Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (199)


Recommended Posts

Uite asa sunt acum [:I] am si uitat ce vroiam sa zic... DOLORESS [pup] si sa fie cu bine. Eu una zic ca esti mai in siguranta acolo, caci acasa tot timpul gasesti cate ceva de facut. In alta ordine de idei eu am avut colul deschis de 2 cm din luna 7, dar tot prin cezariana am nascut si nici cuminte nu am stat. ARTURICII ideea nu e rea insa depinde ce astepti tu. Daca vrei sa-ti castigi "painea" din asta cred ca ar trebuii sa developezi ideea lui IONE! Asta e visul meu secret, nu neaparat profil romanesc. IONE stp vrei sa developezi putin cu uniformele. Al tau sot e purtator acum? Unde, ce fel? Revin, merg sa pun flacaii la masa, sunt flamanzi, au fost la piscina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu citesc si iar citesc subiecte vechi de sezatoare, asa frumos povestiti, [:I]. Ankalaura, tare bine le-ai organizat tu pe toate, mi-am luat si io notite, constiincioasa. Saru' mana! [asia] Nelia, Agata face arte martiale? Citeam despre wu-shu si kyokushin, mai practica? Iustin, baietelul meu cel mare merge la qwan qi do si e tare incantat. Delphin, sunteti o familie frumoasa. Mimitete, [s] sanatosi si fericiti. Alina, voi aveti interviul in decembrie, ai facut ceva cursuri la CCF?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu intarziere mihaela si bebitu! sa fiti sanatoase si voioase! simo scuze, nu ti-am mai raspuns la intrebare. nu stiu sigur daca voi veni la intalnire, o sa incerc. la fel ca anka, sectorul financiar e fragil rau, sta sa pice. Cu mancarea de adus mare mare dilema pt mine...dau rateuri serioase sub presiune si tin la voi, nu vreau sa va otravesc[:D]. o sa cumpar ceva daca vin. multa sanatate doloress! ia-ti carti de citit si incearca sa te menajezi cat mai mult. incearca sa fii optimista, conteaza mult sa nu lasi gandurile negre sa te cuprinda. delphin, esti o sabrina intr-adevar.[olala] apropo de talentata gospodina din anka, eu fac reteta ei de paine si sunt f. incantata. n-am facut spongioasa artizanala decat de vreo 2 ori, prefer painea ankai. ce misto cge ca ai lucrat la paris[olala]! incepe frigul...titan ice[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arturii si eu cred ca e o idee buna pt copii. pt astia mai mari nu stiu, eu una ca nou venita vreau sa citesc in fr sau engleza. poate dupa cativa ani voi reveni si la limba materna. eu chiar ma simt usor vinovata ca stau pe forum romanesc, ca-mi ia din timpul pt noua limba, dar probabil asa gandesti la inceput. ma gandeam acum, daca combini patiseria romaneasca cu cafeaua turceasca, plus carti si audio carti, ar fi si mai appealing[:D]. povesti nemuritoare, basmele nu numai romanesti( mie imi placeau basmele asiatice cand eram mica, aveam o carte groasa groasa si cu mici desene, eram fascinata), o mie si una de nopti, la medeleni, caragagiale, slavici, creanga( desi cred ca ar fi greu de citit pt copii nascuti aici), ciresarii???, sandokan tigrul malaeziei[olala],asta imi vin in cap acum. dar pt copii de acum cred ca sunt mai fascinante povestile moderne, pt celelalte o sa se bata parintii[:D]. eu chiar as citi iar sandokan[bibe]. uita-te si pe siturile editurilor romanesti pt idei. http://www.raobooks.com/raobooks_nivel_01.php?niv1_id=2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia felicitari pt sarcina! Cred ca esti in al noualea cer de bucurie! sarcina usoara! Nelia, multa bafta la prezentari! E normal sa fii agitata inainte. Cred ca esti si tu perfectionista ca anka, eu sunt sigura ca o sa iei o nota mare mare.[flo] apropo de prezentari eu am fost absolut socata sa vad niste persoane de la mine la curs fastacindu-se in fata clasei, atunci cand au facut prezentari si culmea! descurcandu-se admirabil persoane mult mai timide in viata de zi cu zi. Nu ca as trage o concluzie pripita, dar ma rog...aparentele inseala uneori. pt mine chiar functioneaza sa ma gandesc la fostul meu avocat cum fuma pe wc citind spete, chestia imi starneste si acum hohote de ras cand incerc sa-mi imaginez detaliile. avea mereu idei bune dupa.[:-)))] editez sa spun ca bea si cafea in timpul asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala][olala]Am vazut pe FB doi leuti cu parintii! Deliciosi si parintii, dar leutii sunt [olala][olala] ARTURICII uite unde mi-ar place mie sa merg...undeva unde se poate bea ceai, cafea, manca o prajitura buna si unde mai ales sa pot merge cu copilu. Sa existe un colt al copiilor cu ceva jucarele, masute, etc. Intr-o sala alaturata ai putea tine si o biblioteca si videoteca romaneasca. Saptamanal se poate organiza expozitie cu vanzare de prajituri "fait maison" la care participa cine vrea sa-si arate talentul de patisier, sa fie cursuri de perlage de tricot de multe altele. Adica o mamica vine si impartaseste din cunostintele ei. Astea sunt activitati punctuale, astfel de activitati sa fie organizate sambata sau duminica si sa ai la aceste activitati si un fel de babysitter. In Fr. e un concept, cafeneaua pt. mame. Activitati pt. copii in vacantele scolare, etc. e adevarat ca trebuie sa te implici mult si poate ca nu se castiga super multi bani, insa mie tare mi-ar place sa frecventez un asemenea loc. Seara sa poata fii un loc cum zicea IONE, unde vii sa cauti ceva romanesc, unde poti organiza pt. adulti seri de poezie, de muzica, de lectura...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul acesta insa nu chiar asa de axat pe bb, copii, sa se poata regasii si adultii seara cand au chef. Nu are rost sa precizez ca as vrea sa fie un loc non fumeur si non alcool. http://www.lepoussettecafe.com/cafe/l-espace-cafe-nc-1_1.html Vroiam sa va intreb, "aportez votre vin" am inteles ca ei nu au licenta ca sa vanda alcool, insa chiar se poate merge cu vinul de acasa? Cum se poate dovedi in fata unui controlor ca vinul l-a adus clientul de acasa? La resto iti pun pahare la dispozitie sau trebuie sa duci si paharele? Te doare mintea ce intrebari am si eu? [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci domne, ma enervati [:D] Zavalita zice de alta paine, nu de asta de vorbiram, insa nu stiu cum face ea painea mea, ailalta, ca barbatu-miu a servit din painea de o face si a zis ca e mai buna ca a mea, aia de care zice Zavalita. Deci Zavalita - zi secretul, ca barbatu-miu a zis ca painea lu' Cornel e mai misto NET! Asa ca daca reusiti si voi, la petrecere, adu' painica aia mistoaca - eu am experienta de la aniversarea Erikai, am facut vreo 3 transe, adica vreo 50 de chifle, si m-am trezit ca pana a fost gata gratarul, oamenii gatasera chiflutele, goale, ca cica erau prea bune... Marule - n-am cantarit painea artizanala, dar o sa o cantaresc pe urmatoarea. Inclin sa cred ca are peste 600 de g ce imi rezulta mie. In reteta e doar UN SFERT de lingurita de drojdie uscata. Mephala - care organizare soro? Eu eram aia dezorganizata. Adica, teorie stiu multa, cu practica stau mai prost. Am eu niste chestii organizate cumva obsesiv(de exemplu prosoapele sau tricourile, pe rafturi), dar daca vezi cum ies dimineata pe usa, te iei cu mainile de cap! La fel si daca vezi ce mormal de rufe am in permanenta.... Si totusi, nu pot sa pun decat intr-o anumita ordine tacamurile pe masa, si daca se misca unul intr-un unghi necorespunzator, ma intorc si il aliniez [alcoool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri. Ma gandeam ca o sa primesc mai mult negative decat pozitive insa asa cum ati primit voi ideea imi este tare bine. [asia] Cat despre castigat painea din asta....sigur nu. Chiar ieri m-a intrebat sotul "auzi, carti aduci dar din ce mancam?". I-am zis ca partea culturala ramane la mine si de restul sa se ocupe el [:I] Nici o sansa de trait din asta. Insa daca s-a ivit un moment, o idee, o sansa de a face asta. Si sper sa reuseasca. Locatia, e larga paleta. Insa e de gandit bine si pe termen lung. Ideile voastre sunt f frumoase, asa o vad si eu. Mai sunt pasi multi de facut, insa vreau sa ii fac bine ca sa iasa ceva frumos si in care sa ne simtim bine. [flo]
[url="http://lbff.lilypie.com/lxhFm4.png"]Ioana & [/url][url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...