Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oare ce e asta?


Recommended Posts

Trebuie sa ii dau dreptate... nevestei lui Rufus[:D] Desi nu e prezenta in discutie, eu ii dau dreptate. Nu consider ca dormitul separat e normal. OK, sunt situatii cand omul sforaie ca o gradina zoologica, sunt situatii cand omul e bolnav si tuseste toata noaptea... Dar nu e cazul aici. Cred ca dormitul asta separat inseamna altceva si nu duce la nimic bun. E, cum a zis si sotia lui Rufus (pe care o salut virtual) un inceput de sfarsit. Asa mi se pare mie, poate ma insel... Oricum, e o distantare emotionala: nu mai simt nevoia sa te ating, nu imi pasa daca esti aici sau nu, eu sunt eu si mi-e bine cu mine, tu nu ai ce cauta in spatiul meu. Dar, repet, poate gresesc. Si, daca da, imi cer scuze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui anyella
Noi functionam si prin telepatie : ).Ma intorc zburdind acasa ,si dupa 15 ani de convietuire.Abia astept sa ne "povestim".De multe ori,cind ne luam de mina simt curentul acela : ))).Stiti voi. Oi fi defecta? Sau necazurile ne-au unit prea mult [:)]. ----------------------------------------------
Ce legatura are asta cu subiectul? Inteleg ca zburzi cand ajungi acasa, dupa 15 ani de relatie cu sotul tau. Ca simti nu stiu ce curent, dar sigur "acela", cand va luati de mana. Bun, si totusi, ce legatura are cu subiectul? E ca in bancul acela cu "nu caut nimic, doar ma laud"?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Hakimela
Citat:
citat din mesajul lui anyella
Noi functionam si prin telepatie : ).Ma intorc zburdind acasa ,si dupa 15 ani de convietuire.Abia astept sa ne "povestim".De multe ori,cind ne luam de mina simt curentul acela : ))).Stiti voi. Oi fi defecta? Sau necazurile ne-au unit prea mult [:)]. ----------------------------------------------
Ce legatura are asta cu subiectul? Inteleg ca zburzi cand ajungi acasa, dupa 15 ani de relatie cu sotul tau. Ca simti nu stiu ce curent, dar sigur "acela", cand va luati de mana. Bun, si totusi, ce legatura are cu subiectul? E ca in bancul acela cu "nu caut nimic, doar ma laud"?
Pai are un pic legatura. Iti spune ca la ea functioneaza relatia, chiar daca dorm separat. Si inca frumos. alsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moruna,la lupta fata!!! esti femeie, esti mama, esti tinara ce astepti?cauta-ti job, du-te la mani pedi,mai lasa copilul cu o bona sau o cunostinta, nu e posibil sa uiti de tine!!!ce astepti? sa creasca copilul?sa se descurce singur?viata ta?tinereta ta?cui crezi ca ii pasa? valorizeaza-te mai mult, lasa sacrificiile ca ai toata viata inainte pt asta, gata, ia o pauza! iesiti si voi undeva in we?o data pe luna?o masa la un restaurant ar fi SF?iarta-ma pt ce te intreb dar ai si tu valoarea ta ca persoana, ca individ, care e placerea ta?rasfatul tau? ps.nu sint de acord cu dormitul impreuna in conditiile in care el sforaie animalic si ea..indura!! dragi neveste,jumatate de viata o petreceti in pat linga Fat frumos, ei bine ce ziceti, daca voi ati sforai animalic el s-ar putea odihni? ar fi fresh next day?si iubitor si minunat?mi se pare de-un egoism exacerbat sa petreci noptile admirind tavanul si ascultind cum tremura termopanul, hai sa fim seriosi![bang] sweet dreams! M. dev xero ellinika...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui melina34
moruna,la lupta fata!!! esti femeie, esti mama, esti tinara ce astepti?cauta-ti job, du-te la mani pedi,mai lasa copilul cu o bona sau o cunostinta, nu e posibil sa uiti de tine!!!ce astepti? sa creasca copilul?sa se descurce singur?viata ta?tinereta ta?cui crezi ca ii pasa? valorizeaza-te mai mult, lasa sacrificiile ca ai toata viata inainte pt asta, gata, ia o pauza! iesiti si voi undeva in we?o data pe luna?o masa la un restaurant ar fi SF?iarta-ma pt ce te intreb dar ai si tu valoarea ta ca persoana, ca individ, care e placerea ta?rasfatul tau? ps.nu sint de acord cu dormitul impreuna in conditiile in care el sforaie animalic si ea..indura!! dragi neveste,jumatate de viata o petreceti in pat linga Fat frumos, ei bine ce ziceti, daca voi ati sforai animalic el s-ar putea odihni? ar fi fresh next day?si iubitor si minunat?mi se pare de-un egoism exacerbat sa petreci noptile admirind tavanul si ascultind cum tremura termopanul, hai sa fim seriosi![bang] sweet dreams! M. dev xero ellinika...
:) total de acord cu tot ce ai scris! Trebuie musai sa-ti gasesti un job sa iesi in lume fiindca esti om nu robotel!
Citat:
Nu a fost de acord ca nu a vrut sa stea cateva ore dimineata cu copilul...
s-au inventat crese / gradinite, bone iar EL trebuie sa inteleaga ca si tu ai viata ta si nevoile tale! moruna - din povestioara ta reiese ca in sufletul tau este foarte trista si nefericita! Explica-i sotului ca banii nu-s totul ca uneori e bine sa ne ingrijim si de suflet :) Te rog sa ne mai scrii, eu cred ca esti o persoana foarte sensibila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Moruna spune ca sta undeva unde nu stie pe nimeni, unde are grija de o casa unde ei primesc turisti si unde are grija de copilul lor! De unde bona/gradinita/cresa sau macar o prietena care sa stea cu copilul cateva ore? De unde rasfatz la coafor, cand ea nu reuseste sa faca o baie mai lunga! Pe de alta parte, Moruna atitudinea sotului tau nu e ok! Casnicia nu se reduce la un copil si la nevoile lui. Copilul creste, pleaca si tu cu ce ramai? Trebuie sa-i explici sotului tau ca pe langa nevoile copilului, mai exista si nevoile si dorintele tale si asteptarile tale legate de casnicia voastra. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind pe aici imi dau seama ca si casnicia mea e mai varza decat varza. Adica de o bucata de vreme tot ii zic barbatului ca ar fi cazul sa isi mai ptereaca timpul si cu noi, macar o ora pe zi. Vine acasa cam pe la 11 seara cela mai devreme. Ma rog..............zice el ca are de lucru. Si azi cand ii zic iara imi zice el ca nu are ce face cu noi acasa. Cu alte cuvinte eu sunt doar menajera si de fiica sa se ocupa cat o pupa seara si dimineata si cam atat. Eh, viata asta... Important e ca ne iubeste cica si tot ce face (munca adica) face pt noi Deh, de aia suntem plini de datorii... tyaa mama de fetitzoi Elisa Nicola(21 sept. 2004) http://community.webshots.com/user/tyaa2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moruna, am fost si sunt si eu intr-o situatie care seamana cu a ta adica avem si noi o mica afacere de care ne ocupam amandoi, locuim si noi tot la curte si activitatea o desfasuram tot acasa. Am ajuns si noi la un moment dat cand eu faceam aproape toate lucrurile, ma ocupam de copil, mancare, curatenie, afacere. Sotul meu devenise foarte comod poate si pentru faptul ca eu faceam tot si nu ma plangeam. Dar la un moment dat am obosit si eu si mi-am zis ca nu se mai poate continua asa. Asa ca am discutat cu sotul si am hotarat sa ne impartim sarcinile, o saptamana ma ocup eu de casa, copil si el se ocupa de afacere iar saptamana viitoare inversam rolurile. Binenteles ca nu am reusit sa respectam in totalitate aceasta intelegere dar situatia este mai buna, acuma face si sotul mai multe lucruri, se mai ocupa si de casa, copil, etc. Iar legat de comunicare, se ajunge la un moment dat ca nu prea mai ai ce discuta avand in vedere ca sunteti toata ziua impreuna, desfasurati aceeasi activitate, etc. dar cu rabdare o sa va obisnuiti si cu aceasta situatie. Eu din cand in cand mai evadez, merg in vizita la familie, plimbare. etc. Nu stiu in ce masura ai putea pleca si tu din cand in cand. Important este ca sotul tau sa inteleaga ca nu poti face toate lucrurile singura, ca ai nevoie de ajutor si de atentie din parte lui. Cu siguranta nu va fi din start de acord dar eu cred ca incet, incet vei reusi sa-l convingi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...