Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (48)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Lili, La multi ani pentru mami tau![flo] Pentru restul fetelor, un [pup] mare si ma scuzati ca n-am mai intrat, dar am fost plecata iar in Ungaria la strand, prieteni gramada pe capul meu in restul zilelor, eu, stomac intors de emotie pt azi...ieri am fost sa cumpar flori si era sa fac accident din cauza stresului! Moni, sanatate la Diana[pup], sper sa se recupereze iute si sa mearga la gradi, pacatoasa e viroza asta, sa bat in lemn ca Diana n-a avut de la 1 an asa ceva, dar acum ma astept la ce-i mai rau. Chiar cred ca de gelozie nu vrea la gradinita, pai cum, ea acolo si Tudor acasa cu mama???[:D] Bravo lui ca a pus asa de bine, e in grafic bebele![pk] Astery, adaptare usoara la Razvi[pup], la noi au inceput sa planga destui, cel putin pe fiica-mea am auzit-o de afara, creierul meu e setat pe vocea ei, astfel am recunoscut-o usor. Ei au un arici pe care scrie numele, pe ea o cheama Denisa [alcool], au gresit dar mergem noi si refacem, nu-i bai. Denisa o cheama pe nepoata-mea de 16 ani, care fuse si ea tot acolo. Si eu vreau s-o las sa doarma. Lili, si Diana vrea sa manance seara numai sa eludeze somnul..ii mai dau o felie de cascaval si i-am inchis gura. Ca ea papa, dar cica iar e foame. [alcool] Ai noroc cu gradinarul tau [olala], aricioaica mea...uf! Bee, sanatate la Anuta, draga de ea bolnava, greu mai e![pup] Sper sa nu ia si cei doi baieti. Lasa ca nu-i bai, incepi putin mai tarziu, cand nu mai urla nimeni acolo, cum spuse Lili. Poate e mai bine asa. DanaE, am citit despre frunzulitele tale, ai doua fete mari, ce mandra esti de ele[olala], amandoua la gradi, trece timpul asta, ceva de groaza. Ma bucur ca a fost incantata Sansana de mersul la gradi, a mea nu e si nu stiu cand va fi vreodata. Cu pozele, sa se mai decanteze nervii mei si promit ca ma ocup sa-ti trimit pentru spiridusi. Multumesc ca te ocupi, esti o dulceata![flo] Denisa, cum se mai simte Emma acum? Sper ca bine, a prins si ea o viroza intestinala? Cred ca i-a placut camera, doar ai decorat-o superb. Te-ai mai linistit si tu, vazandu-ti puii acasa?[pup] Ursu, spor la treaba am uitat sa-ti urez, dar mai bine mai tarziu decat niciodata, poate ai avut noroc acum.[:)] Raisa ce face, merge la gradi? Sa ne povestesti. Anamaria, fiesta si fiesta si fiesta, bre, te invidiez zau asa, adica unii numai in petreceri, hm? Sa ne povestesti si tu cum fu la gradinita/scoala sau cum se zice pe acolo. Adaptare usoara pentru frumusica![pup] Am stat cu Diana acolo pana au luat masa, era paine cu unt si branza rasa si ceai, fiica-mea n-a vrut sa manance ca nu-i place branza aia, a baut doar ceaiul, o sa moara de foame pana la pranz. Am sunat pe cineva acum, mi-a zis ca nu mai plange asa de tare...ma rog, asta e. Mi-e greata la stomac, ma duc sa ma intind putin. Nu, nu-s gravida.[:D] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingrid, deci nu sunt singura sonata de aici [:D]. Ce sa zic, buna veste [q]. Io-mi fac griji de toate felurile: ca nu stie/poate/vrea sa se gospodareasca singur (imbracat, dezabracat etc etc etc etc.... nu mananca singur...). Nici la fund nu se sterge singur [:I]. Ma invart ca o oaie beata pe aici, am treaba gramada de facut, si parca nu-mi sta mintea. Ce buna era o tigara acum [pofta]. Ups!!!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A sunat Viorel si totul era ok. Doamne ajuta!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. BRANDUSA of ce rau imi pare de Ana si de ai tai,dar macar n-au luat si baietii de la ea [pk].Si sper sa nici nu ia [pup] Zici ca a fost la spital cu ea Radu? Si ce diagnostic i-a pus? Ca nu stiu daca ai apucat sa citesti, dar si Diana mea a avut febra mare (24 h),diaree (urmatoarele 24 h) si chiar a si vomitat de vreo doua ori.Dar restul lumii e ok,n-a luat nimeni de la ea. LILI la multi ani mamei tale! Deci ai trecut cu bine hopul de azi! Bravo lui Nicolas! DANA uite ca pe Roxana o uitasem de pe lista cu incepatoare [batcap][:I] (vezi daca intri asa de rar? [mariaj]) Ma bucur ca a fost asa de dornica de duca la gradi si sper sa fie la fel de incantata si in continuare! ASTERY se pare ca si la voi e totul ok! Sper sa reusesti sa rezolvi cu culcatul la amiaza acolo! Dupa mine e mult mai bine asa: acolo toti dorm la comanda,la ora fixa si fara mofturi [:-@] Dar e ceva de groaza,cum adica nu au paturi pentru toti??? Atunci de ce au inscris atatia? [bang] Mi se pare total aiurea asa ceva ... INGRID hai ca si la voi va fi ok pana la urma daca s-au mai potolit din plans! Cum ti-am mai zis incearca sa o lasi sa doarma acolo,mai ales ca i-ai explicat ca va urma si chestia asta - altfel numai o derutezi! Astept vesti bune in continuare !!!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Vaz ca DC nu mai merge iarasi cu IE, decat Opera, bun si asa. Eu mai stau putin si plec dupa copilas. Daca ma vad cu Dana Ene poate o corup la niste poze, in curtea gradinitei este un tobogan si poate stam cateva minute impreuna, Razvan sigur va vrea sa se joace. Moni, da, asa se procedeaza aici, inscriu multi copii, paturi sunt mult mai putine, poate pentru ca sunt parinti care opteaza pt. program scurt. Eu, desi stau acasa cu el, am alte interese, sa doarma acolo "la gramada" fiindca asta l-ar ajuta enorm, asa cum se intampla si la cresa. Mai vedem zilele astea ce va mai fi, poate reusim cumva. Fiindca eu asa mi-am facut planul: il iau la 16.00-16.30, joaca si aer curat pana la 18.30 si apoi terapie de la 19.00. Dar, cum nu mereu socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ ... [bang] Restul copiilor sper ca sunt bine. Diana cum mai este, Moni?
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY distractie placuta la tobogane si mersi de intrebare: Diana e bine ,atat de bine incat mi-a mancat nervii azi ... e obraznica si neascultatoare ceva de nedescris [bang] Ma strofoc sa ii pregatesc de mancare si nu serveste sa vina in bucatarie ca-s desene,dracu sa le ia.Ne-am certat rau,am stins TV,ea l-a aprins,a zbierat cum ca ea e sefa in casa asta [xx(] sau ceva de genul asta,nu mai retin expresia ... Pana l-a trezit pe Tudor pe care cu chiu cu vai il adormisem - ca dumnealui dupa ce doarme tun toata noaptea de pe la 5-6-7 cand se trezeste sa pape numai program de scremut,tzipat si dormit la san are [bang] pana nu reuseste sa traga un kk matinal si sanatos.Dupa aia cand iar reusesc sa il adorm,nu trec 15 minute si hop suna pediatra [bang] Si cu aia ma face de ras Diana ca nu vrea sa se lase consultata si ne mai si striga ca nu aude la TV de noi [bang][:I] Pana la urma ascultat-o la plamani, dar s-a pus pediatra aproape in genunchi sa ajunga la nivelul Dianei care nu s-a deranjat sa se ridice de pe scaunelul ei ! Si pediatra cu o mana in ghips,si-a rupt-o acum doua saptamani,cica a tras-o cainele ciobanesc pe care il are,brusc si a picat. Nu mi-o imagnam plimband caini si mai ales o matahala d-aia [:D][bang] Na ma rog,de Tudor s-a mirat cat e de cuminte [olala] Totul e in grafic la el.De Diana ce sa mai zica,i-a zis ca n-o mai primeste la gradinita daca se comporta asa,la care Diana i-a trantit-o ca ea nu vrea sa mearga [:-@] [bang] I-am fiert sa manance ou,i-am pus cascaval,parizer,ridichi si cum nu voia sa vina m-am enervat,m-am dus in dormitor la Tudor si am zis sa faca ce vrea ... dar la mine sa nu mai vina azi,ca nu mai vorbesc cu ea.Pana la urma s-a dus in bucatarie,a luat farfuria si a adus-o in camera sa poata privi la Tv,dar a mancat doar niste parizer si cascaval,nu s-a atins de ou.Acum e la mami,ca l-a trimis pe taica-meu sa o duca la ei.Macar mai imi calmez nervii pana diseara [cusca] Am reusit sa il adorm si pe strumf in balcon ,asa ca ma pun pe citit [olala] Mai intru eu sa vad ce vesti mai aveti!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa si am uitat de faza de-azi dimineata! S-a trezit la 8 sa mearga la wc,eu numai bine aduc telefonul sa sun educatoarele sa le anunt ca nu vine azi Diana.Si cum pun mana pe telefon,Diana imi striga ca ea vrea sa mearga azi la gradinita! Ii explic ca nu avem nimic pregatit,nici bagaje ,nici flori,ea o tine una si buna ca vrea sa mearga! Eram cat p-aici sa o sun pe mami sa cumpere rapid niste flori din piata si sa vina incoa cu ele ... cand Diana imi striga razand din baie ,ca ba nu,ca nu merge de azi [bang] Maaama ce m-a scos din toti saritii !!!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, cica enteroviroza ca-i epidemie! Dar nu stiu ce sa zic. Destul de violenta. Febra de miercuri pana vineri cu antitermice la 4 ore si febra 40. In timpul asta avea si diaree si voma orice punea in gura (inclusiv ceaiul). de miercuri pana vineri nu a mancat abosult nimic. Apoi i s-a facut foame si a mancat orez sau grisine si au urmat crampe groaznice. Ieri i-am dat si banana, brnaza de vaci, mar copt si iar urlete de la crampe! Scaunul e tot groaznic, dar au cedat febra si greata. Ea e taaare slabita, abia vorbeste, dar are putere sa planga continuu de burtica si de foame. [q] Sper sa se amelioreze situatia, ca mi-e tare mila de ea. Daca nici maine nu e mai bine, cred ca iar mergem cu ea la spital. Liliana, La Multi Ani mamei tale! Dragut Nicolas cu gradinita. Ce relaxati sunteti voi in abordare! Super. Ingrid, sa inteleg ca ariciul tau e plangacios.[q][flo] O sa revin, daca incarc bateria la laptop. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery si a mea e in aceeasi situatie la capitolul nu poate /nu vrea! Tot ce ai spus tu mai putin mancarea, inclusiv cu folosirea toaletei [:I]! Ursoaico, tinem pumnii in continuare! Asa mi-ash dori ca toti cei care vor copii sa-i aiba. Denisa, tb sa vad cum e a fost intalnirea cu cei mici. Sanatate Emmei. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...