Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MONI deja muci?[bang] Deci baga repede ideea cu controlul copiilor in fiecare zi... e pacat ca din cauza unuia sa se viruseze juma de grupa sau chiar mai mult[bang].

Sper sa nu ii dea si lui Tudor. Saracuta Diana... pai d-aia nu vrea ea la gradi ci cu Tudor pt ca defapt ea n-a apucat pana acum sa-l smotoceasca.

 

CRISTINA iar mancati? Moama dar mancaciosi mai sunteti. Al meu a mancat o bucata dintr-o Eugenia, un iaurt Danonino cu banane, a baut un suc din 2 portocale si a mancat un ciorchine de strugure de la o vecina. Nu cred ca v-a mai vrea ceva... in 15 min vreau sa-l bag la dush si sper sa adoarma la 22 ca aseara a stat Robert cu el o ora sa adoarma...abia la 23[bang] d-aia era si adormit dimineata[:D].

 

 

 

LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

PASTE 2007

IARNA 2006

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa aflu care sunt versurile exacte ale cantecelului invatat la gradi:

 

A fost odata un orasel

uite asa...

Cu multe turnulete in el

uite asa...

Si turnul avea un geam mic

uite asa...

Prin el priveste un pitic

uite asa...

Piticul rau se plictisea

uite asa...

Si o pitica-si alegea

uite asa...

Si impreuna ei dansau

uite asa...

Si-apoi "la revedere"-si luau

uite asa...

 

Incet-incet, le-am aflat de la Roxana. Se si danseaza. Super!

 

Cristina, eu sunt sigura ca o sa fie bine. [flo]

 

Moni, deja muci?! Of, Doamne! Fir-ar sa fie de treaba!

 

Lili, am primit pozele. Le-am si prelucrat.

 

Fug la bucatarie. Am primit comanda de cartofi prajiti.

Revin maine.

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola ,

Hai si eu la raport [:D]. Am vazut ca s-au acomodat toti copii bine , ei se vede ca avem copii mari .

Clara ?? Si ea ca si Roxanica [pup] , ieri dimineata zicemergem la gradi azi ? yupii , si a intrat acolo fericita si a iesit plansa [bang]. Dupa-masa ca nu mai vrea sa mearga [bang], a plans din nou , dar cand iese e super fericita .Azi dimineata iara circ , dupa -masa iara sper ca maine numai ca zicea ca nu mai plange . Vreau sa zic ca nu face crize ca am vazut acolo un baietel de marocan ce dadea cu pumnii in ajutoarea de educatoare [bang][:D][alcool], deci cum ziceam sarca doar plage se smiorchaie si zice mami dar te rog nu vreau la gradi [q].

Off , greu dar presimt ca max mai 2 zile va fii asa , presimt eu c anu o va tine mult [:D]. Acolo se linistete inauntru nu plange , ca am vb cu doamnee, doar la intrare , despartirea de mama e grea [:D].

si prostia de program de aici e asa dimineta de la 9-12, si dupa-masa de la 15-17 . Cretin , pt mine foooarte cretin . Inseamna 4 drumuri , 2 smiorcaieli pe zi , o gramada de timp pierdut . Practic pana iasa , si venim incet povestind , se face aproape 12,20 , pana papa 1 si ceva , adoarme la 1,30 si la 2,15 o trezesc si e super morocanoasa , o trezesc cu juma de ora inainte ca stiu ca nu vrea sa se trezeasca , si pna ii trec nervii [bang].

Maine dupa.masa nu va merge , il ducem pe fratele meu la aeroport in Valencia , asa ca il insotim .

V-am pupat pe toate , multa sanatate la toti bolnaviorii .

pupici

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Cum a fost astazi?

La noi este bine in continuare. Cum aseara le-am aratat frunzelor pozele facute de Cristina, Oana a devenit geloasa si mi-a spus ca vrea sa vin si la ea in clasa sa fac poze. Asa ca de dimineata mi-am luat aparatul si am facut putine poze si la una si la cealalta la grupa. Le gasiti in drop http://www.dropshots.com/danae#date/2009-09-16/08:07:26 .

 

Aseara Roxana a reusit sa ne dezvaluie, putin cate putin care sunt versurile exacte invatate la gradi si apoi l-a si dansat cu Oana. Fiecare vers este insotit de o miscare, deci e chiar dragut.

Si ne-a mai povestit ca a pictat, ca au avut pensule si acuarele [:D]. Oana era tare curioasa sa afle ce a pictat sora-sa. Va imaginati ce o fi pictat. Niste pete pe hartie, acolo, probabil.

 

Ana, ce program aiurea e la voi la gradi. Nu prea inteleg care e rostul acestei fractionari. Si eu zic ca probabil Clara va mai plange cateva zile, dupa care va intelege care e programul si se va integra.

 

Lili, clar trebuie sa schimbi ora de culcare. Si eu ma chinui sa fac acelasi lucru cu Oana. Roxana la ora 10 seara doarme indiferent de situatie.

 

Moni, cum mai stati cu mucisorii?

 

________________________

Danielaid="red"> mamica de Oana Mariaid="red"> (2 sept. 2003) si Roxana Elenaid="red"> (7 febr. 2006)

Alte poze si filmulete

SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006

NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

id="size1">id="Trebuchet MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Am zis ieri ca dau raportul, pai a iesit plangand si spunand ca vrea sa-i iau pijamaua acasa, mancare nu a prea servit ca era mazare si ei nu-i place. Asa ca acasa a bagat mult la stomacel.

Seara a inceput iar sa se jeluie cand ii pregateam hainele, a plans mult...[q], ce sa-i fac, of. Acum a plans in masina, ne explica ea foarte rugator cum poate sa ramana acasa cu mami sau cu bunica si promitea ca va fi foarte cuminte. Sotul nu a intrat cu noi, n-a mai avut nervi, sufera..si eu pe langa el.

Hai ca citesc din urma si revin.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, e un program aiurea rau. 4 drumuri pe zi e obositor pentru tine si micuta. Acasa adoarme si dupa nici o ora, hop! la gradi. Greu. Ca plange cand se desparte de mami nu e neobisnuit, problmea e sa nu o faca inauntru...dar aici se vede o educatoare buna, cea care reuseste sa-i calmeze. Imi zicea una ieri ca ei te manipuleaza si plang demontrativ, e o tampenie in fond, o aud pe a mea si numai demonstrativ nu e, chiar sufera, le e greu fara noi dintr-o data.

Danae, e inaltuta bine Oana, subtirica si eleganta, acusi merge la scoala, alte griji[:)]. Am vazut doar in treacat cateva poze, dar ma uit la toate. Eu zic ca fiica-ta s-a acomodat, cunosc cantecelul ala, am invatat-o pe Diana mai demult. Acum poate nu-l mai stie. Ce o fi pictat ei pe acolo? A mea nu-mi zice aproape deloc ce fac, imi povesteste doar ca nu-i place mancarea, ca educatoarea n-o asculta..[:D], asta a fost cea mai tare remarca a ei.

Moni, eu zic ca ea a racit dinainte..doar mucii nu se transmit.[:D] Poate sunt ramasite de la boala ei. Numa' sa fi atenta cu Tudor, mai rar cu dragalitul totusi, ca el e mic mai[pup]...sa nu prinda ceva. Bine ca Diana ta merge la gradi ca si cand ar merge la cofetarie..alt exemplu nu mi-a venit in minte.[:D]

Imi mai pun o cafea si continui.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,dau o cafea !

Diana e cu mucii pana in podea,asa ca am lasat-o acasa,mai ales ca iar a comentat ca vrea sa doarma tra la la ... dar cand am venit dincoace cu Tudor hop dupa noi,nici poveste sa mai doarma [:-@] Am sunat si educatoarea si i-am zis ce si cum.Mi-a zis ca nu e niciun copil bolnav ,dealtfel si eu cred ca nu de la gradi a luat. Ca luni seara s-a plans cand era la joaca pe-afara cu mami ca ii e frig si o fi prins-o rapid raceala cum era slabita si dupa diareea aia.Sper sa isi revina pana maine,mai ales ca doar muci are,nu si febra.I-am dat niste panadol si vitC + propolis.Acum am reusit sa il adorm pe Tudor si ea decupeaza si lipeste hartie glasata.Am pedepsit-o ca azi nu o las la desene fiindca aseara a facut un scandal monstru ca nu voiam sa o las sa se joace cu apa la robinetul din baie.Iar azi alt scandal monstru ca nu o las la desene [xx(] Cred ca mai mult de 20 de minute a zbierat non stop "da-mi telecomanda!!!" ,dar in final s-a potolit.Asa ca de azi schimbam foaia.Si daca asta inseamna ca nu o mai las o vreme nici la mami nici cu taica-su,ca ei imi strica tot timpul "linia".I-am explicat ca de-acum daca nu asculta si mai ales face crize de-alea,in ziua urmatoare niema desene animate (noroc ca i-au picat asa cu tronc cele de la Minimax)

Nici cu Tudor n-a iesit prea bine ieri,ca abia pe la 1 am reusit de l-am adormit.Ca adormea numai la san,dar cum il puneam la san cum facea kk.Cand il schimbam iar se trezea si o luam de la capat [bang]

Si la 6,30 deja maraia si l-am luat la hranit.A facut de vreo 5 ori ieri kk mai moale (de a iesit si din pampers de cateva ori) dar tot cate putin.Nici nu ma mir la cat de des a supt! Cred ca de-aia nici n-a dormit ziua,ca l-o fi deranjat burtica.Sper sa fie mai ok azi - inceputul e promitator.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA vai ce program cretin! Ce-au in cap oamenii aia??? [bang] Nu cred ca Diana mea ar rezista la asa program! Sper sa reuseasca Clara ... Cat despre plans si eu zic ca in 2-3 zile n-o s-o mai faca,se obisnuieste ea.Ii place prea mult compania copiilor si deci o sa ii placa mult acolo.

INGRID eu nu am inteles,adica Diana ta a plans si la gradinita in timpul programului ,sau doar la venire/plecare (cand e cat de cat normal)? Ca nu ii place mancarea nu ma mir deloc.Dar s-a jucat cu copiii macar? A participat la activitati? Asta e important.Acum depinde de voi,daca vreti sa mearga sau ba la gradi.Ca mie mi se pare ca iar esti pe punctul sa cedezi.Sau ma insel?

 

Eu am intrebat-o pe Diana de fetita cea noua pe care am vazut-o ieri plangand cand a lasat-o maica-sa acolo.Si mi-a raspuns asa: "O PLANS PUTIN SI N-O MAI PLANS DUPA AIA" si "SI O DORMIT SI ACOLO" .Si mai aflu de la ea ca ca mai au si un baietel noi pe care il chema "tot Edi" (ca pe prietenul ei).Asta am aflat cand am intrebat-o daca s-a jucat cu copiii (fetita noua) si mi-a zis ca s-a jucat cu baietelul cel nou.Am intrebat-o daca fetita il cunostea pe baietel si cica da,ca-s frati,ca-s gemeni ca erau imbracati la fel ... mai sa fie,cred ca deja face misto de mine [:-@] ca educatoarea mi-a zis doar de o fetita noua nu si de un baietel! Da' ea insista ca e nou,ca nu l-am vazut "e ala imbracat in galben"?

LILI tu ce ai aflat,te-a trombonit sau ti-a zi adevarul Nicolas?

DANA super memorie are Roxana! Diana nu cred ca ar fi retinut asa corect si din prima un cantecel / o poezie de la gradinita!

 

Ma bag si io la poze acum ...

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Cainii latra,caravana trece."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery, copilul a mancat nectarina (nu?), s-a jucat in rand cu altii, ABA a functionat cu brio, de ce esti necajita? Doamne ajuta sa fie tot mai bine si tu fruntea sus! [pup] N-ai de ce sa spui nimic la gradi, daca ele te intreaba ceva, atunci da. Presimt ca n-o sa ai probleme. Tu mananci seara cartofi cu ou?[:D] Esti tare.. Parca esti sotul meu, eu nu am tupeul sa mai bag in mine, fuse si se duse metabolismul care imi permitea sa pap si la 3 dimineata.[bang]

Lili, apai Nicolas s-a ales cu o bulina rosie? Poate e la moda, nu vezi ca si pe DC e la fel? [:D] Acum serios, bravo lui ca e cuminte si ca a facut un puzzle, nu s-a plictisit baiatul. [pk]

A mea seara, a mancat de 3 ori mai mult decat Nicolas, ceea ce dovedeste ca moare de foame la gradi.[q]

Dar tu poze nu pui deloc??? Totusi...una mica macar.

Jani, tu nu mai zici de Carla nimic? Merge la gradinita?[pup]

Mira, Ursu, ce fac copiii?

Ups, ma cheama seful (adica tata[8D]).

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...