pusese o bulinuta rosie.. dar nu m-a dumirit copilul pt ce... ba pt ca nu a plans, ca pt ca a mancat toata ciorbitza, ba ca a facut puzzle[:-@]...

Mi-a zis ca a facut kk singur la wc si ca s-a sters singur ca nu avea nevoie de ajutor... ca se imbraca/dezbraca singur cu pijamalele... maine trebuie neaparat sa intreb toate amanuntele astea ca ma cam mir sa le faca el pe toate asa SINGUR. Nu mai zic ca la wc pt kk e o problema... nu prea imi vine a crede ca s-a dus singur...nici nu poate sa se urce pe el[:D] ca e wc normal nu micutz[bang].

 

Cristina lasa mai ca poate Razvanel nu spune din proprie initiativa ce face acolo... si-al meu spune tras de limba cam 80% din chestii. Nicolas mi-a zis ieri ca au cantat cu „Degetelele” si am intrebat azi si mi-a confirmat doamna... dar din ce spunea ea... cantecelul ei e altfel decat cel al nostru de-acasa[:D]... asa ca il las sa il invete de-acolo ca apoi il bulversez.

 

DANA - bravo pt Roxana ca si-a adus aminte de cantecel.

Am trimis si eu poze pe gmail pt site[pup].

Verisoara-mea chiar era suparata astazi pe Maria ca nu tine minte ce face la gradi[:D].. si ea are 4 ani si 9luni...nu ca ai nostri.

 

A... sa mai zic... noi suntem la grupa mijlocie C... nici la noi nu e cu ”floricele si fluturasi”.

 

Merg sa strang rufele...si mai vorbim.

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la mine, sunt la cafeaua nr 2,desi aseara la 9 m-am dus la culcare, copiii dormeau de la 8.20 Alex si Emma de la 8.40,pt ca ieri au dormit f. putin la gradi,normal-defapt Emma fiidn familiara cu totul s-a cuclat repede.

Mi-a raportat d-ra tot ce stia despre Alex,inainte sa apuc sa intreb profele de acolo, asta pt ca la masa, somn si cand ies afara sunt impreuna, si de aia nici Alex nu a plins decat putin..asta ma linisteste,dar de mincat e jale,sa vedem azi ce mai e, acasa papa bine,dar sigur are o raceala ca vad ca nu bea ca lumea laptele,e putin ragusit si ii curge nasul,nu rau,dar e ceva,asa ca dam niste paracetamol siropel si picaturi cand e cazul.

Eu tb sa dorm pe canapea cu A, ca sa fiu acolo dc cumva se trezeste sau viseaza, ca dc sutn se culca imediat, dc nu ii e greu,asa l-a invatat soacra si acum trag ponoasele,dar asta e, impt e sa ii fie lui bine si sa nu dureze prea mult acomodarea.

Emma e Ok per total,mai putin cu vb in engleza,inca nu si-a dat drumul cum trebuie,sper sa reuseasca in final.

Ma bucur ca sunt piticii vostri bine la gradi,sper dupa prinz sa revin cu detalii, sunt prinsa si la job, si azi vreau sa o retrag pe Emma de la gym, ca va face la Montessori si vor face si dans si franceza, toate pina in ora 5.15,ceea ce e super, ca imi salveaza mie timp dupa gradi si ma pot ocupa de ei mai mult.

Revin si o dupa amiaza faina sa aveti![pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici, ca a inceput si gradi[cool].Iarina a fost super ieri, a fost incantata ca merge la gradi, a ramas fara probleme , era fericita cu toate ca s-au schimbat educatoarele, acum sunt 2 tinerele, am crezut ca o sa boceasca putin ca s-a apucat nepoata sa planga dar ea nu a plans si mi-au spus doamnele educatoare cand am mers dupa ea ca a fost o fetita exemplar a fost si cuminte si a papat si tot si plus ca s-a imbracat si dezbracat singurica...le-a facut toate singurica, de imbracat se imbraca si acasa singura doar ca la bluza e mai greu si o mai ajut dar mai rar ca ii place sa faca singura toata treaba ca sa o laud...dupa ce a venit de la gradi s-a apucat de colorat si a fost super cuminte si acasa...si-a intrat in cuminteala cred...sper sa nu cobesc si l-a invatat pe frate-so sa coloreze .

In schimb azi dimineata a bocit putin ca m-a pus naiba sa ii pun la Ianis desene sa nu planga pana merg cu ea si a vazut si i-a trebuit sa se uite si ea la desene dar pana la urma i-am tras o mica minciunica si i-a trecut...si a ramas si azi fara probleme...sper sa o tina tot asa de acum incolo.

Na Moni ca am raportat si eu[;)]

 

Ali[mamica] de

[ispita] Iarina Andreea (16.02.2006) si [copil]Ianis Alexandruid="size2"> (04.04.2008)id="blue">id="size1">id="red">

 

Comorile lu' mamaid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY pai teoria zice ca doar de la 3 ani incolo se joaca copiii impreuna.Inainte de varsta asta o fac doar in paralel,adica eventual unii langa altii.Cu exceptiile de rigoare ... vezi ca a fost ok azi? Si inca a mancat si fructe! Si el ca Vladimir [:D]

LILI sa stii ca si Diana mea 90% din intamplarile de la gradinita mi le spune doar daca o tot chestionez io.Rar mai are chef sa ne zica una alta din proprie initiativa! Eventual daca e ceva mai deosebit -sau asa considera ea [:D] Bravo lui Nicolas pentru puzzle,cred ca le-a cam dat gata pe-alea cu cate stie el.La Diana la gradi chiar nu stiu daca au puzzle! Tebuie sa o intreb pe Diana,dar tin minte ca anul trecut am intrebat-o odata si mi-a zis ca nu au.Si nu cred ca au cumparat intre timp ... Era mai important parchetul ala si covorasele [:-@] Na' oricum numai s-ar fi certat pe ele cred! Adica in sensul ca unii voiau sa le fac ,poate altii le strice... Si cred ca erau putini pasionati de asa ceva fiind grupa mica.

Deci nu il crezi pe Nicolas ca s-a descurcat singur? Sunt curioasa ce iti vor zice educatoarele de-asta! Vezi ca si mie imi zicea Diana cand am intrebat-o, ca ea a colorat mai frumos la un concurs si n-am crezut-o! Asta pana nu am vazut desenul ei afisat in hol pe care scria "premiul intai"! Alaturi de cele cu premiile doi,trei si mentiuni desigur.Si eu crezusem ca au dat la toti diploma d-aia cu premiul intai asa la vrajeala [bang][:I] ...

INGRID unde esti,zi ceva!!!

ANAMARIA am vazut in drop ca si Clara era pregatita de gradi ieri,deci asteptam vesti si de la voi!

 

 

Tudor al meu n-a dormit deloc azi [cusca] Adoarme la san sau fatzait in carucior (greu de tot) si in 10-15 minute iar chitzaie "aueeeee"[bang] Maxim a dormit legat de vreo doua ori cate jumate de ora [q] Prin urmare n-am reusit sa citesc nimic azi si-s turbata [bang]

Acum tocmai s-a kk-rit rau si de fericire (probabil) s-a apucat de gangurit [:-@] Merg sa il schimb.

 

 

 

 

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis eu ca mi-au plecat neuronii[bang]... uff... Cristina eu zic sa le lasi pe doamne deocamdata...sa nu stie ”diagnosticul” lui Razvan mai ales ca el a avut o evolutie f buna decand faceti recuperare.Decat sa te lovesti de conceptii si prejudecati mai bine lasa lucrurile in aer deocamdata si vei vedea tu pe parcurs daca le vei ridica in slavi pe ele pt progrese[:D].

Nu vreau sa aprofundez acest subiect pt ca nu stiu care sunt problemele in realitate si nici ce vi s-a intamplat voua...de la inceput eu am revenit pe-aici deja cand ”probleme” incepusera sa se mai aseze ...oricum tu esti o luptatoare si sper sa nu te doboare nimic nici de-acum inainte[pup][flo]. Din ceea ce ai povestit tu de Razvanel pana acum de la gradi...mi s-a parut ca s-a comportat f normal...

 

MONI - imi amintesc povestea cu desenul...cand ai subestimat calitatile Dianei. Oricum eu zic sa ne consideram fericite ca ne raspund la intrebari[:D]... alti copii nu scot o vorbulita[bang].

 

Nicolas scoate parleala cu jucariile... de vreo ora e in regie cu Roary, Maxi and Co[:D]... intre timp se uita la Minimax... a prins chiar desenele cele mai misto Thomas, Roary, Fifi si-acum Cine-Ce...[pk].

 

Chiar ii ordonam azi prin camera si ma gandeam ca nu mai are asa mult timp de joaca si scenete cu jucariile[q]...dar el e fericit[pk]... si evident merge merge la gradi si maine [:D].

 

DENISA - super ca s-au adaptat copii si ca Alex s-a descurcat. Sper sa-l dai pe brazda cat mai curand si sa doarma singur in camera cea frumoasa. Oau ce de activitati va avea Emma[pk].

 

URSULINOOO nu zici nici o vorbulita de Raisa?

 

BRANDUSA - sper ca sunteti mai bine[pup].

 

 

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALI super faina Iarina [pk],deci exact cum am remarcat io si in pozele din drop!

DENISA fain ca ti se mai rarefiaza programul incarcat asa! Si fain ca-s copiii impreuna macar in curte! De raceala laui Alex ce sa zic ... sper sa ii treaca repede!

URSULINA ceva vesti?

 

Apropo de asta ... am uitat sa va zic ca Diana a sosit azi de la gradinita cu muci! N-a mai avut muci de-asta toamna de cand a inceput gradinita , ca de-aia ii si numeam eu "muci de gradinita" [:D] Deja si mie imi cam curge nasul putin.Si eu am lasat-o langa Tudor azi ca nu observasem ... Acum ce sa fac si cu ea saraca? Intai nu am lasat-o sa puna mana pe el ca avea Tudor bubite,pe urma ea cu febra mare de la amigdale,pe urma diaree si acum muci [bang] Si de cand tot vrea ea sa il dragaleasca! Clar a prins-o azi ca e sistemul imunitar slabit de la diareea aia,zic io ...

 

Tudor a adormit pe balcon in sfaarsit,dar au trecut doar 10 minute ... nu ma bucur prea devreme,mai ales ca trec de nebune masini de politie si salvare sau dementi cu motocicletele.Azi de doua ori l-au trezit brusc sirenele salvarii [bang]

 

Si-acum cand ziceam ca apuc sa citesc cartea aia,am primit un telefon si ... trebuie sa redactez un contract [bang][xx(][xx(]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...