Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Helloo, Astept sa se trezeascas trumfii care dorm de 4h si ma dor toti muschi, e bine ca am reusit sa stau si eu 1h, le dau sa pape si mergem la nasi ca e ziua fetei cele mari-face 9 ani[:D]cine s-a apucat repede de copiii,acum nu mai are asa griji mari ca noi.. Moni-sanatate Dianei,culmea ca si Em ma are ceva la burtica, luata clar din avion ca a si vomat acolo si acum are ceva scaune moi si nu papa mai deloc[bang] ca sa nu ne tihneasca revederea,eu tot sper de maine sa isi mai rpelunegasca somnul de dimi, ca aseara i-am cuclat la 9 si de la 5 erau in picioare,i-am mai tinut pina la 6.30 in pat,dar nu au dormit ci atipit cate putin[q]-i-am scos si la parc, Emma e super incantata de camera si acum de la 12 dorm, ca erau rupti, e 4.15, la 5 ii trezesc ca sper sa se culce din nou la 9 diseara si sa isi reia aproximativ programul sa nu le fie greu la gradi de luni- ieri nu am scapat de Emma si am dat o tura de 30min pe la Montessori. Ursu-tin pumni sa vina bebe. Lili-spor la exercitii,ne apucam si noi de maine sau luni, sa isi revina astia mici ca nu prea le e usor[bang] Astery- ma duc sa vad poze, si pupici la baiet-a si treb sa merg sa cos numele lui ALex pe paturica, restul mi-a pregatit mama[:D] Maine in functei de cat de obsoiti sunt mergem ori la ferma, ca e la 20 de min sau la parcul de distractii cu delfini,balene si restul,dar asta e la 1hsi20min,asa ca ne vom hotari de dimineata- va pup si o seara linisitita! Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola Am mai citit si eu sa fiu cat de cat la curent cu ce se mai intampla dar nu apuc sa intru mai deloc . Uite ca m s-a ivit ocazia azi dupa ce am baut 1 litru de cola [bang][:D] nu mai pot sa dorm , asa ca am tras o prajiturica si m-am pus sa citesc . Noi o tinem numai in fiesta , azi se termina e ultima seara de bal (si de muzica ce se aude la max din oras de la 3 km de zici ca e aici [bang]). Noaptea nu prea dormim , ziua ne obosim la mare [:D] si la lucru . Eu cel pputin sunt franta toate diminetile la lucru , venit acasa mancat plecat la mare . Si treburile casei curatenie, spalat trebuie facute asa ca ma trezesc cu noapte in cap sa le fac . Dar profitam la max cat e fratele meu aici , din pacate deja miercuri pleaca ca l-a sunat profesorul ca incep mai repede inscrierile pt doctorat ( el isi luase bilet pe saptamana urmatoare , asa ca a trebuit sa facem schimbare de data si nu vreti sa stiti ca schimbarea la banditii astia de la wizair ne-a costat cat daca am mai fi luat odata biletul , dar asta ,e per total tot am iesit bine ). Cred ca maine va fii ultima zii de plaja ca cica se strica vremea de luni . Si de luni si noi la scoala-gradi ce o fii , Clara nerabdatoare sa inceapa , oi vedeao eu dupa o zii , sper totusi ca a mai crescut si ca nu se va mai smiorcaii dupa mine , si daca se adpteaza bine peste 2 sapt fac si mutarea mea din camera ei [:D] ca m-am saturat de dormit cu ea in camera . Chestia e ca o las singur si noaptea ma chema , mami hai sa fai nanic langa mine , asa ca noaptea ma plimb prin paturi [bang]. Si cu emotii nu prea, mai mult griji imi fac cum se va adapta . Vai doamne ca vad ca astia in noaptea asta au muzica din aia de rock , urla ca naiba unu de zici ca acuma moare [bang] Denisaam vazut ca ti-au ajuns puii acasa , spor la treaba cu despachetatul Moni tu ai programul tipic de mamica cu bebelus , l-am vazut in graba in poze , creste frumusel . Si Diana e totala draguta de ea . Azi la plaja s-a jucat cu o fetita romanca pe care o chema Monica , si mi-a zis ca si pe mamica lu Diana o chema Monica [:D]. A si tot azi a vazut trenul si zice ca trenul merge la diana [:D], cred ca singura data in viata ei cand a mers cu trenul e cand a venit la Arad la Diana . Ingrid , Astery, Teolinda, Ursoaica pupici si fiti tari pe luni [pup] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Raportez ca am dormit bine cu totii.Diana a mai facut de-azi dimineata de doua ori kk,dar deja si ceva gomboti,deci sper sa isi revina.Acum ciuguleste din niste orez si morcovi.I-am facut un omulet din orez si morcovi ca sa fie mai interesant. ANAMARIA ma bucur ca va distrati bine [pk] lasa ca ai vreme de net cand o fi Clara la gradi si mai frig afara.Acum bine ca profitati de mare si fiesta. Ce draguta e Clara cu "trenul care merge la Diana" [olala] Tine minte si cum ma cheama? [:D] Sper sa nu se smiorcaie la gradi,i-o fi iar ceva mai greu din cauza limbii,dar sunt sigura ca se va adapta rapid dupa cum o cunosc! URSULINA cred si io ca s-a cam saturat Tino ... DENISA readaptare usoara copiilor! Si sanatate Emmei sper sa is revina si ea repede! Si era de asteptat sa fie incantata de asa camera frumoasa! Deja mergeti la chef? [:D] Atunci si distractie placuta! LILI dragut Nicolas cum baga si el bebelusul in probleme [:D] Diana toata ziulica numai de viitorul bobo vorbea ... Iar acum daca se trezeste sau vine acasa si nu il vede din prima in camera respectiva,primul lucru ne intreaba unde e bobo. INGRID unde esti bre,hai cu impresii din ziua de dinainte de gradi [8D] Cum stai cu emotiile?
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Moni, sper ca Diana este mai bine. Maine mergeti pana la urma la gradi? Ingrid, n-ai mai spus nimic... Ce face Diana? Denisa, cum a fost momentul reintalnirii cu copiii? Ti-au sarit inbrate, ai plans? Ete ce probleme existentiale am si eu [bang]. Ursulina, Raisa ce face? Asteapta gradinita? Bee, voi mergeti la gradi anul asta? Ma refer la Ana. Cred ca ai spus, dar am cam uitat. Ana, de voi uitam iar sa intreb, capul asta mic al meu... Clarita deci merge la gradi... ce fain de voi cu marea la doi pasi... Tuturor copiilor de aici le doresc adaptare rapida si cat mai putine raceli! Sa fim sanatoase, copiii au mai crescut un an, au intrat intro noua etapa a vietii [pk] Si adaptare rapida si mamicilor, nah. Noi azi am fost intro excursie la Drajna de Sus (jud. Prahova) langa Valenii de Munte. FRUMOS. Razvan s-a distrat, nici la masa nu l-am putut tine, intratat era de vesel [olala], si noi pe langa el. Pentru ziua de maine ne-am pregatit saculetul, hainutele, papuceii, emotii mari (eu), Razvan abia asteapta, zice el. Am pus [url="http://www.dropshots.com/asteryaro4#date/2009-09-13/11:30:04"]niste poze aici[/url] de azi si de ieri, sa ne vedeti. Maine la gradi vom face poze, sper sa gasesc pe cineva sa ne faca o poze "in 3". Am cumparat si flori... moama ce preturi...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Am pus in sfarsit strumfii la culcare si am zis ca mai bag un ochi si pe-aici,desi in we nu prea e activitate ... ASTERY ce fain de voi ca iar ati fost hai hui! Ma bucur ca s-a distrat asa bine Razvan! Pe Diana nu o trimitem de maine,o mai tin acasa ca va fi prea mare agitatia in zona cu festivitatea de deschidere si ea chiar daca nu mai are diaree si azi a fost la wc de vreo 5-6 ori.De mancat a mancat cate ceva,chiar si ce nu era de regim (de exemplu o felie de sunca) si a baut ceai.Acum seara doar niste covrigei a tot rontait.Dupa ce s-a trezit din somnul de amiaza a fost plecata la ai mei,abia cum seara s-a "repatriat". A adus iar mami cantarul electronic.Ea abia mai are 14 kg imbracata in tricou si pantaloni trei sferturi.In schimb Tudor are deja 4,925 kg [pk] Deci 800 g puse in prima luna.Ca la carte [olala] Si la lungime eu cred ca deja are 60 cm ca fix atat are caruciorul si el mai ca nu mai incape ... in curand trebuie sa ridic tavita-prelungitoare/suport de picioare.Oricum daca vine pediatra maine o sa il masoare ea cred si e mai priceputa. Deci maine e o zi mare,abia astept sa intrati si sa dati amanunte! Bafta Dianei,Clarei,Raisei,Anei (care sper ca si-a revenit!!!) Sabinei (sper ca a reusit Irina sa o inscrie undeva!),lui Razvan,Nicolas si lui Alex desigur! Am uitat vreun incepator sau semi-incepator intr-ale gradinitei ? Ahaaa ... pe Ioana!!! Daniela n-ai mai zis nimic,o dai? Si unde? Eu ma bag sa vad acum pozele si p-orma ma intorc la citit,m-am apucat de "Vraciul" - carte care stiu ca n-o citisem pana acum,dar care mi se par extrem de cunoscuta si nu doar din film (si-asta vazut demuuult de tot)... se poate sa o fi citit totusi cand eram mai mica si sa nu mai tin minte exact. Si eu am citit cand eram mica cam multe carti care nu erau de varsta aia ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Am intrat sa urez succes gradinarilor si gradiareselor mici in noul an care incepe. Adaptare usoara incepatorilorsi cat mai putine boli sau probleme tuturor! Noi se pare ca ratam inceputul si s-ar putea toata sapamana. Ana mea a facut cea digestiv, de nu se poate spune. De miercuri e bolnava (ea si tatal meu rau, mama moderat si noi restul am fugit la socrii sa ne asiguram ca macar cel mic ramane nevirusat. Abia aseara am revenit acasa), dar rau de tot. Febra maaaare mare, crampe abominale, varsaturi, diaree (inca are 6-7 scaune urate si crampe groaznice). De 2 zile, ii dam si antibiotic, fiindca e clar ca nu stim exact daca e o enteroviroza sau altceva (de 2 ori a ajuns RAdu cu ea la spital). Deci, de cosmar (mai mult pe mama care a ramas cu piticuta bolnava). N-am crezut ca nu se molipseste si Razvan, mai ales ca pana sa faca Ana febra mare si restul simptomelor gramada(miercuri), ei au fost "bot in bot": joaca, mancare, etc. Momentan atat de la noi. EU inca tb sa mai incerc sa tin baietii separat de fetitza cateva zile. Greeeeu. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Cum spuneam de capul meu mic [bang]. Liliana [flo], Denisa [flo], Daniela [flo], mult succes si voua la gradi, piticutii sa fie sanatosi si voi la fel! Bee, ooofff, la voi cand se termina?? Sanatate multa la toata familia. Io-s la cafea, m-am trezit fara ceas [alcool], si-mi tremura toate cele deja [:I]...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un inceput de an bun va doresc tuturor! Bee si Moni, sanatate multa fetitelor! Imi pare rau ca au probleme. Cris, ce pe fuga ne-am vazut. Oricum, ne vom vedea mult mai des de-acum. Aratati tare emotionati amandoi, dar in special tu. Haide, capul sus ca o sa fie bine. ________________________
Daniela mamica de [url="http://picasaweb.google.com/daniela.ene/OanaMaria2Septembrie2003"]Oana Maria[/url] (2 sept. 2003) si [url="http://picasaweb.google.com/daniela.ene/RoxanaElena7Februarie2007"]Roxana Elena[/url] (7 febr. 2006) [url="http://www.dropshots.com/danae"]Alte poze si filmulete[/url] [url="http://www.copilasi2006.3x.ro/"]SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006[/url] [url="http://www.nazdravani.ro"]NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...