Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce sa fac?Ma doare sufletul....ma doare TOT


Recommended Posts

Buna.Stiu ca este noapte si tarziu,dar eu nu am somn,sunt in camera cu baietelu meu de doi anisori si stau in fata calculatorului si plang,nu am cu cine vorbi si ma sfatui,am scris aici in speranta ca poate cineva ma va asculta si pe mine.Povestea mea incepe cam asa:sunt casatorita de 11 ani,am un baietel de doi anisori si un sot care pana acum doua trei luni mi-a fost fidel.Cum am descoperit ca ma inseala?In august am fost la mare si tot timpul vorbea la telefon,cand ma uitam pe telefon nici un nr.Acasa in fiecare seara pleca si nu raspundea la telefon,imi spunea ca nu a auzit telefonul.Intro zi i-am pus in masina un microfon ca sa ma conving daca minte sau nu,in acea zi trebuia sa mearga la o intrunire,dar de fapt o luase pe ea in masina sa faca o intrerupere de sarcina,plangeam si nu-mi venea sa cred ce-mi aude urechile si ce face sotul meu,bineinteles ca l-am sunat imediat si i-am zis,m-a facut nebuna ca nu e cu nimeni,in acea seara a fost mare scandal in casa,m-a amenintat ca divorteaza,ca sunt un zero in fata lui,el este si un tip violent dar nu a dat in mine.De divort nu a mai pomenit,vorbeste frumos cu mine acum,dar seara cand vreau sa stau langa el zice ca este obosit,ca il doare capul.Toata ziua este plecat,nu lucreaza.Eu nu pot manca,nu mai pot face absolut nimic stau numai cu gandul unde este si ce face?[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu sunt in masura sa dau sfaturi, mai ales ca fiecare om isi are propriile limite , insa...tu ce simti pentru el? Il vrei innapoi, il iubesti, poti ierta/uita/ trece peste asta? As vrea sa te alin cumva, de altfel de asta am si intrat, insa orice am spune, cred ca durerea nu ti-o poate lua nimeni...decat poate timpul va face totul mai acceptabil, daca pot spune asa. Cred ca trebuie sa te lamuresti...ce vrei de la el/voi, ca si cuplu, familie? Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crismari [pup] tu nu ai nici o vina pentru ce face el. Mi se pare cumplit din partea lui ca dupa ce ca te-a inselat, te mai si respinge. Cum ar fi sa fii tu cea furioasa, in definitiv tu esti cea inselata, nu el? In majoritatea cazurilor cand un barbat inseala o face iar si iar. Chiar vrei o viata asa, in care sa nu ai incredere in partenerul tau si sa-ti mai fie eventual si teama de el? Si cum adica nu lucreaza, este plecat dar nu lucreaza? Analizeaza-ti bine sentimentele si pune-te pe primul plan pe tine, nu te supune atat lui. Nici un barbat de pe lumea asta nu merita lacrimile tale. Multa putere si intelepciune iti doresc [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci el te inseala, te face nebuna, iti spune ca in fata lui esti un zero barat, te respinge si tu tot vrei sa stai langa el? De ce? E obisnuinta chiar atat de imbatabila? ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca este asa cum scrii, de ce nu iti vezi de viata ta? [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19"]Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2[/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare deloc ciudat ca o respinge. Normal ca o respinge, el e "indragostit" de alta, in alti chiloti ii stau lui loialitatile in momentul asta. Si in nici-un caz nu lua exemplul Zinei sa il ierti rapid si fara consecinte. Ca va repeta ce iti face acum. Sau va va pastra pe amindoua. A facut intrerupere de sarcina? Interesant. E casatorita? Poti afla ceva mai multe despre ea? Familia lui stie? Prietenii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Sa ma iertati ca nu am intrat azi pe forum si va multumesc pentru sfaturi.Avem o mica afacere si eu ma ocup in totalitate de ea,de aceea sotul meu nu lucreaza.De casa si baietel tot eu ma ocup,pana acum cateva luni ma ajuta sotul cu baietelul ii facea baita,il dadea afara,il schimba de pampers,acum abia se mai joaca cu el.Cu toate ca a gresit eu tot il mai iubesc si as vrea ca lucrurile sa revina la normal.Sper sa il pot ierta,nu-l pot parasi pt.ca la mijloc se afla un copil si in al doilea rand inca il mai iubesc.Despre ea nu stiu prea multe,este o pustoaica de vreo 2o ani care lucreaza si stie ca el este insurat,sotul meu are 41 ani,nu am cum sa aflu mai multe.Am vorbit si cu mama lui,stie tot,bineinteles ca a facut sedinta cu el,dar el a negat tot si i-a spus ca nu isi lasa el copilul si sotia. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

important este sa discuti cu el, sa vezi ce anume l-a facut sa te insele (macar sa stii data viitoare, doamne fereste!), sa isi recunoasca greseala si sa promita solemn si sincer ca nu va mai face. nu te grabi sa stergi cu buretele adulterul lui si nu te impaca fara discutii, pt ca altfel el nu va constientiza gravitatea greselii lui. el va uita repede, iar tu te mai macina in continuare de ganduri de fiecare data cand el va fi plecat de acasa si nu va raspunde la tel, de fiecare data cand ti se va parea tie ceva suspucios. ce vei face daca data viitoare se va indragosti nebuneste de amanta si va renunta la tine si la familie pt ea? el acum face pe suparatul si imbufnatul, ca un baietel mic, pt ca nu stie cum sa reactioneze si ii este frica de consecinte. asa ca fii desteapta si joaca-ti cartea bine, nu ceda imediat, pt ca altfel el nu va intelege nimic din bunatatea ta si te va calca in picioare cu prima ocazie. el trebuie sa faca pasii de impacare, nu tu. el trebuie sa iti intre tie in gratii, nu tu lui. el trebuie sa te recucereasca acum pe tine si sa iti recastige increderea, nu tu. nu te lasa impresionata de teatrul lui... Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, parerea mea este ca tu odata ce el a zis ca " nu-si lasa el copilul si sotia" deja te-a inmuiat si te-a facut sa stergi totul cu buretele ca si cum nu ar fi fost.Adica el daca acum zice ca nu te paraseste , poate face ce vrea .Dar ce ar zice daca l-ai pune tu ,pentru ce a facut, in situatia de a se gandi daca ...il lasa copilul si sotia pe el? Macar asa la nivel mental sa il strafulgere asa un gand, ca altfel va face ce va vrea pentru ca daca ramane cu tine e ok... roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...