Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sunt disperata


Recommended Posts

buna fetelor nu stiu daca va mai amintiti povestea mea. sunt mama de doi copii superbi , casatorita de ceva ani si acum o luna am aflat ca sotul mea are o alta relatie cu o alta femeie . Am vorbit cu ea la telefon si mi-a promis ca renunta la el pentru binele nostru. Insa ei continua sa se vada , el , mentionez ca sta tot in casa cu mine , nu vrea sa se desparta de mine pentru ca isi iubeste copii f mult si in felul lui tine la mine , nu vrea sa ne distruga. Si totusi inca ii trimite ei mesaje , ca nu poate trai fara ea. Ea lupta , ca mi-a spus-o sa il uite dar el nu o lasa. Intre mine si sotul meu acum e o mare raceala , eu incerc sa il mangai , vreau cu orice pret sa refac relatia noastra , insa el sufera dupa ea , dar nu vrea sa ma lase nici pe mine . Nu stiu ce sa fac , plang intruna , el pentru ea , eu pentru el. El vrea sa crestem copii impreuna , eu vreau sa merg mai departe pentru ca il iubesc iar el sufera.Nu stiu, sincer ce o sa se aleaga de noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

CE tare, el plange dupa amanta si tu vrei sa ramai cu el. Cum naiba vine asta? Sincer, omul are o casa intretinuta, niste copii intretinuti, mancare pe masa, multa intelegere, primeste si consiliere acum cand se cearta cu amanta, iar in partea cealalta are o amanta care-l astea pta cu ... usa deschisa, ca sa nu spun altceva. Mie mi se pare situatia ideala, musulmanii poligami platesc bani grei ca sa aiba asa ceva. Scuza-mi modul in care am scris, dar nu pot sa inteleg o astfel de situatie. Inteleg pana la un punct: aveti un trecut, aveti copii, o casnicie, e obisnuinta si frica aia ca fara partenerul cu care te-ai obisnuit ai muri singura. Dar ti se pare ok situatia? Orgoliul tau nu are de suferit cand stii ca sotul tau te respinge si ii spune alteia ca nu poate sa traiasca fara ea? ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi o solutie sa va separati un timp. E greu sa pleci cu doi copii dar poate gasiti o cale care sa asigure confortul tuturor si sa-l lasi pe el sa-si dea seama ce vrea . Asta daca nu cumva tu te vei plictisi sa il astepti . Nu este o solutie sa il cocolesti si sa astepti sa ii treaca, pt ca se poate intampla sa nu ii treaca sau sa il apuce dupa un timp, pentru aceeasi persoana sau alta noua . Odata caruta stricata, se repara greu . "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !... In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne!!!!! nu imi vine sa cred ca mai exista astfel de cazuri. cam aceeasi poveste o traieste o cunostinta de-a mea. situatia dureaza deja de vre-o 4 ani la ei. numai ca un pic diferita in sensul ca amantii (sotul si amanta) nu au o rel cu adevarat (sunt in orase diferite la sute de km distanta), insa vb pe net si la tel. s-au intalnit de 2-3 ori in toti anii astia. insa este dragoste mare de tot intre amanti, incat a ajuns sa fie destramata o casnicie cu 2 copii mici. el tot dupa amanta sufera, amanta dupa el, iar sotia dupa sot, dupa casnicia fericita ce o aveau o data. au incercat si sa se separe, au revenit in aceeasi formula. in momentul de fata traiesc fiecare cu gandurile lui neimplinite, dar se consoseala ca stau cu copii sub acelasi acoperis. fac sacrificii pt copii... jalnic! Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teodora , pana nu ii trece ( daca ii trece ) amorul pt cealalta , degeaba incerci sa t-il apropii din nou . Poate ar trebui sa iei ceva distanta pentru o perioada , o separare temporara cum zice si Goldi. Nu ii mai crede pe nici unul .El e un egoist , dupa parerea mea si ii convine situatia pt ca are confortul de acasa ssi fluturasi in stomac cu cealalta .Ea lupta ...te rog nu crede in bunele intentii ale unei persoane care n-are nici un interes sa iti fie tie bine Dupa parerea mea , ar fi mai bine sa ii zici lui sa plece (chiar daca iti vine sa mori facand asta ) , sa se mute si ori se va duce glont la amanta si atunci macar nu iti mai pierzi timpul cu el de pomana , ori isi da seama ca va pierde pe voi si isi reconsidera pozitia. Daca sfaturile mele nu ti se par ok , nu le lua in seama ( vin insa din experienta personala si astea imi sunt concluziile )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui teodora77 Am vorbit cu ea la telefon si mi-a promis ca renunta la el pentru binele nostru.
Vai ce fata buna! Nu-ti vine sa o iei acasa? Asa ati fi toti multumiti : sotul ca o are pe iubita alaturi, tu ca il ai pe el in casa, copiii ca au tata si 2 mame. Acu serios, inteleg ca il iubesti si suferi dupa perioada cand era totul bine. Dar poate e bine sa accepti ca ce a fost nu mai este. Eu sa fiu in locul tau, i-as cere sa plece , sa se duca la aia, sa se duca unde stie. Ai si tu dreptul la fericire si liniste. Tu crezi ca cei mici nu vad, nu simt ce se intampla? Cum crezi ca le-ar fi mai bine? Cu voi traind ca 2 straini, suferind fiecare in sinea lui, cu gandurile aiurea, sau cu parintii despartiti, dar linistiti/fericiti fiecare.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155799"] Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate [/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&show=current&startcount=1&endcount=20&page=1"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SPLIT subiect:
Citat:
citat din mesajul lui teodora77
se pare ca amanta sotului eu a renuntat sau vrea sa renunte ca i-a trimis un mesaj categoric sa o lase in pace, insa sotul meu o asediaza cu mesaje ca o va iubi toata viata , ca nu poate asa; eu nu mai comentez nimic , el pare sa sufere grozav si nu vreau sa mai agit spiritele. Nu stiu , imi este sincer mila ca sufera, vine acasa se tranteste in pat si pare uneori ca plange.
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19"]Tu poti face diferenta - voteaza-o pe Ioana - mar-2 - Fii tu un Mos Craciun! Multumesc![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa vii pe forum si sa strigi : da-i un sut, nu ai mandrie, eu ce i-as face etc. Problema e f grea si delicata, cu o gramada de implicatii. Imi amintesc o poveste, veche de 30 de ani, dar cat se poate de adevarata. In orasul nostru era o familie in care existase o dragoste mare, mare cu declaratzii sub clar de luna si poezii de dragoste. Dupa 10 ani de convietzuire, el calca pe bec. Ea afla, ii face un scandal mostru, il da afara din casa. El pleaca la amanta, si in cele din urma se casatoreste cu ea. Dupa nu foarte mult timp, regreta amandoi impulsivitatea momentului, dar din pacate nu mai pot da inapoi. Sa va zic ca regreta si in ziua de astazi, amandoi? Parerea mea, sa nu iei nici o hotarare la nevi, sau din orgoliu. Prea mult orgoliu strica in dragoste, e bine stiut. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...