Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce sa fac?Ma doare sufletul....ma doare TOT


Recommended Posts

Crismari ar tb sa ne dea un semn. Sper ca e bine. M-am regasit si eu in fiecare poveste cu anumite diferente: - disimularea relatiei extraconjugale 2 ani - fara sa imi dau seama - finut baiatul - ne-am respectat si nu ne-am jignit niciodata - nu e simplu nici asa...ai impresia ce se poarta frumos cu tine pt ca tine la tine - recunoaste ca sunt tot ce isi doreste cineva- categoria "perfecta dar nu te vreau" - cred ca as fi preferat niste injurii caci era mai simplu - asteapta sa nu mai " simta nimic " si apoi spune ca pleaca - egoism in stare pura- nici o sansa de aparare a unei relatii de 15 ani cu o casatorie frumoasa si doi copii superbi - dintr-o data nu ne mai potrivim- dupa ce am facut doi copii !!!- si-a gasit o " potriveala" la serviciu Merg mai departe pentru copii mei care merita o mama fericita. La vorbe stau bine, la fapte sa vedem caci a trecut doar o luna de la parasirea domiciliului si nici nu si-a luat toate lucrurile. El rece, distant, si ffff departe- dureros. Eu tb sa scap de farama de iubire care inca imi face rau. El o marioneata in mana ei si un om care ma uraste ca m-a ranit probabil. Isi gaseste scuze cat mai bune sa simta ca facut ce trebuie si incearca sa ma convinga ca asa e mai bine si pt noi si pt copii. Eu inca nu stiu ce se intampla dar incerc sa vad luminita...sper sa apara curand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

crismari te asteptam cu vesti, sper ca tu esti bine si orice ai fi ales sa fii cu el sau sa-l parasesti noi vom fi alaturi de tine In dragoste doar cei care sunt implicati pot stii ce simt... asteptam un semn s_ana ma bucur ca esti o mama puternica. La un moment dat se va cai si numai pt faptul ca nu va mai locui si nu va mai hi ceas de ceas alaturi de copii lui, dar poate se va putea minti in continuare ca sa fie fericit Multa putere si zambetul pe buze! Alina mama printesei Adela Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iertati-ma va rog ca nu am mai dat niciun semn de viata.Va multumesc din suflet ca v-ati facut griji pentru mine[flo][pup].Eu sunt in aceeasi stare,nu m-am despartit de sot.Dupa 26,nu ne-am mai certat,dar eu nu ma simt bine absolut deloc,el s-a purtat mai binisor,dar tot pleaca de acasa fara sa stiu unde,nu mereu. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crismari ma bucur ca ne-ai dat de veste ca esti bine Parerea mea e ca vei sta si vei suferi alaturi de el pana cand nu vei mai putea suporta si vei rupe pisica cum se spune. Cand vei fi pregatita ii vei spune sa-si faca bagajele si sa plece pt ca aceea e casa copiilor tai si acolo veti ramane voi, iar el nu-si mai are locul. Fii puternica si trieste pt tine si copil, calca pe cuvintele rudelor, familiei si trateaza omul care te-a facut sa suferi asa cum merita, cu indiferenta si fara mila. Ai un copil de crescut si voi doi sunteti cei mai puternici. Ai fetita sau baietel? Cat are? Numai tu ai grija de ea, sau te mai ajuta si vreo bunica? [pup] Alina mama printesei Adela Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISMARI am incercat sa nu scriu dar atit de tare m-am regasit in povestea ta chiar daca totul s-a desfasurat cu mult timp in urma!de fapt m-am regasit si-n postarile doamnelor care spun ca n-ar ierta n-ar trece peste asa ceva!Aceiasi eram si eu innainte de prima abatere a sotului meu!FELICITARI CELOR CARE CHIAR S-AU TINUT DE CUVINT!POT FI NUMITE CU ADEVARAT FEMEI !SCARA LOR DE VALORI este bine pozitionata in ratiunea de A FI!IN realitate n-am facut decit sa-mi bat joc de viata mea!Pentru ca dupa prima abatere au urmat nenumarate alte si alte abateri!Ajunsasem la stadiul in care nici macar nu ma mai durea ,ma enerva faptul ca se credea destept ca m-a pacalit!Nu-i asa ca-i de ris!Stateam pentru copii ziceam eu!Nu nu-i adevarat ,copiilor le-ar fi fost mai bine fara certurile noastre interminabile!Stateam din lasitate!Imi era frica sa-mi iau viata in propriile miini!Tot timpul exista un daca...Si rusine de ce o sa zica lumea,si copiilor mei o sa le fie greu ....Ginduri de femeie lasa!Acum stiu cit doare esti inca in prima faza,peste putin timp nu te va mai durea,te vei trezi cu un gooool imens in suflet pe care n-ai sa stii cu ce sa-l umpli!SI nici el nu va mai avea loc!iti garantez ca oricit de bine s-ar purta de acum incolo sentimentele ti-au fost zdrobite de suferinta de acum!Nu constientizezi inca pentru ca inca iti mai plingi de mila!Incearca sa scrii pe un caiet tot ce simti fii cinstita cu acel caiet ca in fata lui DUMNEZEU!Nu reciti imediat ce ai scris reciteste a doua zi si plingi daca iti vine sa plingi in urma la ce ai sris si reciteste ce-ai scris si-n ziua urmatoare pina nu mai simti nimic pina te vei surprinde ca chiar ti se pare ridicol ce-ai sris!Crede-ma ca functioneaza mai bine decit psihologul!Si nu mai cauta sa afli unde merge incearca sa nu-ti mai otravesti sufletul mai mult decit ti l-a otravit el!Stii CRIS merele luate pe ascuns sunt cele mai dulci !Arata-i din gesturi ca stii unde se duce si ca accepti situatia!Nu-l intreba nimic,nici daca te iubeste nici daca nu te iubeste,ci spune-i doar atit:stii de dragul anilor petrecuti impreuna si al copilasului nostru ,noi doi te asteptam acasa ,noi te iubim cu adevarat!si lasa lucrurile sa curga fara interdictii fara controale fara intrebari ,iti va fi greu prima zi ,a doua zi,dar te vei adapta din mers!Oricit demult o va dori pe cealalta femeie garantat nu mai are acelasi farmec!VA SIMTI CA TE PIERDE!SI NU LE PLACE SA PIARDA !SA TE PARASEASCA EL DA DAR ,SA SIMTA CA INCA MAI ESTE IUBIT DE TINE !DACA SIMTE INDIFERENTA ,VA INCERCA SA TE RECUCEREASCA!AICI INSA AI O MARE CARTE DE JUCAT !DACA VEI CADEA PE SPATE DE LA PRIMELE GESTURI AI PIERDUT!NU ,VA TREBUI SA-I SPUI CA-L IUBESTI ,DAR CA RANILE PRODUSE AU NEVOIE DE TIMP SA SE INCHIDA !Apropo chiar daca te plimbi singura seara pe strazi lasa-l cu copilul cit mai des,ai treaba!Nu dai nici o explicatie,doar am putina treaba si pari si un pic incurcata ,revin intr-o ora doua vezi tu!LASA-L CU COPILUL CIT MAI MULT SA-SI SUDEZE DIN NOU RELATIA CU COPILUL!NUMAI STIND IMPREUNA IL VA IUBI!Pleaca cit de des poti si stai linistita ca va avea grija de copil!Gasesteti totusi ceva care sa poata fi justificat temeinic cind relatia voastra va intra din nou pe un drum drept!Ai pierdut doar o lupta nu si razboiul!Asta in cazul in care chiar il mai vrei cu adevarat!Dar s-ar putea sa nu-ti placa cu ce sentimente te vei trezi cind va incerca el sa repare totul!Acum te simti respinsa de aici atita durere!Cind te vei trezi din nou in centrul atentiei nu va mai fi nimic !CEEA CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNIC!CURAJ VEI DEPASI CU BINE![asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de gindurile sinucigase:cui crezi ca-i faci rau ?Doar tie si puiului tau!Tu putrezesti in pamint,rupi inima celor care te iubesc cu adevarat si neconditionat,puiul tau va creste necajit ,fara dragostea si protectia unei mame,iar lui ii vor creste actiunile!Te-ai sinucis din cauza lui:ce barbat valoroos!Viata este o lupta ,ne este data de DUMNEZEU s-o traim!La ce i-a folosit MADALINEI MANOLE?!La cit trimp de la moartea ei sotul iubitor era cu o ,,prietena de familie?!Ti-ai pus intrebarea cite mame din lumea asta bolnave de cancer care au copilasi se roaga la DUMNEZEU sa le mai prelungeasca viata cu o luna doua sa mai creasca putin si puii lor cu dragostea de mama?Si tu sanatoasa vrei sa renunti la viata doar pentru atiit?!Mobilizeazate stiu ca poti,din propria-mi experienta,nu esti singura femeie inselata de barbat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crismari, eu iti spun parerea mea foarte sincera si... brutala, daca vrei: esti o mare egoista sa te gandesti macar la sinucidere; tu spui ca TU nu poti trai fara el, dar te gandesti, oare, cum va trai copilasul tau fara tine??? Si ma opresc aici ca daca spun tot ce gandesc acum imi iau avertisment. TREZESTE-TE si stabileste-ti prioritatile! Copilul vine primul si apoi un barbat care dupa ce ca nu te iubeste nici nu te respecta si tu vrei sa-ti pedepsesti copilul ptr. restul vietii lui. [q] _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crismari si eu locuiesc cu sotul doar pentru copii,nu ne certam,nu ne intrbam nimic,strict copii...sufar si plang seara dupa ce adorm copii,si ce rezolv?? asculta sfaturile fetelor sunt foarte bune,mai ales al maria58 bine zis,fi cat mai indiferenta...[pup] eu ma si conversam cu amanta lui care mi-a fost colega de servici si o prientena de familie...stii ce imi spunea la telefon zilele trecute aceasta amanta: am stat prietena cu tine ca sa traiesc cu sotul tau...am ramas fara cuvinte...trec prin perioade foarte grele,dar acesti copii minunati ai mei imi dau puteri supranaturale... de sinucidere nici nu poate fi vorba....pentru ce sa o faci? pentru un barbat? doamne fereste dar nu s-au terminat barbatii,si chiar de se termina ai copil care nu va putea trai fara mama lui,acest copil al tau are nevoie de tine si acum cand e mic si cand va fi mare... eu asa zic copii au nevoie de mama mereu,va trebui sa ne crestem nepoti,sa ii ajutam pe copii,sa fim alaturi de ei cand sunt la greu,daca nu mama atunci cine sa fie alturi de ei??un strain...:( nu mai pot scrie nu ma lasa fetita mea [pup] o seara buna va urez[pup] crismari iti urez multa putere sa treci peste toate obstacolele vietii... [ruga] ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/carmen.stanucel/AdelinaIoanaFilmulete?authkey=Gv1sRgCK-6t_bAhaj8-QE#5536847677719291522"]FILMULETE[/url] [url="http://picasaweb.google.com/sclipiciosi2010/AdelinaStanucel?authkey=Gv1sRgCJOjs8SMjqz4vgE#"]POZE[/url] mamica carmen de [fetita] Adelina Ioana 16.04.2010 [:)] si adolescent Paul Florian13.09.1993 am cerut putere si viata mi-a dat dificultati pt a ma face puternic am cerut intelepciune si viata mi-a dat probleme k sa le pot rezolva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...