Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (199)


Recommended Posts

Hehe, pai eu am ajuns cu intirziere la spectacol (printre altele am ratat de doua ori iesirea de pe 20 si la un moment dat ma intorceam pe 13 spre Laval) si initial mi s-a spus ca nu mai sunt locuri in sala, si mi s-a sugerat ca daca am intirziat oricum nu mai am dreptul sa intru, si nici dreptul la rambursare bilet; daca am insistat si m-am zburlit, mi-au adus un scaun si m-au condus in sala(cam incomod scaunul, e drept), dar n-a contat; eu totusi respect faptul ca datorita acelor oameni (chiar stingaci in organizare) am vazut-o pe Maia M. pe viu, intr-o piesa ce mi-a placut mult; mi-am jurat in barba sa nu mai ratez nici o piesa romaneasca aici (ca in vremuri indepartate la teatrul din TgM) Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, va scriu prn telefonul fara fir, nu am internet aici la spital, insa am un lap-top, sotul mi-a adus salvat paginile de pe forum, eu scriu in word acum, el o sa preia pe un stick si o sa copie acasa mesajul meu, deh- dependenta asta de DC!!! Multumesc tuturor de spirjin si de gandurile bune, multumesc de vizite, MIKION, DIANA, DELIA sunt tare bucuroasa ca v-am vazut!! Si multumesc de carti si reviste! Eu sunt OK, am de stat macar o luna aici, o sa mai imi faca o evaluare la 32 de saptamani, A venit mama, sunt tare fericita, ca l-a preluat pe Patrick, cu el a fost mai greu, cum va puteti imagina, prima data cand stam despartiti de cand l-am nascut! Nu stiu cum facea mama aia din articol sa stea o saptamana fara copii, ca eu dupa o zi era sa ma usuc de atata plans. In rest sunt OK, contractii nu mai am, bebe are injectiile pentru maturarea plamanilor facute, imi dau progesteron si stau cat mai cumintica, negociez mereu cu cozonacul, sa stea acolo cat mai mult! Citesc, ma uit la filme, imi ocup eu timpul, sigur o sa regret vremea asta cand o sa fiu acusi debordata de doi nazdravani. La multi ani MIKION, DELPHIN si LISANDRU!! La multi ani Andrei si Andree! Eu scriu mesajul asta luni, nu stiu cand o sa ajunga la voi!
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 28+ [baietel] Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores, ma bucur ca ne-ai scris. Ne gindim toate la tine, iti transmitem ginduri bune din toate partile si sint sigura ca valul de energie pozitiva creat de ele va ajunge pina la tine si de la tine va cobori in burtica, la mogildeata mica. Vorbeste cu el, spune-i tot timpul ca trebuie sa mai stea la mami in burtica, sa creasca mai mare, incurajeaza-l, minghie-l si tine-l in brate, asa cum l-ai tine nascut. Asculta si pune-i Mozart... Seara cinta-i ceva de leagan, si povesteste-i cum sta el acolo cumintel si mai creste ca sa poata iesi afara, ca sa se joace cu fratiorul lui, care abia il asteapta. Exista o metoda sau o stiinta, nici nu stiu cum sa o numesc.. Eu citisem despre ea la prima sarcina si chiar am comunicat astfel cu copiii. Dar eu nu am avut nevoie sa-i rog sa faca nimic, sa se simta in siguranta, ca ei erau bine acolo unde erau... ne amuzam si ne jucam cu ei. Agata se juca cu ta-su, cind punea mina intr-o parte, ea fugea in cealalta parte si batea in burtica si tot asa... si cu pisica se juca si asta statea la pinda si cind se misca, punea labuta pe ghemotoc si simteam cum mi se relaxa toata burta. Se numeste haptonomie. In cazul tau, poate merita citit despre ea si incercat mai mult. Cind ai contractii, cind simti burta intarita, atunci nu e bine pentru bebe, incearca sa faci ce spun sustinatorii metodei. Incerc sa gasesc un articol mai bine scris despre ea, stiu ca erau si pe youtube tot felul de filmulete, ar trebui sub supravegherea unuia care stie, ca sa nu i se faca rau lui bebe. Dar poti sa te reduci doar la minghieri, ca sa ajuti burtica atunci cind se intareste Daca ai cum sa cauti, poate gasesti tu si citesti. Stiu ca citisem ca daca il minghii, daca incerci sa comunici prin simturi, prin atingeri, implicind si emotiile si afectivitatea pe care o simti pentru pitic, uterul se relaxeaza, iar fatul are loc mai mult, iar placenta este mai bine irigata cu sinte si fatul primeste mai mult oxigen. Uite, am gasit ceva chiar pe DC: www.desprecopii.com/info.asp?id=487 Cel mai important este sa se simta in siguranta, daca il tii prin burtica in brate, si il minghii si vorbesti cu el in acelasi timp, poate va dori sa mai stea acolo.[:)] Si am gasit unul stiintific, adresa este aceasta, dar s-ar putea sa nu te lase sa-l vezi, eu m-am conectat prin UQAM si am salvat PDF-ul. Daca il vrei si ati chef si timp sa-l citesti, il pun pe contul comun. Edit: nu merge linkul asa cum am spus, l-am pus pe contul comun. Daca vrei si iti este mai usor, iti fac un rezumat. Pucku, sun miine![pup] Iselin, imi pare rau ca nu a mers prea bine prezentarea, dar mai ai pina termini, te revansezi la celelalte. Multa bafta iti doresc! CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu noroc si sanatate Mikki, Delphin, Lisandru (puiut de Nelia), Julia (printesuca de Katrinel) cat si tuturor celor care poarta numele de Andreea si Andrei![pup] Doloress - ai grija de tine si de bb Kevin [flo] Multa sanate si rabdare iti doresc! Nelia [flo] si eu am facut cate o sedinta de haptonomie pe sapt cand eram insarcinata cu gabisor... si la fel se juca cu tati "topaind" vesela cand intr-o parte cand in alta (dar ea "venea" la mangaiat cand tati atingea burtica [:D]) La noi e un friiiiiiiiiiiiiig crunt (intre -7/-9C la amiaz si -15/-17C noaptea)! Iar maine ni se promite un -15C la amiaz... la care va rog frumos sa mai adaugati si factorul vant... care automat mai scade vreo 4/5 grade...! In plus, de o sapt, avem zapada din belsug[q]... Asa mi-as dori sa pot intra in hibernare...[nani] Se pare ca tot crivatul napraznic din Siberia ne "mangaie" dulce si anul acesta (ca si anul trecut de-altfel)... Va tzuck cu drag si va doresc multa-multa sanatate! Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress, stai cumintica, nu inteleg de ce plangi, nu cred ca face bine. Ia-o relax, imi imaginez ca nu prea poti sa stai calma nefacand nimic, dar incearca pentru bebe mic care vine. Sanatate multa, rabdare, credinta, putere iti doresc. Patrick e pe maini bune. El ce stie: ca esti la spital sa-l aduci intr-un final pe bebe acasa? La Multi Ani pentru astazi pentru tine Andreea! Dana P., am vazut ca ai scris, bine ca esti ok, lucrurile de care zici tu, bucataria, experienta nefasta, banii, etc, se refac , daca sunteti in sanatate e ok. Imi imaginam rau mai rau. [flo] Delphin, [:I] pai nu stiu, asta pentru ca mental il asociez personajul din Lawrence d'Arabie...[:I] Ana, cum sa ratezi de 2 ori iesirea?? [pup] Si eu sunt multumita ca am avut sansa sa vad piesa si pe Maia M., dar totusi organizarea...Si tu nu erai in sala inteleg cand ne aseza pe scaune doamna, dar momentul ne-a ramas in suflete asemenea [:D] Edit: Am luat bilete si la Hrusca, dar asta mai ales pentru copil, sa asculte live colinde in romana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si noroc, putere si intelepciune: Andrei [pup] ---- Maru Andreea [pup]---- Doloress Andreea [pup]---- Dragaica Andreea [flo]--- Zavalita LA MULTI ANI! astazi, 30 noiembrie pentru: Andrei, Andreea, Andra, Andrut, Andruta, Andreeas, Andrias, Andi, Adi, Andrew, Andy, Andeol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritilor si de azi si de saptamana trecuta !! Doloress, "La Multi Ani", stai linistita, Patrick e pe maini bune !! Sunt anumite momente cand bunicii trebuie sa ne faca "backup". M-a bucurat mesajul tau. Lorelai, ma bucur sa te citesc. Va urez sa scapati usor de iarna ce abia incepe.[:D] O zi buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...